Ашы? саба? математика та?ырыбы К?бейту ж?не б?лу.97х8,776:8. (3 сынып)


Қысқа мерзімді жоспар
Кауканова Ж.Х
Күні: 23.04.2015
Тақырыбы: Көбейту және бөлу.97х8,776:8.
Сыныбы:3 «А»
Мақсаты: Жазбаша көбейту және бөлу жайлы оқушылардың білімдерін жүйелеу, ойлау қабілеттерін арттыру.
Міндеті:
-оқу алды, оқудан кейінгі тапсырмаларды орындау
-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай білуге дағдылану
-топта, жұппен жұмыс жасауға қалыптасу;
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқытудағы басқару және көшбасшылық
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Топ ұстанымы»,«Сәйкестендір»,,«Өзін-өзі бағалау»,«Рефлексия» «Екі жұлдыз бір тілек»
Сабақ кезеңдері
Уақыты Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?
I Кіріспе
2 мин
3 мин
Кіріспе
Психологиялық ахуал.
Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.
Топқа бөлу
Мақсаты: оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау
«Топ ұстанымы»
Мақсаты: Топта бірлесіп жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру Оқушылармен сәлемдесу
Көңіл-күйлерін сұрау;
Мен күштімін!
Мен әдемімін!
Мен мықтымын!
Сабағымды 5-ке оқимын.
Оқушыларды әртүсті фигуралар арқылы топқа бөлемін
Ынтымақтастық атмосфераны орнату
Мұғаліммен амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі
Өз ұсыныстарын білдіреді.
Топ ұстанымы: Бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.
-сабаққа кешікпеу;
-басқаның пікірін сыйлау;
-уақытқа бағыну, регламент сақтау;
-тапсырмаларды тиянақты орындау;
Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар
Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар
фигуралар
II.Тұсау кесер
10 мин.
Өткен сабақты бекіту.
Үй тапсырмасын тексеру
Мақсаты: оқушылардың мәтіннің мазмұнын түсінгендерін тексеру.
№4 113бет
Дәптер жинау.тарату.
Көркем жазу:65.482,56284,
Оқушылардың жауаптары:
447=447
45-44
56-50
698-618
Ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі. Тақырыптан ауытқымайды.
Оқушылар ойланып, ойын жинақтап жауап береді.


Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар
Сұрақ қою
Түсінік
Қабылдау
III Негізгі
Бөлім
15 мин. Жаңа сабақ.
Қайталау:
Матем.диктант.Қай ссан 45-тен 9есе кем.9-ды нешеге көб 81 шығады?640пен 8-дің айырмасын тап.Қабырғ 6смжәне болатын тіктөртбұрышт ауданын тап.
Өрнек шығару:86.7; 93.8;414:6; 427:8;
Топпен жұмыс:№1 114 бет.
Тексеру:
№3-үш топка беру.
Тексеру: шапшаңдық қабілеттері байқалады.
Әр топ мүшелері өздеріне берілген өрнекті түсінеді, шығарады,тексеру.
Оқушылардың жылдамдақтары мен тез ойлау қабілеттері байқалады.
Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, берілген тапсырманы тез жылдам орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады. Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар
Өздерін бағалау .
оқулық
дәптар.қалам,қарындаш.
2 мин Сергіту сәті
Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді, көңіл күйлерін көтереді. 10 мин Есеп шығару:№2а
Ауызша есеп:№6
Лог. Есеп:неше жас? 9жас. Токарь-2 сағ-89д.
Жұмыс аяғына-?6 есе артық
1 күн неше д.д.-?
Жарайсыңдар!
дәптер
IV Қорытынды бөлім
3 мин Үйге тапсырма
Рефлексия
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Нені үйрендік?.
Ү/ж 114 бет№3
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тиянақтау. Талқылау жинақтауға дағдыландыру .
Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды
Топ басшылары бағалайды Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар
!
бағалау парақшасы,стикер, смайліктер.