Квадрат т?бірді? ?асиеттері та?ырыбына есептер шы?ару 8-сынып


Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару
Сабақ мақсаты:
білімділік:арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін есеп шығаруда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық: оқушылардың топпен жұмыс істеуін, ойлау қабілеттерін дамыту,іскерлік дағдысын қалыптастыру.;
тәрбиелік: алған біліміне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, өзін және жолдасын бағалай білуге үйрету.
Сабақта қолданылатын тех/я: деңгейлеп оқыту,СТО тех/ның элементтері
Көрнекілік: Слайд, үлестірме карточкалар,тест тапсырмалары, бағалау парағы,түрлі қағаздар.
Сабақ мазмұны:
Өткен материалды қайталау.(миға шабуыл)
Сабақтың іздендіру−зерттеу бөлімі(қызығушылығын ояту)
Өткен тақырыпты жалпылау . Деңгейлік тапсырмалар.
Білімді қолдану.(мағынаны ұғыну).Тест бойынша тексеру.
Үйге тапсырма:
Рефлексия.
Қорытындылау. Бағалау.
Сабақ барысы:
Сыныпты топқа бөлу. Өткен материалды қайталау
Мұғалімнің әс−әрекеті Оқушының әс−әрекеті
Мұғалім:
сабақтың тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын анықтайды және оқушыларда қалыптасатын білім, білік жөнінде айтады;
оқушылардан арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін сұрау ?
"Ыстық орындық" Оқушылардың жауабы тыңдалады.
1-теореманы кім айтады ?
2-тереманы кім айтады ?
3-теореманы кім айтады ?
Бір оқушы тақтаға шығады, орындағы оқушылар квадрат түбірге байланысты сұрақтар қояды. М/ы: 64, 169, 9144, 100, 1, ...
Мұғалімнің әс−әрекеті Оқушының әс−әрекеті
1.Қызығушылығын ояту
Стратегия. «Тақырыптың
түйінді сөздері»
2.Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.
3.Сергіту сәті.
4. Арифметикалық түбірдің жуық мәнін есепте.
1 топ: 2 ; 2 топ: 3 ; 3 топ: 5.
Оқушылар бүгінгі сабақта не білулері қажет екенін ұғады. Табыс крийтерлерін құрайды.
Оқушылар белсенді ойлауға үйренеді. Өз-өздерін, бірін-бірі тексереді.
Қызығушылығы оянады.
2.Оқушылар оқулықтан деңгейлік тапсырмалар орындайды.
А тобы:№55(1,3) №56(1,3) В тобы: № 59(1,3) №60(1,3) С тобы: №64(1,3)
Оқушылар топпен жұмыс жасайды.
(Таным белсенділіктері артады, ойланады)
Оқушының дербестігі, өз-өзіне сенімділік қалыптасады. Бірін-бірі бағалайды. 2 жұлдыз, 1 ұсыныс айтады
Тестік тапсырма орындайды.
7."Сәйкестендір"
Дарындыы оқушылар :Шағын зерттеу жұмыстарын қорғайды. Жауаптар арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.
Оқушылар топпен орындайды.
Шағын зерттеу:"Түбір табу құпиялары" тақырыбы бойынша оқушылар слайд арқылы қорғайды.
8. Жеке оқушыларға мұғалім баға қояды. Өзің неше қоясың ?Неге? Өздерін өздері бағалайды. Қойған бағаларын түсіндіреді
9.Сабақ мақсатына жетті ме ? Мақсаты тақтада жазылып тұрады. Сабақта ұнаған не ?
Үйге тапсырма: №61,66(2,4), 59(2,4
Оқушылар жауап бере отырып, сабақты қорытындылайды
Оүб негізінде оқушылар өздерін және бірін-бірі бағалайды. Оқушының өзіне сенімділігі қалыптасады.
7.Сәйкестендір.
6 48 -2 3 8 5,4 3
- 2 2*8 - 32 Тест.1-нұсқа
Тапсырма Жауаптары
1.Өрнектің мәнін тап:
. А. 12,32 В. 152
Б. 15,2 Г. 23104
2.Есепте: . А. 27 В. 729
Б. 27 Г. 729
3.Өрнектің мәнін тап: . А. 0,35 В. 0,53
Б. 0,16 Г. 0,032
4. Өрнекті ықшамда:
. А. В. –1
Б. Г.
5.  өрнегінің мәнін тап.
а) 27;    в)11     с)-11     d)12
Тест.2-нұсқа
ТапсырмаЖауаптары1.Өрнектің мәнін тап:
1422. А. 11,9 В. 142
Б. 14,2 Г. 11916
2.Есепте:(-17)2. А. 17 В. 289
Б. 17 Г. 289
3.Өрнектің мәнін тап: . А. 0,35 В. 0,53
Б. 0,16 Г. 0,032
4. Өрнекті ықшамда:
. А. В. –1
Б. Г.
5. Амалдарды орында: 
А) -7,7;    В)-11,9     С)4,1     Д)47