К?бейткіштерді т?бір та?басыны? алдына шы?ару?а есептер шы?ару


Күні:19.10.2016ж
Сыныбы:8 «А», «Ә»
Сабақтың тақырыбы: Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару
Сабақтың түрі: практикалық
Сабақ мақсаттары:
Білімділік – оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту.
Дамытушылық – логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;
Тәрбиелік – оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі: компьютер, мультимедилық тақта, карточкалар.
Сабақ әдістері: ауызша, көрнекілік, өз бетімен жұмыс, топпен жұмыс.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру.
2. Ой қозғау.
3. Ауызша есептеу.
4. Қорытынды.
5. Ү й жұмысы.
 1.     Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
1.Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар:
1) 8+200; 2) 20-75; 3)243+27;1) 24+288; 2) 200-10000; 3) 128-50;1)9864; 2) 1323+27; 3) 24+384;
           
1 топ1) 2) 3)  27-48+75;1)  z-7z+72) 3+623)6-22 топ

2) 3) 4)  2-32+3
Сабақты бекіту: «Тест». Өзіндік жұмыс.
Тест.1-нұсқа
1.  өрнегінің мәнін есепте
а) 0,72;    в)0,1     с)0,2     d)-0,2
2.  өрнегінің мәнін тап.
а) 27;    в)11     с)-11     d)12
3. Амалдарды орында: 
а) -7,7;    в)-11,9     с)4,1     d)47
4.  бөлшегін иррационалдықтан босат.
а) ;    в)     с)     d)
5.  бөлшегін иррационалдықтан босат.
а) ;    в)     с)     d)
  Жауаптары: 1. с2. А3. А4. С5. а
Тест.2-нұсқа
ТапсырмаЖауаптары1.Өрнектің мәнін тап:
. А. 12,32 В. 152
Б. 15,2 Г. 23104
2.Есепте: . А. 27 В. 729
Б. 27 Г. 729
3.Өрнектің мәнін тап: . А. 0,35 В. 0,53
Б. 0,16 Г. 0,032
4. Өрнекті ықшамда:
. А. В. –1
Б. Г.
5.Өрнекті ықшамда : А.а4в 3 В. -ав
, егер а 0. Б.-а3в 6 С.а6в12
Дұрыс жауап:
В 2) Б 3)Б 4)А 5)Б
Қате жіберген есептерді талқылау. Жаман парақ беру +, - қойып отырады
1.     Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. (+)
2.     Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.(+)
3.     5+а= 5а (-)
4.     23=8                                                                 (+)
5.     4*4=-16
6.     (-5)2=-25                                                         (-)
 
Қорытынды: 
Үй жұмысы. № 89(2,4), № 91, №92.
Бағалау. Сабаққа белсене араласқан оқушыларды бағалау.