План урока по домашнему чтению на тему The nightingale and red rose, 2 курс


Қысқа мерзімді жоспар
Негізгі идеялар: Берілген мәтінді түсіну және жаңа сөздерімен сөйлем құрастырып, сөздік қорларын кеңіту.
Қолданылған әдіс-тәсілдер: «Сана аллеясы» үй жұмысын тексеру.«Өз затыңды тап»- топқа бөліну. Топтық жұмыс «Екеуі үйде, екеуі
қонақта»,жеке жұмыс, «Үш шапалақ», «Автобус билеті» арқылы бағалау. Кері байланыс «Сандық,ет тартқыш,
қоқыс себеті».
Қамтылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқу үшін
және оқыту үшін бағалау, оқыту мен оқуда АКТ қолдану. Талантты және дарынды оқушыларды оқыту.Тіл тосқауылын жеңу : Аудио, видео таспаларын тыңдату;
Электронды оқулықтар;
Электронды сөздіктер.
Пән оқытушысы:Ахметова Г.К.

Күні: 19.12.2015ж Пәні:Үйден оқу (Ағылшын тілі) Топ: «Шет тілі-21»
Тақырыбы: The Nightingale and Red Rose by O.Wilde-2

Мақсаты: Өткен сабақтың материалын пысықтау.
Мәтіннің жалпы мазмұнынын түсіне қажетті мәліметті теріп оқуын жетілдіру.
Ойларын салыстырып, жинақтап,қорытындылауға дағдыландыру.
Өзара бір-бірінің пікірін тыңдай білуге ,ұжымдаса кеңесе білуге дағдыландыру.
Төлеу сөзді ауызекі тілде қолдана алуға дағдыландыру.
Күтілетін нәтиже: Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді, қажетті мәліметті табады.
Алған мәліметтерін басқаларға әңгімелеп жеткізеді.
Ойларын жинақтап, салыстырып, қорытындылайды.
Жаңа сөз тіркестерін, төлеу сөзді сөйлеу әрекетінде қолданады.
Түйінді идеялар, кілтті сөздер Топтасып, жұптасып, жекелей жұмыс жасайды, мәтінмен жұмыс барысында ақпаратты оқиды, аударады, талдайды, өзгелермен бірлесіп жұмыс жасайды, ортақ шешімге келеді, білімдерін бекітеді, өздерін – өздері және бірін – бірі оқытады және бағалайды.
Сабақ кезеңдері,
уақыты: Оқытушының іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
15 мин Қызығушылықты ояту
Ой қозғау
Үй тапсырмасын тексеру «Сана аллеясы» Өткен сабақа алған біліміне шолу жасау.
Оқушылар екі қатарға бір-біріне қарама-қарсы тұрып мәтіннің авторы, мәтіннің жалпы мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Автобус билеттері арқылы оқушылардың жауабын бағалау Автобус билеттері
5 мин Топтастыру.Топқа «Өз затыңды тап» стратегиясы арқылы бөлу Оқушылар заттарын тапсырады, мұғалім ол заттарды қай орынға қойса, оқушылар сол жерге отырып топ құрайды. «Бас бармақ арқылы бағалау»
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Жеке заттар
20 мин
20 мин
15 мин Жаңа сөздікпен жұмыс. Оларды аудару, сөйлем құрастыру. Жұпта отырып сөйлемдерді оқып, талдап тексеру.
Бір-біріне мәтін бойынша сұрақтар қойып, мәтіннің мазмұнын ашу, ойды жинақтау,қорытындылау және басқа топқа барып ой қорытындыларымен бөлісу.
Төлеу сөзбен жұмыс. Оқушылар жеке жұмыс үстінде жаңа сөздермен сөйлемдер құрастырады, одан кейін жұппен отырып сол сөйлемдерді бір-біріне оқып, тексеріп, қатемен жұмыс жасайды.
Оқушылар бір-біріне мәтін бойынша сұрақтар қояды, сол арақылы мәтіннің мазмұнын ашады, ойды жинақтайды,қорытындылай-ды. «Екеуі үйде, екеуі қонақта» стратегиясы арқылы келесі топқа барып ой қорытындыларымен бөліседі.
Жұппен сөйлемдерді төл сөзден төлеу сөзге айналдырады. Үш шапалақ арқылы оқушылар бір- бірін марапаттайды
Автобус билеттерін дұрыс жауапқа беру
Автобус билеттерін дұрыс жауапқа беру
Мәтін парағы
Таратпалар
Үйге тапсырма
5 мин Мәтінді монолог түрінде (әрбір кейіпкердің атынан) әңгімелеу, сөйлеуге дайындау, жаңа сөздердің синонимін табу, қолдануға жаттығу. Мәтінді монолог түрінде әңгімелейді, төл сөзді төлеу сөзге айналдырады. Мәтін парағы
Рефлексия
10 мин
Сөйлемдерді аудару, мәтін бойынша сұраққа жауап беру.
«Сандық,ет тартқыш, қоқыс себеті» - оқушылардың игерген білімін тексеру.
Әрбір оқушы сөйлемдерді аударады, мәтін бойынша сұраққа жауап береді.
Оқушылар осы үш бағыт бойынша «Сандық,ет тартқыш, қоқыс себеті» өз пікірлерін жазып, не сандық, не қоқыс себетіне, сол жерге апарып стикерді іледі. Хат жазу арқылы кері байланыс орнату.
Стикер жапсыру
Стикерлер
Не сәтті өтті?
Нені дамыта аласыз? «Сана аллеясы», төл сөзді төлеу сөзге айналдыру
Жұппен қатемен жұмыс істеуді
Не сәтсіз өтті?
Нені өзгерткіңіз келеді? Хат жазу
Қатемен жұмыс формасын