?аза? тілі ?жемні? сырма?ы Зат есім 2-класс


Сабақтың мақсаты: Өлеңдер мазмұнын түсіне білуді, зат есім сөздеріне сұрақ қоя отыра
анықтау.
Міндеттері: 1. Берілген тапсырманы талқылап, өз пікірлерімен бөліседі.
Күтілетін нәтиже:
1. Сұрақ қоя отырып зат есім туралы білімі қалыптасады.
2. Топпен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.
3.Сыни ойлауы қалыптасады.
4. Белсенділігі, ауызша сөйлеуі артады.
Негізгі деректер: Интербелсенді тақта, сырмақ суреттері, торсық бөліктері, А4 қағаз, қызыл, сары, жасыл дөңгелектер, стикерлер, маркерлер.
Сабақта қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,СТО, АҚТ-ны пайдалану, оқыту үшін және оқуды бағалау.
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері, формасы Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Ассосация құру
(әжесі сырмақ тіккен сурет) Тренинг «Әке, ана, отбасы»
Тренингі
(ынтымақтастық атмосферасы)
Топқа бөлу
Алтын ереже
Өзгені тыңда
Өзіңді тыңда
Ойыңды ашық айт
Жаңалыққа құмарт
Сөз,сөйлем туралы сұрақтар
беріледі.
Сурет бойынша
Жіп иіріп бояуға сап,
Тікті әжем сырмағын.
Алтын жіппен өрнектеп,
Сондай әсем сырмақта,
Түрлі-түрлі бейне бар.
Кім зейінді, кім жылдам
Сол бейнені табыңдар.?
Оқушылар «әке» дегенде шеңберге жүру
«ана» дегенде жұппен жүру
«отбасы» дегенде қалып қою
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Алтын ережені еске түсіру.
Сұрақтарға сызба бойынша жауап береді.
1304290137160Қимыл атауы
00Қимыл атауы
2794099060Зат атауы
00Зат атауы

63754014097000
1133475484505Әріптен тұрады
00Әріптен тұрады
18415484505Дыбыс
00Дыбыс
Сөз
Мағынаны тану
Ойлан, тап
Сергіту сәті
Ойлан талқыла Сырмақ деген не?
Атаған суреттерге сұрақ қойғызады.
Бұлар нелер?
Қайда болады?
Демек, бұл заттар бірігіп үйлесім беруде. Демек, ұйымшыл болуға шақырады.Топтастыру әдісі
Сырмақ деген не?
Қараға жорға биі
«Құрастыру» ұсынылады.
«Сырмақтағы бөгде зат»
Торсық деген не?
Өлең мазмұнын топтарға беру.
Теріні илеп,жібітіп
Шебер торсық тігеді.
Батыр,аңшы,малшылар,
Сусын құйып торсыққа
Белдеріне іледі.
Торсықтағы сусындар
Сақталады бұзылмай
Қымыз,айран,шұбатты
Құятын,торсық осындай.
І топ не? Нелер?
ІІ топ кім? Кімдер?
ІІІ топ Ұлттық тағамдар
Оқушылар «сырмақтағы» суреттерді атайды.
Тақтаға жазады.
Табиғатта кездеседі.
(ынталандыру 3 шапалақ)
Оқушылар торсық суретін құрастырады.
Тапсырманы жазбаша орындайды.
Қорғау
Постер сызады.
Талқылап жауап береді.
Ой толғаныс
Талдау
(Жұппен жұмыс)
Жинақтау Зат есім туралы түсінгендерін байқайды.
Жазу ережесін сақтауды қадағалайды.
Әңгіме құрастыру.
Сәйкестендіру әдісі
Ереже құру Берілген сөйлемнен 3-4 сөйлем құру.
Шебер не?
Сусындаркімдер?
Тамшыларнелер?
Торсықкім?
Сырмақне?
Батыркім?
Айраннелер?
Бағалау Мұғалім әр оқушыны бағалайды. Бағдаршам әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.
Үйге тапсырма «Ұлттық тағамдар» туралы мәнжазба жазу Кері байланыс ББҮ әдісі
«Жаңбыр даусы» Стикерге жазып іледі.
Шапалақ ұру
№3 орта мектеп
Сабақтың тақырыбы: Әжемнің сырмағы.
Зат есім