Б??ар жырау «Ас?ар тауды? ?лгені», «Б?л — б?л ?йрек, б?л ?йрек» (9-сынып, ?аза? ?дебиеті)


Күні Қысқа мерзімді сабақ жоспар
Сыныбы 9
Пәні Қазақ әдебиеті
Тақырыбы Бұқар жырау «Асқар таудың өлгені», «Бұл - бұл үйрек, бұл үйрек»
Сілтеме Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық.
Мақсаты Жырау өлеңдерінің мазмұнын түсінеді. Оған талдау жасауды үйренеді.
Оқыту нәтижесі Толғаулардың мазмұны мен идеясын үйренеді.
Түйінді идеялар Талдау - өткенді шыңдау деген сөз.
Блум таксономиясы 7 модуль ресурстар Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау
Жас ерекшеліктеріне қарай білім беру Топтастыру Ұйымдастыру. Гүлдер арқылы бөліну. Әр оқушы өздері гүл түрлерін таңдайды, сол гүлге жазылған сөздер ақылы бөлінеді. Қадағалау.
Білу Диалогтық оқыту.
Сұрақ - жауап Жұптық жұмыс Жырау туралы не білесіңдер?
Бұл толғаудан нені түсіндің?
Толғау қалай суреттелген? Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке сұрақ дайындайды, сол сұрақтарды бір-біріне беріп, оған жауап алады. Марапаттау.
Түсіну. Сыни тұрғыдан ойлау. Ауызша мазмұндау
Табыс критерилерін құрастыру. Берілген тапсырмаларды ауызша орындау.
Кім жылдам? Ойын арқылы сұрақтар қойылады. Әр топ өздеріне берген сұрақтарға жылдам жауап беру керек? Жұлдызша арқылы бағалау.
Қолдану АҚТ-ны қолдану.
Қабілетті және дарынды балалармен жұмыс.
Кім тапқыр? ойыны арқылы Осы толғауды оқи отырып, оған мақал – мәтел құрастыру. Дәптерге қай топ көп мақал – мәтелдер жазады. А, С деңгейлеріне ұялы телефонын пайдалану арқылы қосымша мәлімет іздеу.Ал туған жері, орындарының орналасқан жерлерін Б деңгейдегі оқушы интернеттен іздейді.атқарған қызмет Марапаттау.
Сергіту сәті 1мин.
Талдау Сын тұрғысынан ойлау Оқулықта берілген тапсырмаларға жауап алу. Оқулықтан жаттығулар орындау. Әр топқа жеке-жеке жаттығу беріп, сол жаттығуды түсіндіреді. Өзара бағалау, өзін өзі бағалау.
Жинақтау Сыни ойлау. Электрондық оқулықты қолдану арқылы кері байланыс.
Сұрақ - жауап Тез ойлан?
Түсініксіз сөздердің мазмұнын ашу, оған мысал келтіру. Осы сөздерді қолдана отырып сөйлем құрастырады. Қай топ бұрын болып, оны талдап үлгерсе. Сол топ бағаланады. Мадақтау
Бағалау Жеке, топпен бағалау. Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау. Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады. Жиынтық бағалау.