Сызба ?аріптері та?ырыбында ?ыс?а мерзімді жоспары 9 сынып


Пән: сызу
Сыныбы 9

Сабақтың тақырыбы Сызба қаріптері
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға сызба қаріптерін қолдану амал тәсілін үйрету, жаңа мағлұмат беру және т.б.
Сабақ оқытудың негізгі үрдісін есте қалдыру, оқушы санасына терең сіңіру.
Сызу арқылы оларды тазалыққа, ұқыптылыққа үйрету.
Сабақтың нәтижесі:
Сызба қаріптері жайлы біледі;
Топта барлығы жұмыс жасай алады;
А4 пішімінде қаріптерді жаза алады.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың жабдықтары: флипчарт, маркер, жұмыс парағы, ноутбук.
Сабақ әдіс – тәсілі: диалог, түртіп алу, ЖИГСО, «Ойлан/жұптас/ талқыла», эссе жазу, әріптер сөйлейді ойыны.
Сабақ барысы:
Тапсырмалар Модуль Уақыт Мұғалімнің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
Психологиялық дайындық
Тақырыпқа шығу СТОҮ,ОБжК, 2 Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру өзге ұлттардың амандасуы
Жуан жіңішке әріптер арқылы топқа бөлу
Балалар қалай ойлайсындар неге біз бүгін әріптер арқылы топқа бөліндік? Ұлттардың амандасуын көрсетіп, дыбыссыз қадаммен орындарына жайғасады.
Тақырыбымыз әріптермен байланысты деп табады.
Мәтінді оқу ОмОЖ,
ТСТОү, топтық әңгіме
10
«Сызба қаріптері» мәтінін жұпта, топта, топарасында бір-біріне түсіндіруге ұсынылады. Оқушылар жұпта, топта, топарасында талқылап бір-біріне түсіндіреді.
Постерге түсіру СТОү,
диалгтік оқыту («Бас бармақ» – өзара бағалау) 5 «Сызба қаріптері» туралы не білдік постерге түсіріңіздер Оқушылар мәтіннен алған мәліметтерді постер арқылы көрсетіп, қорғайды
Қолдану АКТ, СТОү, ТДО, ОЖТ , ЖЕ, БК, ОүБОБ.
(шапалақ) 15І Сызба сызықтарын ескере отырып А4 пішімінде сызба қаріптерін жазып үйрену. Жеке дара жұмыс
Талдау СТОү, ТДО, ЖЕ, БК.
(стикер арқылы бір – бірін бағалайды) 5І Әрқайсысы өз жұмыстарын талдап, қорғайды. Жұппен, топта талқылап ортаға салады.
Жинақтау ойын СТОҮ, ТжДОО
шапалақ 3 Әріптер сөйлейді ойыны Сызу пәніне байланысты соңғы әріптеріне терминдерді жалғастыру, айту.
Эссе СТОҮ, ТжДОО
(Өзара,топтық бағалау) 8 Ерег әріптер болмаса не істер едік? Ерег әріптер болмаса не істер едік? тақырыбына байланысты эссе жазады.