Разработки Нидерланды,Испания,Италия (7 класс)


ОҚО, Түлкібас ауданы , Келтемашат ауылы, Ш. Уәлиханов атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебінің тарих және география пәндерінің мұғалімі: Умаралиева Сандуғаш Пернеханқызы

Тақырыбы 29 Испания, Нидерланды, Италия
Мақсаты Оқушылар тақырыптың негізгі маңыздылығын біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін жетілдіру арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже Оқушылар ойларын жүйелі жеткізе біледі, сөз қорларымен жұмыс істеу қабілеттерін дамиды.
7 модульдің қолданылуы АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер «Жөкей мен тұлпар», Тірек сызба, Сәйкестендіру кестесі, «Т-кестесі»
Қолданылатын ресурстар Маркерлер, портреттер, интер тақта, стикерлер, ноутбук, карта, А4 парақшалар.
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг «Бумеранг» әдісі бойынша психологиялық ахуал қалыптастыру

«Түрлі түсті резеңке» әдісі бойынша сыныпты 4 топқа бөлу топқа біріктіру

Оқушылар амандасады, шеңберге тұрып бір-бірімен амандасады.
Әрбір оқушы суреттер арқылы өз жартысын тауып, шыққан сурет бойынша тиісті орнына отырады
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қызығушылық
тарын ояту «Жөкей мен тұлпар» арқылы
Сұрақ жауапты пайдалану
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогқа түсіру
,Өткен тақырып аррналған а үй тасырмасын қайталау ға жөкейлерге сұрақтар, тұлпарларға жауаптар жасалып, карточкалар арқылы беремін
Оқушылардың мұндағы мақсаты жөкейлер өз тұлпарларын тауып жұптаса отырып диалог құрады білімдерін тексеру.
жұппен жұмыс жасау, сабаққа деген ынталары артады
Түсіну «ЖИГСО» әдісі
арқылы мәтінмен жұмыс Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы картамен жұмыс .ЖИГСО әдісі бойынша мәтінмен жұмыс жасау Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Қолдану Тірек сызба
бойынша тақырыпты ашу үшін сөздер қолдану Жаңа сабақты түсініп мағанасын ашу , ой қозғау мақсатында оқушыларға тірек сөздер арқылы диалогқа түсіру, тірек сызба арқылы әр топқа арнайы сөздер беру, олар сол сұрақ арқылы түсініктері салмақты түрде айта біледі Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Сергіту сәті Сергіту жаттығуын орындау Оқушыларға «Атом, молекула-1,2,3» атты
жаттығуын жасатамын Мұғалім Атом молекула 1,2,3 дегенде жұптасып,топтасып бірігеді.
Талдау Сәйкестендіру кестесімен жұмыс жасау, қатесін табу арқылы тақырыпты талдау
Ортаға сәйкестендіру тапсырмасын беремін оқушылар қатесін табу арқылы сәйкестендіріп тақырыптың нәтижесін талдауын айтамын,өзара тексертемін.
Оқушылар сәйкестендіру кестесімен жұмыс жасайды, қатесін тауып, тақырыптың мазмұнын талдайды,топ арасында өз ара тексереді.
Жинақтау «Т-кестесін» толтыру арқылы сабақты жинақтайды Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа тапсырма таратылады сол тапсырмаға жауап беріп тақырыпты жинақтауды тапсырамын.
Әр топ өзара тақырыпқа қатысты тапсырма беріп тақырыпты қалай түсінгендерін көрсету арқылы сабақты жинақтайды
Бағалау Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Басбармақ, бағалау парақшалары Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату.Топтар арасында басмармақ әдісі арқылы формативті бағалау жүргіземін
Топтар арасында басмармақ әдісі арқылы формативті бағалау жүргізеді
Бағалау парақшасымен топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.
Рефлексия Желкенді кеме ұсыну Оқушыларға желкенді кеме кері байланыс ұсынамын,сабақты қалай түсінгендіктерін түспен көрсетуді ұсынамын
Оқушыларкеменін желкенін сабақтан алған білімдерін түспен бояп көрсетеді.