Казак тилинен кыска мерзимди жоспар


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сабақ:Қазақ тілі
Мектеп: «Қараөткел негізгі мектебі » КММ
Күні 17.05.2016
Мұғалімнің аты-жөні: Қыстаубаева А.А
Сынып 1
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
0
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
2.3.4.1 Берілген мəтіндегі оқиғаның аяқталуын/оқиғаның басталуын жазу
Бағалау критерийлері Берілген мітіндегі оқиғаның аяқталуын және басталуын композиция арқылы құрап жаза алады.
Алдынғы оқу
Мәтіннің композициялық құрастыруын біледі.Өткен сабақта алған түсініктерін тереңдетіп жаңа сабақпен байланыстырады.
Жоспарланған
Уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Басы
Қызығушылықты ояту
8- минут
Ортасы
12 минут
Бағалау критерийі
Мәтіннің басқы, соңғы бөлігін табады.Әңгіме шығатындай етіп өз орнына қойып жазады
10- минут
Бағалау критерийі
Сурет бойынша оқиғаның басталуын/аяқталуын тауып жазады.
3 -минут
10 минут
Бағалау критерийі
.Видео көрініс .Қошқар мен теке ертегісін көру арқылы
басталуын және аяқталуын жазады
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Ширату:


Өзіңненүлкен ұл?
Өзіңнен кіші ұл?
Өзіңненүлкенқыз? Өзіңненкіші қыз?Анаңның анасы кім?

Өзін апана кім боласын? Ағаңның жұбайы кім?
Әпкеңніңкүйеуі ?Анаңның туыстар?Әкеңнін әкесі?

Бір сөзбен қалай айтамыз?
Бауырсақ ертегісінің басталуын/ аяқталуын суреттін бөліктерінен тауып топқа бөлінеді.Бөлінген топ бойынша сахналық қойылым жасау.
тапсырма
Мәтіннің басқы, соңғы бөлігін тап, әңгіме шығатындай етіп өз орнына қойып жазыныз.
жерде екенін ұмытып, өзінше айғай салды. Таған көгершіндердің даяр тамақта, жылы орында тұрғанын көрді де, жүнін ақ бояумен бояп, соларға келіп қосылды. Сонда көгершіндер оның бөтен құс екенін біліп, қуып жіберді. Осы қалпымен таған көгершіндерге де қосылмай, өз жолдастарына да қосылмай, көрген күні қараң болды. Бұдан кейін таған өзінің жолдастарына келіп қосылды. Жолдастары жүні ақ болған соң, танымай қуып жіберді.

Дескрипторлар
Мәтінді оқи алады.
Мәнін түсінеді.
Мәтіннің басталуы мен аяқталу бөлігін таба алады.
Жаза алады.
Тапсырма:Топпен жұмыс
Сурет арқылы мәтіннің басталуын мен аяқталуын жазыңыз.
Сурет
Бала мен күшіктің оқиғасы
Дескрипторлар
Суретті көреді
Сипаттай алады
Сурет арқылы композиция басын/аяғын құрастыра алады.
Басталуын /аяқталуын тауып жаза алады.
Оқиғасын түсінеді.
Мәтінге ат қоя алады.
Сергіту сәті:
Әже мен немере болып образға кіреді.
Молекула болып музыка арқылы жүреді. Тоқтаған кезде әжесі мен немересі жұптаса қалады 2, 3,5,4 ойыннаң шығып қалған, берілген мәтіннін аяғын , келесі ойыншы басын құрайды.
Тапсырма
Видео көрініс .Қошқар мен теке ертегісін көру арқылы басталуын және аяқталуын жазыңыз
Дескрипторлар.
Көрсетілген ертегіні көреді.
Мағнасын түсіндіре алады.
Кейіпкерлерін сомдай алады.
Ертегінің басталуы мен аяқталуын көру арқылы жаза алады.
оқулық, суреттер,жіп.
Ертегі суреттер. Аю,түлкі, қасқыр.Шал мен кемпір,қоян
Маркер , стикерлер,балықтың суреті.
Музыка. Индия Тери -Мери
Бейне көрініс.Ноутбук
Соңы
2 минут
Кері байланыс орындайды
барлық оқушыларБүгін сабақ несімен қызықты өтті? Смайликтермен бағалау
Қосымша ақпарат
Саралау-оқушыға
мейілінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілетті
оқушыға тапсырманы
қалай түлендіресіз? Бағалау-оқушы білімін
тексеру қалай
жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс-
Денсаулық және қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
/тәрбие элементі/
Кейіпкерлердің суретін салғызамын.
Бағалау жұппен және жеке бағаланады, Өзін-өзі тану, сауат ашу, жаратылыстану, музыка
- БАҚ жəне мультимедиялық құралдар. Оқушы тазалыққа, тиянақтылыққа, уақытын тиімді пайдалануға үйренеді.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
Қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы
іске асты ма?
/тапсырмалар
сәйкес болды ма?
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгеріс
еңгіздім және неге?
Сабақ барысындағы топтық жұмыста балалар бір-бірімен жарыса сөйлеп және жазып ынтымақтаса жұмыс жасауға, өздерін еркін ұстауға, ойларын ашық айтуға дағдыланды.
Тапсырма барысында бірін –бірі сыйлау, тыңдау қалыптасады. Оқушылар арасында жағымды ахуал туды. Жоспарлаған сабағым тиімді өтті. Сабақ уақытын жоспарлау тиімді болды, уақытқа үлгердім. Мен келесі сабағымда оқушылардың топпен істегенде барлықтарының өз ойларын айтуына жеке тапсырма дайындаймын.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
1: «Миға шабуыл» әдісін пайдаланып жаңа сабақты түсіндіру табысты болды. Бұл әдіс белсенді тыңдау, қауым алдында сөйлеу және анық баяндау, тәжірибе алмасу және өзара байланысты болу үшін қолдануға ыңғайлы болды.
2:Оқушылардың өз-өздерін бағалауы алдағы уақытта алға жылжуы үшін және сабақ барысында жауапкершілікті өзіне алуға көмектесе отырып, тәуелсіз оқуға еркін жазуға ықпал етеді.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
1: Кластер тәсілі «көрнекті миға шабуыл» арқылы ойларын жүйелеп, сабақты толықтай меңгерулеріне көмектесті.
2: Бірлескен жұмыс оқушылардың бір-бірімен пікір алмасып, ойларын еркін жеткізіп, ортақ шешімге келуге жағдай жасайды..
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?
Келесі сабағымда жаңа идеялар арқылы барлық топ жұмыс жасау оқушылардың қызығушылығын, белсенділік дағдыларын арттыратын тапсырмалар түрін түрлендіру.