Отбасы туралы кыска мерзимди жоспар


Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Сабақ: Отбасы Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты:
Сынып: 1 Қатысқандар: 19 Қатыспағандар:
Ортақ тақырып: Менің отбасым және достарым
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары Түрлі дереккөздерді зерттей отырып Отбасы ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру.
Отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау.
Отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіруі.
Бағалау критерийлері Өлең оқиғасының мазмұнын ашық анықтайды.
Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын салыстырады және дәлелдейді.
Дескрипторлар Отбасы ұғымын түсіне алады және мәнін түсіндіреді.
Отбасындағы туыстың байланысын анықтай алады.
Отбасы мүшелердің арасындағы қарым қатынастың маңызын түсіндіреді.
Тілдік мақсат Үйіне өз отбасына өзінің қауымдастығына қатынасы бойынша өз ойларын сезімдерін уақыт өте келе отбасымен қоғамдық өмір қалай дамығанын сипаттайды және түсіндіреді.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Отбасы сөзі үш тілде

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Талқылауға арналған сұрақтар: -Отбасы дегенді қалай түсінесің?
Отбасы мүшелері кімдер?
Отбасына қандай көмек көрсетесің?
Өз үйіңдегі отбасы мүшелерінің міндеттері туралы айтып бер?
Отбасында қанша туысың бар?
Не себепті......деп ойлайсыз?


Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша
Алдынғы оқу: Үй тапсырмасы Венн диаграмма

Кері байланыс Оқушылар бірін –бірі бағалайды\ смайлик\
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) ресурстар
Басы
Психологиялық дайындық:

1топ Үй
2 топ Мектеп
3топ Балабақша
Түске қарай бөлу
Ортасы
Т.Ж Мектептен берілген тапсырмаларды орындауға кімдер көмектеседі?
Балалар: Апа,Ата,Әке, Ана.
Осы сөздердің бәрін бір ауызбен не деп айтады?
Отбасы
Кері байланыс Ыстық картоп
Т Постермен жұмыс

Отбасы
Мәтінмен жұмыс: “ Сенің Отбасың”
Ыстық орындық әдісі


Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс: Мен,әкем, анам

Сурет салу
Соңы
Рефлексия: сұрақтар қою
1.Бүгінгі сабақта не туралы әңгімеледік?
2. Отбасы мүшелеріне кімдер кіреді?
3. Отбасы қандай болу керек?
Күннің суреті
Қызыл –түсінбедім
Сары- көмек керек
Жасыл- түсіндім
Қосымша мәліметтер
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз?
А-оқушы суретпен жұмыс
В-оқушы Венн диограмма
С- оқушы Сөзжұмбақ Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау парағы
Смайлик Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Бейнелеу өнер
Әдебиеттік оқу

Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)
1.Постермен жұмыс
2.Венн диогамма
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.Отбасы туралы мақал мәтелдер
2.
Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?
1.Ойын түрде жетелеуді
2.Үдемелі оқуды жүзеге асуы