Інтегроване заняття з економіки з використанням ІКТ та пошуково- дослідницької діяльності



Інтегроване заняття з економіки
з використання ІКТ та
пошуково – дослідницькою діяльністю на тему
«З ЧОГО ЗРОБЛЕНИЙ ШОКОЛАД»
Підготувала вихователь старшої групи
Троян Інна Петрівна
М. чернігів
Тета: «З ЧОГО ЗРОБЛЕНИЙ ШОКОЛАД»
Мета: Розвиток пізнавальних та інтелектуальних інтересів дітей через пізнавально-дослідницьку діяльність, • Розширити і узагальнити знання дітей про шоколаді і його властивості.Розвивати розумову активність, вміння робити висновки за результатами дослідження. Розвивати мовлення дітей, уміння порівнювати й узагальнювати. Розвиток координації мовлення з рухами. Розвиток дрібної моторики руки Закріплювати вміння вести діалог з вихователем, однолітками. Активізація словникового запасу дітей. Продовжувати формувати інтерес до пізнання навколишнього світу. Дати уявлення про товар (це коли речі та предмети купуються або продаються за гроші в торговельних центрах, магазинах). Залучати дітей до купівлі і продажу товару. Знати, що за певну суму грошей можна купити певну кількість товару. Вчити дітей на основі побаченого складати рекламу.Ознайомити дітей і Чернігівською шоколадною фабрикою «Стріла» Виховувати повагу до працівників торгівлі, почуття відповідальності, етику економічних ВІДНОСИН.
Матеріал:д/гра «Магазин», гроші (1,2,5,10 грн), какао – порошок, цукор, молоко, ємності для кожної дитини, вінчик, ємність для вихователя, комп’ютер
Словник:какао – боби, какао – дерево, реклама, товар.
Хід заняття
Привітання.
Доброго ранку мовлю за звичаєм
Доброго ранку кожному зичу я
Доброго дня я всім людем бажаю
Вечіром добрим привітних вітаю
І посміхаються люди
Бобрі слова бо для кожного любі.
Давайте посміхнемося нашим гостям чарівною, щирою, доброю посмішкою і подаруємо їм чудовий веселий настрій на цілий день. (Посміхаються).
Тепер, дітки, повертайтеся до мене і послухайте, що я вам скажу.
Мені сьогодні у поштовій скринці був лист. Але я його не відкривала, бо на ньому написано для діток всієї групи. Тож я його принесла і тепер разом з вами хочу прочитати, дозволите? (Читаю листа).
« Доброго дня, діти, пише вам маша із мультика «Маша і ведмідь». Я, як і всі дітки, полюбляю цукерки. Та як вони робляться і з чого саме я не знала аж поки мені на розповів Мишко. Ось тепер я знаю з чого вони зроблені і прислала вам фільм, щоб ви теж подивилися. Ось я і говорю, включайте і уважно дивіться . з повагою ваша Маша.»
Я думаю, вам дуже захотілося його подивитися. Так?
Тож проходьте та сідайте на стільчики а я поки що включи цей фільм від Маши.
Показ слайдів
СЛАЙД «З чого зроблений шоколад. Від зернинки до витвору мистецтва».
СЛАЙД «З історії шоколаду». Довгий час шоколад був винятково напоєм і його тільки пили.
СЛАЙД «Давні єгиптяни випадково змішали мед, інжир і горіхи – і стали власниками найперших у світі цукерок»
СЛАЙД «Як же утворився шоколад?»
СЛАЙД «Шоколад утворився із какао бобів, які ростуть на деревах теплих країн, ці дерева називаються какао – дерева. Достиглі какао плоди мають коричневий колір а недостиглі плоди – зелений.»
СЛАЙД Фото какао – плодів достиглих.
СЛАЙД(8,9) Фото в розрізі какао плодів. Ці плоди білого кольору та м’які на дотик, мов желе. Слайд 9 порівняння тільки зірваного какао – плода і висушеного.
10 СЛАЙД Сушіння какао зерен під відкритим небом. Після цього його слід відправити на термічну обробку у піч для повного висохання.
11 СЛАЙД «Обсмажені какао - боби». Ось такий вигляд мають обсмажені какао – боби. І коли його спробуємо розламати, то він уже буде не м’який, мов желе, а твердий і ламатиметься із хрускітом.
12 СЛАЙД «Меління в виробничих машинах»
13 СЛАЙД «Після перемелу какао – зерен утворився какао - порошок»
Запитання:
Діти, чому саме какао – порошок має таке забарвлення? (Бо воно підлягло термічній обробці, обсмажилося).
14 СЛАЙД «З чого ж зроблений шоколад?» Давайте ми з вами дізнаємося.
15 СЛАЙД Шоколад роблять з масла вершкового, молока, цукру та какао – порошку.
16 СЛАЙД Обов’язково слід проварити цю масу на вогні легкому або на паровій бані.
17 СЛАЙД Розлити по формам і поставити для достигання у холодне місце.
18 СЛАЙД Фото малюка з шоколадкою.
19 – 26 СЛАЙД Використання шоколаду. Шоколад використовують у культурі- роблять сукні, віяла, жіночі сумочки, у Львові шоколадна майстерня де там можна побачить шоколадні споруди, також шоколад використовують у спа – процедурах, зокрема маски для обличчя. Шоколадом прикрашають торти, шоколадом можна малювати картини.
27-28 СЛАЙДИ У нас в Чернігові є шоколадна фабрика, яка має назву «Стріла». Там працівниці фабрики виготовляють смачні цукерки та печива. Одні із самих відомих цукерок фабрики це цукерки «Стріла» однойменна назва.
29 СЛАЙД Хоч Маша і розповіла про шоколад і сама вона його дуже полюбляє, та ми повинні пам’ятати про те, що слід завжди доглядати за своїми зубками і берегти їх.
Діти, ви хочете побувати справжніми майстрами шоколаду?
А вам пропоную приготувати його. Але спочатку нам треба згадати, які інгредієнти нам треба?
Та в нас їх немає. Я пропоную поїхати в магазин. Згодні?
Фізкультпауза.
Плюснемо, мов рибки:Хлюп-хлюп-хлюп!Скачемо на конях:Гоп-гоп-гоп!Летимо як птахи:Шусь-шусь-шусь!Як повзуть мурахи?Хрусь-хрусь-хрусь.Пострибав горобчик:Цінь-цінь-цінь!Дівчинка і хлопчик Молодці!!!!
Д/гра «Магазин». Продавець одягає фартушок, покупці мають в сумочці гроші (до 10 грн різними купюрами: 1,2,5,10 грн) обігрування гри.
Ось ми з вами і купили сві необхідні продукти для приготування шоколаду. Тепер можна йти до майстерні. Але йдемо тією ж дорогою якою і прийшли.
Фізкультпауза.
Плюснемо, мов рибки:Хлюп-хлюп-хлюп!Скачемо на конях:Гоп-гоп-гоп!Летимо як птахи:Шусь-шусь-шусь!Як повзуть мурахи?Хрусь-хрусь-хрусь.Пострибав горобчик:Цінь-цінь-цінь!Дівчинка і хлопчик Молодці!!!!
Пошуково – дослідницька діяльність. На столі на кожну дитину розкладено по мисочках какао – порошок, мисочка з цукром та порожня мисочка.
Діти давайте з'ясуємо, якими властивостями володіє какао з якого і роблять шоколад. Прошу надіти вас фартухи і приготуватися до проведення досліджень.(Беруть ігрову задачу.)
Досвід «Властивості какао.»
Підійдіть до столиків, де знаходяться стаканчики з какао. Визначте колір порошку какао. Якого він кольору? Чому? (Розглядають, відповідають.)
Має порошок какао запах? Як дізнатися?
Нагадую, що визначати запах речовини потрібно дуже обережно: злегка підганяючи долонями його пари в свою сторону.(Відповіді дітей. Демонструють, як правильно визначити запах речовини.)
Як визначити, який смак має какао? Що потрібно зробити?(Відповіді дітей.)
Візьміть ложечки, наберіть на кінчик ложечки порошок какао і спробуйте його. Що ж можна сказати про його смакових якостях? (Проводять дослідження. Роблять висновок.)
Ну а тепер спробуйте розчинити порошок какао спочатку в стаканчику з водою, а потім з молоком.
Що ви можете сказати про розчинності какао? (Проводять дослідження. Роблять висновок.)
(Роблять висновок: какао порошок коричневого кольору, має смачний ароматний запах шоколада, гіркий на смак, добре розчиняється в рідині.)
Діти, тоді дайте відповідь на питання, а чому ж шоколад солодкий, якщо його роблять з гіркого какао-порошку? (Відповіді дітей: солодкий смак шоколаду визначається кількістю цукру.)
Не тільки, діти, від кількості цукру залежить солодкий смак шоколаду. Чим більше в шоколад додають какао-порошку, тим шоколад стає більш гірким і тим самим більш корисним. Пропоную в цьому переконатися і самим приготувати шоколад в нашій лабораторії.
Але спочатку розімніть наші пальчики.(Слухають. Приймають поставлену задачу.)
Динамічна пауза. Пальчикова гімнастика «Готуємо шоколад»
Якщо взяти молока, масла, цукру й какао
Взяти трішечки горіхів, вафельної крихти
Гарно добре все змішати
Від такого шоколаду потім нас не відірвати.
Д/гра «Зробимо шоколад»
( Кожна дитина біля себе має мисочку з какао – порошком, мисочку з цукром, та склянку з молоком. Дати дітям настанову: в окрему більшу ємність слід обережно змішати цукор, какао – порошок та молоко лити обережно і маленькою струйкою. Отриманеу суміш зсипати в одну велику миску і вихователь добре розмішує вінчиком для збивання).
Діти, зараз цю суміш слід віднести на кухню і проварити, а масло вершкове слід додати після того як суміш закіпить. Тож це завдання ми поручимо нашому помічнику.
Діти, а у мене для вас сюрприз. Я уже приготувала для вас шоколадні цукерки раніше. (Показую).
Які вони на вигляд?
Тепер я пропоную їх продати, оскільки ми купували продукти для приготування шоколаду. Зараз у нас ці цукерки це товар. Діти а що таке товар? (те що можна купити)
Але щоб товар гарно продався то слід що зробити для нього? (рекламу)
Може хтось зараз придумає красиву рекламу для шоколаду. Ми всі з вами кожного для дивимося телевізор і там завжди показують рекламу. Реклама має бути яка? (цікава, весела, щоб хотілося купити товар).
Д/гра «Придумай рекламу» (Діти складають рекламу і говорять її).
Чи хотили б ви тепер купити свій товар, продукт?
А тепер я вам пропоную продати цей товар. Давайте запитаємо у гостей чи сподобалась вам реклама? Чи купили б ви цей продукт?
Д/гра «Продаю – купую шоколад».
Діти, чи сподобалося вам сьогодні? Що саме сподобалося? А той хто продає товар називають як? А того хто купує?
Ви всі сьогодні молодці.