Математика п?нінен ?ткенді ?айталау та?ырыбына арнал?ан ?ыс?а мерзімді саба? жоспары


4 “Ә” сынып. математика
Тақырыбы Өткенді пысықтау.
Мақсаты Өткен материалды пысықтап, қайталау және бекіту. Жазбаша көбейту және бөлу тәсілдерін дамыту,есеп шығару дағдысын қалыптастыру. Салыстырып талдай білуге баулу.
Күтілетін нәтиже Өткенді пысықтауды меңгереді, есептерді шығарады.
Сабақ кезеңдері.
БілімТапсырмаМұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Модуль Ресурс
Білу
( 5мин) Осы кезге дейін өтілген көбейту және бөлу тәсілдерін еске түсіру, есептерді шығарту. Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады, оқушыларды топқа бөледі, бағалау парақтарын таратады,сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді.көбейту кестесі еске түсіріледі. №1 есепСәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды, есептерді шығарады. Топтық жұмыс,
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Тақта, плакат, стикер-лер, оқулық
Түсіну 5мин Көбейту кестесі арқылы бөлу амалдарын орындау жолын пысықтайды, бір біріне түсіндіреді Топсырмалар береді, түсіндіреді, бағыт береді.
№1,2, есепБір біріне түсіндіреді, орындайды. Топтық жұмыс
Сыни тұрғыдан ойланады.
Оқулық, дәптерге орындайды 69 беттеріҚолдану
30 мин Бөлу тәсілдеріне берілген есептерді орындау. Сыныптағы кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады. № 3,5,6есептер Көбейту кестесі пысықталады. Есептерді шығарады, бір біріне көмектеседі. Жеке жұмыс, жас ерекшелікте-ріне қарай оқыту қолданылады
есепОқулық, 69 беттеріТалдау 5 мин Жазбаша бөлу тәсілдерін жаздыру. Тапсырма береді.
№ 7 есеп беріледі. Көбейту кестесін бөлуде қолданып тексереді. Топта жұмыс жасайды,көшбасшылық айқындалады Кестелерді қайталайды.
Жинақ
тау
1 мин Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру Оқушымен кері байланыс орнатады. Рефлекция жазады, мұғалімге береді. Жеке жұмыс Стикерге жазып, өз ойын жеткізу.
Бағалау
2мин Өзін өзі бағалау, үйге №4,8 есептер Оқушылардың бағаларын жинайды, өз бағалауын қояды. Бағалау парақтарын тапсырады. Топтағы жұмыстарын қорытындылайды. Кері байланыс парақта ры.