Алтын адам туралы а?ыз .Алтын адам Есік ?ор?анынан табылды



Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы А.Тайманов атындағы № 34 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Куанышкалиева Лаззат Бактыгалиевна
Пәні Дүниетану 1 сынып
Сабақ тақырыбыАлтын адам туралы аңыз
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3.1.2 көне заманның танымал тарихи ескерткіштері/жәдігерлері туралы әңгімелеу
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар:Ескерткіштер туралы біледіКөптеген оқушылар:Алтын адам аңызы туралы біледіКейбір оқушылар:Алтын адамды сипаттай алады.
Бағалау критерийлері Қазақстандағы танымал тарихи ескерткіштерді/жәдігерлерді атайды. Тарихи ескерткіштерді/жәдігерлерді сипаттайдТілдік мақсаттарнумизматика – нумизматика – numismatics; аңыз – легенда – legend;
батыр – батыр – batyr.
Құндылықтарды дарыту
Батырларды құрметтеуге тәрбиелеу
Пәнаралық байланыстарКөркем еңбек, жаратылыстану
АКТ қолдану дағдылары Алтын адам видеосыБастапқы білім
Тарихи ескерткіштер туралы біледіСабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
РесурстарСабақтың басы
Сабақтың барысыШаттық шеңбері
Кел жаныма,
Тұр сыныпта,
Өз алақаныңды маған аш.
Жылуыма жылу қос
Барлық істе саған сәттілік тілеймін.
"Жетістік жолы" нүктелеріне шоғырландыу
Әр оқушы өзінің таңдаған жолына тұрады.
Жетістік жолыСабақтың ортасы
Топтарға отырғызу
Салт-дәстүрлер бөлімі бойынша қоржыннан сұрақтар суырту1.Қазақстанның астанасы қай қала?
2. Сен қай қалада тұрасың?
3.Сақ ханшайымы кім?
4.Алғашқы адамдар қай елде пайда болды?
Тақтаға әртүрлі суреттер ілуҚоржын
2642870-678180centertop-38735-247015
-Мына суреттер туралы не айтуға болады?
-Оларды кімдер зерттеп жатырған?
-Археологтар кімдер?
-Бүгінгі сабағымыз не туралы болуы мүмкін?
Ендеше, Алтын адам туралы аңызбен танысамызАңыз туралы мәлімет беру
Алтын адам туралы видео көрсету
Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс
1. Саяхатшылар. "Мұражай" ойынын ойнаймыз егер шетелден саған достарың келсе, сіздер қалай таныстырар едіңіздер?
2. Мүсіншілер Олар Алтын адамның баскиімін жасап шығарады
3. Құрастырушылар Сендер Алтын адам туралы Кэрролл диаграммасын құрастырып шығарасыңдар.
Алтын адамАлтын адам емесКиімдерҚару-жарақтар
Ол диаграмманы сөйлейтін қабырғаға ілеміз.
Әр топ өз жұмысын қорғайды.
"Стикер" әдісі арқылы бағалаймыз Көне заттарАлтын адам киімдеріКэрролл диаграммасыСабақтың соңы
-Оқушыларды ортаға шақыру
-"Қосу", "Алу" әдісін пайдалану
1.Алтын адам Есік қорғанынан табылды
2. Ол алтын киімдер киді
3.Сақ көсемінің Алтын Айдар атты ұлы болған
4. Алтын Айдар атпен шауды ұнатпаған
Егер мен оқыған мәлімет дұрыс болса, қосуға тұрамыз
Егер қате болса, алуға тұрамыз.
КЕРІ БАЙЛАНЫС
Оқушыларды "Жетістік жолына" шоғырландыру
-Сол нүктені таңдау себебін түсіндіру.
Сабақтың соңында басбармақ арқылы бағалау. «Қосу,алу» бұрышы
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
"Кэрролл" диаграммасыБағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
1.Алтын адам Есік қорғанынан табылды
2. Ол алтын киімдер киді
3.Сақ көсемінің Алтын Айдар атты ұлы болған
4. Алтын Айдар атпен шауды ұнатпаған?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла аладыБұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасызДенсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
19678656623685-2038356471285