Макроэволюция ж?не оны? д?лелдемелері


Күні: ---------
Сынып: 11 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Макроэволюция және оның дәлелдемелері.
Сабақтың мақсаты: Органикалық дүние эволюциясының бағыттарын қарастырып үйрену.
1. Білімділік: Макроэволюция туралы білімді кеңейту, онтогенетика , палеонтология,эволюция,филогенетикалық қатарлар ұғымдарын түсіндіру.
2.Тәрбиелік: Өзара сыйластыққа , адамгершілікке тәрбиелеу, пәнге
қызығушылығын арттыру.
3.Дамытушылық : Оқушылардың дүниетанымын кеңейту арқылы «жеке тұлға» қалыптастыру .
Сабақтын міндеттері:
Топта жұмыс жасауға үйренесіндер.
Құнды пікірлерді айтасындар .
Басқаның ойын тыңдайсындар , ой бөлісесіндер .
Барлық тапсырмаларды мүлтіксіз орындап үйренесіндер.
Сендер үшін әрбір пікір құнды.
Уақытты үнемдей білесіңдер.
Жазу арқылы алған білімдерінді есте сақтайсындар
Аш адамға балық берме , қармақ бер.
( Бір оқушы мағынаны ашып береді)
Сабақтың типі: Жаңа сабақ
Сабақтың түрі: СТО .
Стротегия: Топтастыру,бағалау, Джигсо -1 , постер .
Көрнекілігі: Слайд,Видео.
Сабақтың барысы:
Сәлемдесу. Оқушыларға жақсы көңіл күй туғызу.
Оқушыларды түгендеу. Құрал – жабдықтарын тексеру.
Топтастыру:
1 топ: Дельфин
2 топ: Акула
3 топ: Ихтиозавр
Бағалау парағын тарату.
№ Аты - жөні Үй тапсырмасы Макроэволюция дегеніміз не ? Әр топтан сабақты талқылағандағы баған Постерді қорғағанда Қорытынды баға
1. 2. 3. 4. 5. Топ мүшелерін сайлап алу.
Үй тапсырмасын тексеру .Тест арқылы .(Слайд)
Түйістік – сезімдік бейімделу.
Қызығушылығын ояту.
Макроэволюция дегеніміз не ? (Еркін жазу әр топтан бір оқушыдан оқиды)
Мағынаны ажырату. Джигсо- 1
1 топ: 214-215 бет
2 топ: 215-217 бет
3 топ: 218-219 бет
4 топ: 219-220 бет
Жаңа сабақ: Видео көрсетемін
Ой толғаныс : Постер құру.
( Әр топ қорғайды Аквариум сұқ саусақ арқылы )
Бағалау . Бағдаршам арқылы ( тақтаға іледі )
Үй тапсырмасы: Оқу. Кесте 221 бет.
Шығу парағы
Не үйрендім Өзінің ойын Сұрақ
Бағалау: Әр топтан топ мүшелері оқып шығады.