Саба? жоспары. Квадратты? функция. 8 сынып


Сабақ жоспары
Күні: 27.02.
сыныбы: 8
Мақсаты: оқушыларды квадрат теңсіздіктерді зерттей білуге дағдыландыру
Кезеңдері Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
Ұйымдастыру (3-4 мин) топқа бөлу, ойларын шоғырландыру топқа бөлінеді, ойларын шоғырландырады
Үй тапсырмасын сұрау (3 мин) «қарлы кесек» Бір бірінің сұрақтарына жауап береді
Уәж тудыру ( 2 мин) Логикалық есеп береді Логикалық есепті шығара отырып, жаңа тақырыпқа шығады
Мағынаны ашу (25 мин)
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Бағалау -Бүгінгі тақырыптан квадрат теңсіздіктің жалпы түрін анықта! Теңсіздіктерді шешу ұғымының анықтамасын бер!
-Теңсіздіктердің шығарылу алгоритмін көрсет!
-Оқулықтан № 545, 546 (1-5) есептерді шығар!
- Шығарылған есептердің әрқайсысының шығарылу ерекшеліктерін анықта!
- Квадрат теңсіздіктерді шығару жолдарын нақтыла!
- Бірнеше есеп құрастыр!
-Аталған тәсілдердің қайсысы тиімді?
-Өзің ұсынар тәсілің бар ма? ах2+вх+с≥0
ах2+вх+с≤0 анықтайды
Квадрат теңдеуді шешумен байланыстырады
Үйренген алгоритмін берілген есептерді шығаруда қолданады
Есептердің шығарылу жолдарын бір біріне баяндайды
Квадрат теңсіздіктерді шешудегі тәсілдерді жіктейді
Виет теоремасын қолданып, есептер құрайды
Өзіне қолайлы тәсілін дәлелдейді
Өзінде тиімді тәсілі болса, оны ұсынады
Рефлексия (6 мин) Тақырыптан ұнағаны, немесе қиыны не болды? БББ кестесі арқылы өз ойларын білдіреді
Үйге тапсырма (2 мин) -Оқулықтан № 545, 546 (6) есептерді шығар! Бағалау (3 мин) Белсенді оқушыларды бағалайды
Басқа оқушыларға білімдерін толықтыруға мүмкіндік береді 27.02. 8 сынып. Алгебра
Тақырыбы: Квадраттық функция. у=ах2+n және у=ах-m2 функцияларының графиктері.
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалім іс әрекеті Оқушы іс әрекеті Ұйымдас
тыру
түрі Бағалау Қолданылатын модуль
1. Ұйымдастыру кезеңі
5 минут Оқушылармен амандасады, топқа бөледі Оқушылар жетон тағылған конфеттерді таңдап, сол бойынша топқа бөлінеді Топтық,
Қолпаштау
Жас ерекш. сәйкес оқыту
2. Тақырыпқа шығу.
Сабақ мақсатын айқындау 3 мин «Кім жылдам?» стратегиясымен сабақтың мақсатын айқындатады Оқушы берілген есептерден абссциса мен ординатасын жылдам тауып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Фронталді Қолпаштау
Т және Д
3. Негізгі бөлім
Мәтінді оқып-танысу
13мин «Қарлы кесек» стратегиясы бойынша бағыттау парақтарын таратады. практикалық жұмысты оқулықтан есептер арқылы шығартады шығартады Оқушылар үй тобында отырып оқулықтан есептер шығарады.
1 топ - №245
2 топ - №247
3 топ - №248
4 топ - №249
5 топ - №250 Топтық
«Үздігін таңдау» арқылы
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Көшбасшылық
АКТ
12 мин Әр партада бір оқушы қалдырады, басқаларына қолдарындағы бағыттау парағының маршруты бойынша орындарын ауыстыртады. Осы 2 рет қайталанады. Әр партада бір оқушы қалып, басқалары орындарын ауыстырады. Әр топтан келген оқушы өздерінің есептерін бір-біріне түсіндіреді. Жақсы түсіндірген оқушыны өздерінің бағыттау парағына жазып отырады Мұғалім-оқушы,
оқушы-оқушы.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Т және Д
4. Қорытынды
Сабақтың басты сәтін еске түсіру
5 мин «Қарлы кесек» ойынын ойнатады, сол арқылы сабақты бекітеді Оқушылар түсінген-білгендерін жарты параққа бір сұрақ етіпжазып, бүктеп, бір – біріне лақтырады. Ойын соңында әр оқушы бір кесектен (қағаздан) алып, ашып ішіндегі сұраққа жауап береді. Топтық. Жеке Басбармақ
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Үйге тапсырма 2 мин №251. Үй тапсырмасын түсіндіреді №251
Жеке Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Т және Д
Бағалау. 5 мин «Бағалау парағы» бойынша бағалайды. Бағыттау парағындағы үшінші бағандағы үздік оқушының номерін бағалау парағына түсіреді. Ең көп жинаған оқушылар «жақсы» бағаланады, т.с.с. Рефлексивтік күнделікті толтыру
Жеке Суммативті бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау