Мені? досым


Сабақтың тақырыбы: Менің достарым
Сабақтың мақсаты.
1. Білімділік. Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту. Сөздік қорын молайту.
2. Тәрбиелік. Оқушылардың алған білімдерін өмірде қолдануға бағыттап, тәрбиелеу.
Тақырып бойынша тәрбиелік әңгіме жүргізу.
3.Дамытушылық. Оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдыларын дамытуды жалғастыру.
I. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Оқуыларыдың көңілін саббаққа айдаруды ұйымдастыру.
II. Модульдің құрамын түсіндіру.
IІІ. Сөздік жұмысы.
Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
Кім?-кто?Неше?-сколько?
2. Оқушылар сөздерді тізбектеп айтып шығады.
3. Ойын арқылы сөздікті пысықтау.
а) Мұғалім сөздік бойынша сөздің орысшасын айтып, допты бір оқушыға лақтырады, оқушы допты қағып алып, сөздің қазақшасын айтып, допты мұғалімге қайтарады. Осылай барлық сөздермен жұмыс жасалады. Көп сөз меңгерген оқушы алғыр атанады.
VІ. Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Сұрақ бойынша тапсырманы айтылым әрекетімен ұштастыру. Бұл тапсырманы жазылым әрекетімен де жалғастыруға болады.
Бұл кім?
Неше жаста?
2-тапсырма. Сөйлесім әрекетінің айтылым әрекетін іске асыру үшін 2-тапсырманы ауызша орындау. Әрбір оқушымен жеке-жеке жұмыс жасау.
3147695514350063436512192000

20935955080Достарың
неше
жаста?
00Достарың
неше
жаста?

55816510160000
30079951905000
Үлгі: Досым алты жаста.
3-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген аударма жұмысын ауызша орындап алғаннан соң, тақта алдында тапсырманы күрделендіріп, сөз тіркестерін жасап, жазылым әрекетімен жалғастыру. Оқушылардың сауатты және көркем жазуларына көңіл бөлу. Оқушыларды тілдесімге баулу.
1944370162560восемь
00восемь
102108065405девять
00девять
150495118110десять
00десять

79248050165шесть
00шесть
-17462550165семь
00семь

155765592075пять
00пять

23050501905четыре
00четыре
432435186055три
00три

1654175166370один
00один
102108069850два
00два

4-тапсырма. Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атып,
Түтін көкке ұшады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап, самғап ұшады.
5-тапсырма. «Ойланып айт» деген тапсырманы оқушылардың қисынды ойлау қабілетіне байланысты орындату. Тақта алдында жұмыс жасау. Сурет салдырып, оқушылармен «Кім тез!» сайысын өткізу.
2489835279400028327352794000314896527940с
00с
1.пять1
3509645104775003148965104775а
00а
2.имя
3.десять2
27882852159000314896521590н
00н
4.друг3
3869690107315003509645107315003148965107315д
00д
5.шесть
6.один4д
4257040-3175003869690-3175003509645-3175003148965-3175а
00а
5
2392680109220002788285109220003148965109220р
00р

6
V. Сабақты бекіту.
Дәптермен жұмыс
VI. Сабақты қорытындылау.
Мұғалім оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастыру, сабақты аяқтау.
VII. Үй тапсырмасын беру.
4-тапсырма 9 бет, сөздік жаттау 8 бет