?аза?стан тарихы. Та?ырыбы: ?йсіндер тарихы, орналас?ан жері (6 сынып)


Тақырыбы Үйсіндер тарихы, орналасқан жері
Мақсаты Жетісуда шоғырланған Үйсін мемлекетінің хронологиялық шеңбері, қоғамдық құрылымы туралы түсініктерін қалыптастырады.
Күтілетін нәтиже Үйсін тайпаларының тарихы туралы біледі. Топпен жұмыс жасап үйренеді.
7 модульдің қолданылуы АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Миға шабуыл, Қауырсын , Жұптық әңгіме, Топтастыру
Қолданылатын ресурстар А 3 форматты қағаз, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі
Жаңа тақырыпқа байланысты сыныпты мозайка әдісі арқылы 4 топқа бөлу Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, топ болып құралу
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қызығушылық
тарын ояту Миға шабуыл арқылы
Сұрақ жауапты пайдалану Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру.
1.Ғұн әміршісінің сарай туралы жазған?
2.Ғұндардың материалдық мәдениетінің негізі?
3.Сақтардың аң стильін ауыстырған өнер?
4.Ғұндардың қоғамында кімдер билік етті?
5.Ғұндардың шаруашылығы?
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін тексеру.
Топпен жұмыс жасау, жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады
Түсіну Электронды оқулықтан тақырып бойынша видео көрсетіледі. Оқулықпен және қосымша дерекпен жұмыс жасайды. Оқушылар видеоны мұқиятты тыңдап, кітаппен жұмыс жүргізеді
Қолдану
Талдау Төрт топта Үйсін мемлекеті туралы мазмұнды сызба жұмысын жасайды.

. Оқушыларға тапсырма береді.
1 топ. Үйсіндер туралы жазба деректер.
2 топ.үйсіндердің қоныстанған жерлері.
3 топ. Үйсін тайпалары
4 топ. Үйсіндердің қоғамдық құрылысы. Оқушылар топ бойынша мазмұнды сызба жұмысын орындайды.
- әр топтан бір елші, бір баяндамашыны орындықтарының артына стикер жапсыру арқылы сайлап, тапсырманы Джиксо әдісі арқылы орындайды
Баяндамашылар сызба жұмыстарын қорғайды.Әр топтан алған білімдерін талдайды.
Жинақтау «Қауырсын» әдісі Тақырыпты бойынша білімдерін жинақтау үшін қауырсын әдісін пайдалану. Әр оқушы бір –біріне жаңа тақырып бойынша түсінгендерін бір сөйлемен бір-бірін қайталамай айтып шығады.
Бағалау Өзін-өзі бағалау. Бағалау парақшалары Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату Өзін- өзі топпен бағалайды
Рефлексия Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру