Web-беттер ж?не сайттар, тэгтер, атрибуттар, м?тінді пішімдеу, тізімдер


Мерзімі
03.03.2017 Мұғалім: Байгабулова Р.С. Тексерілді:
Сынып: 11 «А» сынып
Пәні: Информатика
Сабақтың тақырыбы: Web-беттер және сайттар, тэгтер, атрибуттар, мәтінді пішімдеу, тізімдер
Негізгі түйінді идея: оқушыларға HTML негіздерін, мәтіндермен жұмыс жасауды үйрету, мәтіндердің стильдерін, шрифттарын, өлшемдерін өзгерту жолдарын меңгерту
Оқу мақсаты HTML негіздерін, тэгтердің қызметтері мен маңызын білу
Табыс критерийлері
Барлық оқушылар : Көпшілік оқушылар: Жекеленген оқушылар:
а) HTML негіздері туралы негізгі түсініктері бар, негізгі тегтерді біледі а) негізгі тегтерді қолдана алады, HTML құжатын құра алады а) HTML құжатын құруда тегтерді тиімді қолданады,Уақыты Кезеңдері Тапсырма Мақсаты Мұғалім не істейді Оқушылар не істейді Ресурстар ,
модуль
4 минут Ұйымдастыру кезеңі
Қызықтыру тапсырмасы Сәлемдесу,
топқа біріктіру

Филворд шешу Веб-беттерге және информатикаға байланысты терминдерді біледі Оқушыларды топтарға бөледі.
Филворд таратады топтарға
И Н Т Е Р Н Е Т
У В Ы Й Ц Ф С Л
Б А Ч К Е М Й А
Т Й М Т С В Д С
Т И А Е П М О Д
Б Р У Л М В М Е
У А Ы Ф О Р Т С
З Е Р И Т М А Т
Оқушылар мәліметтер арқылы топқа бірігеді. Топ басшылары сайланады.
Филворд жауаптары
И Н Т Е Р Н Е Т
С Л
Б А К Е Й А
Т Й Т С Д Е М О Д
Б Р М Е
У А Ф О Р З Е Р М А Т
Чайнворд
4 минут Үй тапсырмасы
Білу Тест жұмысы арқылы үй тапсырмасын тексеру HTML туралы мәліметті пысықтау Мұғалім тест жұмысын таратады Оқушылар берілген тесттерге жауап береді жауап береді. Тақтада ашылған дұрыс жауаптармен салыстырады Карточка, интерактивті тақта
5 минут
Түсіну
Видеоролик көрсетіледі
HTML тіліндегі негізгі тегтерге жалпы сипаттама бере алады Мұғалім қосымша жаңа тақырыпты түсіндіріп өтеді. Қосымша бейнематериал көрсетеді.
Оқушылар бейнероликті көріп талдап, тыңдайды, керек мәліметтерді жазып отырады
Интерактивті тақта
15 минут Қолдану Топтық жұмыс
HTML тіліндегі негізгі тегтердің қасиеттері мен сипаты, маңызына талдау жасай алады Тапсырма берудегі бағыт-бағдар:
топ: Құжаттың құрылымы
топ: Кейбір мәтін пішімдеу тегтері
топ: Тегтердің атрибуттары
Постерлер таныстыру, қорғау Әр топқа берілген тапсырма бойынша мәліметтерді ортаға салып, қорғайды Интерактивті тақта, маркер, плакат
5 минут Талдау Практикалық тапсырма Алған білімдерін жинақтау, практикада білімдерін саралау Мұғалім топтарға деңгейлік тапсырмалар береді
Оқушылар тапсырманы орындайды Компьютер, парақшалар
3 минут Жинақтау Сәйкестендіру кестесі Оқушылар тегтер мен қызметтерін сәйкестендіреді Мұғалім компьютерде орналасқан сәйкестендіру кестесін орындауға нұсқау береді Оқушылар электронды берілген тесті орындайды Компьютер
4 минут Бағалау Аяқталмаған ой Оқушылардың ойын жинақтау HTML тілінде тегтер мағызды роль атқарады, себебі...
Ойды толықтыру ұсынылады Оқушылар А4 парақшасына ойларын түсіреді Интерактивті тақта, карточкалар
2 минут Кері байланыс Бүгінгі сабақта нені меңгердің?
Бүгінгі сабақта нені жасай алдың?
Бүгінгі сабақта нені сезіндің? Оқушылардың сабақ барысында алған әсері Оқушыларға парақшалар таратады Оқушылар кері байланыс парақшаларына негізгі ойларын жазады карточкалар
2 минут Қорытынды баға Бағалау парақшаларына сүйене отырып бағалау жүргізіледі Топтық, жұптық жұмыстарды әділ бағалау Мұғалім қорытынды бағаны саралайды
Сабақ соңында ұпай санына қарай бағаланады. Топ басшылары оқушылардың қорытынды бағаларымен таныстырады
Оқушылар әр тапсырманы орындаған сайын ұпай жинақтайды.
5-6 ұпай «5»
3-4 ұпай «4»
1-2 ұпай «3» Бағалау парақтары
1 минут Үй жұмысы §25 тақырып Кері байланыс парақшасы
Нені меңгердің?
Нені жасай алдың?
Нені сезіндің?
Кері байланыс парақшасы
Нені меңгердің?
Нені жасай алдың?
Нені сезіндің?
Бағалау парағы.
Оқушылардың аты-жөні Үй жұмысын тексеру
Тест Постермен жұмыс Деңгейлік
тапсырма Сәйкестендіру кестесі Ұпай
Баға
«5» – 10 дұрыс
«4» – 9-8 дұрыс
«3» – 7-5 дұрыс
«2» – 4-0 дұрыс
«5» - белсенді
«4» - орташа
«3» - төмен
«2»-мүлдем ат салыспау «5» - белсенді
«4» - орташа
«3» - төмен
«2»-мүлдем жауап жоқ «5» - 85-100%
«4» - 65-84%
«3» - 40-64%
«2»-0-39% 20 -18 ұпай «5»
17- 15 ұпай «4»
14-12 ұпай «3»
11-0 ұпай «2»