Саба?ты? та?ырыбы: Материалдар ж?не шы?армашылы? ж?мыс техникалары. Таби?атта?ы ?нер.


Батыс Қазақстан облысы,
Орал қаласының А.Тайманов атындағы
№ 34 мектеп-гимназиясының
бастауыш сынып мұғалімі: Нурашева Ж.К.
Пән: Көркем еңбек
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Бізді қоршаған орта Мектеп: А.Тайманов атындағы №34 МГ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Нурашева Ж.К.
Сынып: 1 «Г» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы Материалдар және шығармашылық жұмыс техникалары. Табиғаттағы өнер.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.2.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғаты және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Оқушылар жылы және суық түстерді ажырата алады.
Көптеген оқушылар:
Өз бетінше жұмыстана алады.
Кейбір оқушылар:
Өмірмен байланыстыра алады.
Жетістік критерийлері -Жұмыс барысында қолданылған әдістер мен
тәсілдерді сипаттайды.
- Идеясын іске асыру барысында материалдармен құралдарды пайдаланады.
- Құралдар мен материалдар арқылы
эксперимент өткізеді.
Тілдік мақсаттар
Жылы, суық түстер
Құндылықтарды дарыту
Мектептің білім ордасы екенін, адам өміріндегі маңызын түсіндіру арқылы білімді азамат болып, болашақта елінің дамуына үлес қосу үшін бүгінгі күннен бастап оқудың қажеттігін сезінуге мүмкіндік туғызу
Пәнаралық байланыстарДүниетану, сауат ашу, математика
АКТ қолдану дағдылары аудиожазба
Бастапқы білім
Түстерді ажыратады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
РесурстарСабақтың басы
- оқушылардың зейінін шоғырландыруға
Ширату.
Ертеңгілік шеңбері
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Топқа бөлу
«Қыс», «Көктем», «Жаз», «Күз» жыл мезгілдеріне топқа бөлу Шаттық шеңбері
Жыл мезгілдері атаулары жазылған карточкалар.
Сабақтың ортасы
Оқушыларға қызыл, жасыл, қызғылт сары түстікарточкаларды көрсетіледі.
Қандай түстерді еске түсіреді?
Көк, ашық көк және көгілдір түсті карточкалар көрсетіледі.
Бұлар қандай түстерге жатады?
62-беттегі картиналарды қарап шық. Қандай жыл мезгілдері бейнеленген?
Қыс мезгіліне қандай түстерді таңдар едің? Ал алтын күзге қандай түстерді таңдайсың?
А суретіндегі түстер үйлесімі қай жыл мезгіліне сәйкес келеді?
Ә суретіндегі түстер үйлесімі қай жыл мезгіліне сәйкес келеді?
Топтық тапсырма:
1-топ: А4 қағазға шыршаны және мақтаны түрлы пішіндерге қиып жапсыру.

2-топ:
Суда ерітілген акварель бояуларына түрлі жемістерді (алма, банан, апельсин) батыру арқылы «гул» жасау.
3-топ: Жұмыс дәртеріндегі 31 беттегі тапсырманы орындау.
4-топ: Түрлі түсті қағаздардан дайын эскиздар арқылылы құрақ тұрау. Оқулық
Мақта, түрлі-түсті қағаз, желім,
жемістер, акварель, А4 қағаз
№1 жұмыс дәптері.
А4 қағаз, түрлі-түсті қағаз, қайшы, желім.
Сабақтың соңы Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бағдаршам түстері арқылы бағалау.
- Түсінбедім
- Сұрағым бар
- Түсіндім Қызыл, сары, жасыл түсті шеңберлер
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Саралау (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла аладыБұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
Қалыптастырушы бағалау Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?