Біріккен сынып?а арнал?ан саба? жоспары.1- сынып Сауат ашу ж?не 4 -сынып ?аза? тілі.


1 сынып.Сауат ашу
Сабақтың тақырыбы: М дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты: 1)м дыбысы мен әрпін таныту;сауатты оқуды жетілдіру;
2) сөздік қорларын молайту, ой-өрістерін кеңейту; қызығушылықтарын арттыру; өздігінен қорытынды шығара білуге дағдыландыру;
3)Алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Жаңасабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, ойын
Көрнекілігі: интербелсенді тақта;
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:Психологиялық дайындық
Орнымыздан тұрайық,
Амандасып алайық.
Ұқыпты тыңдап сабақты
Жақсы баға алайық!
2)Өтілген материалды қайталау
* «Адасқан буындар» ойыны
(интерактивті тақтада көрсету)

Да ,до , Ду ла,ға, лат
Ай ,Да, Ар да, на,дақ
Тал, ай ғат,на
А, па, та, на
Шыққан сөздерді жазу
4 сынып.Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Мәтін
Сабақтың мақсаты: 1)мәтін туралы алған білімдерін бекіту;мәтін түрлерін ажырата білуге;мәтін құра білуге үйрету;
2) сөйлемді жүйелі құруға, өздігінен қорытынды шығара білуге;
3)алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу;
Аралас сабақ
Түсіндіру, сұрақ-жауап,
Интербелсенді тақта
Сабақтың барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі:Психологиялық дайындық
Орнымыздан тұрайық,
Амандасып алайық.
Ұқыпты тыңдап сабақты
Жақсы баға алайық!
2)Үй тапсырмасын сұрау:25 жаттығу
3.Тірек білімдерін пысықтауМәтіннің құрылымы
Мәтін бөліктері
кіріспе бөлімі
Ортасы
негізгі бөлімі
Соңы
қорытынды бөлімі

3)Үй тапсырмасын тексеру
Бағандағы сөздерді оқу
Д дыбысы бар сөздер айту
4)Жаңа сабақ
Жұмбақ жасыру
Мұртымен туады
-бірінші қандай дыбыс естіліп тұр
-М әрпімен танысамыз
М-хорман айту.Дауыссыз дыбыс.Сөздер айтқызу
Моншақ, мата сөздеріне дыбыстық талдау жасау
*Моншақ сөзіне сөйлем құрату
Сергіту сәті
Оқулықтағы сөздерді хормен оқу
*Буындармен сөз құрату
Мақ**, қар***, қай***,ма**,та***
*Тапқан сөзге сөйлем құрау
5.Дәптермен жұмыс
М әрпінің жазылуын көрсету.Ауаға жазып көрсету,
Көркем жазу
Қорытындылау
Біз не үйрендік?
Үй тапсырмасын беру
Мәтін түрлері
Әңгімелеу
Сипаттау
Пайымдау
Сұрақтары:
не істеді?
қайтеді?
Сұрақтары:
қандай?
Қай?
Сұрақтары:
неліктен?
не себепті?
Құрылымы:
1.Оқиғаныңбасталуы
2.Оқиғаның әрі қарай дамуы
3.Оқиғаның аяқталуы
Құрылымы:
1.Түрі, сипаты
2.Ерекшелігі
3.Сипаттаған нәрсеге көзқарасын, өз ойын білдіру
Құрылымы:
1.Дәлелденетін пікір
2.Дәлелдеу
3.Қорытынды

3.*Жаттығулар.Қайсысы мәтін екенін тап. мәтін дегеніңді көшіріп жазып, ат қой.
Қоға – шаруашылық үшін
пайдалы өсімдік. Оның сабағы мен жапырағынан себет тоқылады. Ол қағаз жасау үшін де пайдаланылады. Құрылысшылар үй салды.
Қоға сулы жерде өседі.
Құмырсқалар күні бойы тыным таппайды
Жұмысты тексеру
Сергіту сәті
4.* Мәтін тақырыбы мен негізгі ойға сәйкес келмейтін бөлікті алып тастап, мәтінді қайта құр.
Қабылан.
Қабылан – аңдардың ішіндегі ең жүйрігі. Негізгі мекені шөл дала мен саванна. Қабылан жемін қуып жетіп ұстайды. Ерекшелігі мысықтарша тырнағын ішке жиып ала алмайды. Оның дене тұрқы – 130 см, құйрығының ұзындығы – 75 см, арландарында шағын жал болады.
Бұдан ерте кездерде қалың ну орманда аңдарға арналған автобус жүріп тұрыпты. Оның шофері Қоңыр Аю екен. Ол әр кез таңертең орманның бір шетіндегі кәрі еменнің түбіне келіп тоқтайтын көрінеді. Со арада жиналған аңдарды мінгізіп алып, орманның ішіндегі баратын жерлеріне тасып жүріпті.
Жемін күндіз аулайды, ұсақ киіктерді, қарақұйрықтарды, кейде арқарларды, қояндарды, тіпті ұсақ құстарды азық етеді.
25 жаттығу.Мәтінді оқы.Мәтінге ат қой
Қорытындылау.Бағалау.Үйге тапсырма27 жаттығу