5 Бсыныбында LS зерттеу саба?ыны? ?орытындысы, саба? жоспарлары: Ше?дер, ше?берді? ?зынды?ы


Зерттеу жүргізілген сынып: 5 «Б»
Пәні: математика
Пән мұғалімі: А.Т.Томантаева
Мақсаты: Сынып оқушыларының тыңдай білу дағдыларын қадағалап, бір-бірімен, жұппен, топпен бірлескен жұмыстағы белсенділіктерін көру.Бірлескен жұмыстар арқылы матемтикаға бейінді сынып қатарына лайықты тұлғаларды тәрбиелеу.
Барысы: №1 сабақ 20.10.2015ж күні өтілді.
Сабақтың мақсаты: Зерттеушілік әңгіме арқылы шеңбер мен дөңгелек туралы білімдері дамыту
ТК:
Барлық оқушылар:
Шеңберді біледі, радиус пен диаметрдің арасындағы байланысты түсінеді Көпшілік оқушылар: шеңбер мен дөңгелектің айырмашы лығын біледі, есептер шығаруда қолданады Жекеленген оқушылар:
Тақырыпты толық меңгереді, күрделі есептер шығаруға жетіседі
Сабақта негізгі мақсатыма жеттім. ТК орындалды. Дегенмен күрделі есепті 2 оқушы ғана орындады. Сабақтың кезеңдері жоспарлаған уақытқа сай өтілмеді. Басым бөлігі үй тапсырмасын тексеру жұмысына кетті. Оқушыларда тапсырмаларды мұқият тыңдап, бір-бірінің жұмыстарын көріп. Түсіне білу дағдыларын қалыптастыруға жұмыс жасау керек.
№2 сабақ. Сабақтың мақсаты: Дөңгелек сектормен танысып, есептер шығарып үйренеді
ТК
Барлық оқушылар:
Дөңгелек сектордың не екенін біледі, сызбадан көрсетеді Көпшілік оқушылар:
Дөңгелек сектордың не екенін біледі, сызбадан көрсетеді.Есептер шығаруда қолданады Жекеленген оқушылар:
Тақырыпты толық меңгереді, күрделі есептер шығаруға жетіседі
Сабақ мақсатына жетті. Сабақтың барлық кезеңдері жоспарға сай өтілді. Оқушылар шағын топта ой бөлісе отырып, басқа топтарға сұрақтар дайындай білді. Басқа топтан берілген сұрақтарға жауап берді.Бір-бірін толықтырып отырды. Білімді есептер шығаруда қолдана алды.Дегенмен, оқушыларда бір-бірін тыңдау, бір-бірінің пікіріне көңіл бөлу дағдысы қалыптаспаған. Осы дағдыларды қалыптастырып, назарларын ортаға шоғырландыруға жұмыс жасау керек.
№3 сабақ. Тақырыптық қайталау сабағы.
Сабақтың мақсаты: Тарау бойынша білімдерін жинақтап бекіту
ТК
Барлық оқушылар:
Амалдап есептер шығарады, қарапайым теңдеудің түбірін табады. Көпшілік оқушылар:
Көбейтудің қасиеттерін қолданады теңдеулердің түбірін табады, бұрышқа, секторға берілген есетерді шығарады Жекеленген оқушылар:
Теориялық білімді көрсетеді, практикада қолданады
Сабақ өзінің мақсатына жетті. Жоспарланған тапсырмалар толық орындалды. Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды таңдап алу арқылы деңгей бойынша топқа отырды. С тобы оқушылары басқа оқушылардың тапсырмаларын тексерді, бағалады. А, В топтары оқушыларына сұрақтар таратылды. Топ мүшелері сұрақтарға топта ойларын жинақтап жауаптар берді.Дегенмен, теориялық білімдерін көрсете алмай, есептерді тек үлгілерді басшылыққа алып шығаратындығы байқалды.Сабақта жоспарланған барлық тапсырмалар орындалды.Оқушылардың белсенділігі жақсы.
Пән мұғалімі: А.Т.Томантаева Директордың ҒӘО: С.А.Үйсімбаева
Мерзімі: Пәні: Математика
Сыныбы: 5 «Б»
Тақырыбы: Шеңбер және дөңгелек
Ресурстар: Оқулық, сызба құралдары
Сабақтың әдісі: СТО, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау
Сабақтың мақсаты Зерттеушілік әңгіме арқылы шеңбер мен дөңгелек туралы білімдері дамиды
Табыс критерийлері
Барлық оқушылар:
Шеңберді біледі, радиус пен диаметрдің арасындағы байланысты түсінеді Көпшілік оқушылар: шеңбер мен дөңгелектің айырмашы лығын біледі, есептер шығаруда қолданады Жекеленген оқушылар:
Тақырыпты толық меңгереді, күрделі есептер шығаруға жетіседі
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдіс-тәсілдер
Ұйымдастыру: 5 мин Шеңбер элементтері не сәйкес топқа бөлу Центр, радиус, диаметр, циркул ұғымдары бойынша топтарға жинақталады Шағын топқа бөлу
Ой қозғау:
І. Үй тапсырмасын тексеру
7 мин Есептер тақтада жазылады Сағат тілі бағытымен дәптерлерін алмасты рып, досының жұмысын тексереді Бағалау критерийлері б/ша жұбына баға береді
ІІ. Жаңа білім 10 мин 1.Көз алдымызға шеңберді елестетеміз.
2. Шеңбер неден құра лады, қандай элемент тері бар?
3.Осы шеңберді салып көреміз?
4.Шеңбердің бойынан нүктелер саласыз, қан дай өзгеріс байқадық
4.Сынып бөлмесінен шеңберлерге мысал дар келтіріп көреміз
5. Гүл ыдыстарының ернеуі мен түбінің айырмашылығы неде? Жетелеу тапсырмалары бойынша жұмыс жасайды.
1 топтың жұмысы тақтада көрсетіледі.
Осы жұмыстары арқылы шеңбер мен оның элементтерімен танысады. Шеңбер мен дөңгелектің айырмашылығын көреді Диалогтық оқыту
Шағын топта ой бөлісу
Ой тұжырымдау: 10 мин Есептер шығару
№480, 482, 488, 495 Топта шығарады, тақтаға жазады. Жекеленген жұмыс
Ой қорыту: 5 мин Сұрақтарға жауап береді Бағалау: 8 мин Бағалау критерийлері бойынша топбасшысы бағалап отырады Келесі тапсырма: №481, 485, 486, 487
Пән мұғалімі: А.Т.Томантаева Директордың ҒӘО: С.А.Үйсімбаева
Мерзімі: Пәні: Математика
Сыныбы: 5 «Б»
Тақырыбы: Дөңгелек сектор
Ресурстар: Оқулық, сызба құралдары
Сабақтың әдісі: СТО, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау
Сабақтың мақсаты Дөңгелек сектормен танысып, есептер шығарып үйренеді
Табыс критерийлері
Барлық оқушылар:
Дөңгелек сектордың не екенін біледі, сызбадан көрсетеді Көпшілік оқушылар:
Дөңгелек сектордың не екенін біледі, сызбадан көрсетеді.Есептер шығаруда қолданады Жекеленген оқушылар:
Тақырыпты толық меңгереді, күрделі есептер шығаруға жетіседі
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдіс-тәсілдер
Ұйымдастыру: 5 мин Санау б/ша топқа жинақталады топтарға жинақталады Шағын топқа бөлу
Ой қозғау:
І. Үй тапсырмасын тексеру
7 мин № 481,485,486,487 Есептер тақтада жазылады
Шеңбер туралы сабақ айтылады Сағат тілі бағытымен дәптерлерін алмасты рып, досының жұмысын тексереді Бағалау критерийлері б/ша жұбына баға береді
ІІ. Жаңа білім 7 мин Тақырыпты оқып танысады, Топта ой бөліседі, білімді меңгереді
Қарсы топқа сұрақ дайындайды.
Диалогтық оқыту
Шағын топта ой бөлісу
Ой тұжырымдау: 10 мин Сұрақтармен алмастырады
№503,504,507 Сабақты айтады, басқа топтың сұрағы на жауап береді Топтық жұмыс
Ой қорыту: 5 мин Бұрыштар мен шеңберлер туралы не білеміз. Есептер шығаруда қалай қолданамыз Ойларын білдіреді Бағалау: 8 мин Бағалау критерийлері бойынша топ басшысы бағалап отырады Келесі тапсырма: №508.513
Пән мұғалімі: А.Т.Томантаева Директордың ҒӘО: С.А.Үйсімбаева
Мерзімі: Пәні: Математика
Сыныбы: 5 «Б»
Тақырыбы: Тақырыптық қайталау
Ресурстар: Оқулық, сызба құралдары
Сабақтың әдісі: СТО, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау
Сабақтың мақсаты Тарау бойынша білімдерін жинақтап, бекіту
Табыс критерийлері
Барлық оқушылар:
Амалдап есептер шығарады, қарапайым теңдеудің түбірін табады. Көпшілік оқушылар:
Көбейтудің қасиеттерін қолданады теңдеулердің түбірін табады, бұрышқа, секторға берілген есетерді шығарады Жекеленген оқушылар:
Теориялық білімді көрсетеді, практикада қолданады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдіс-тәсілдер
Ұйымдастыру: 5 мин А,В,С таратпалары арқ.топқа бөлу топтарға жинақталады Шағын топқа бөлу
Ой қозғау:
І. Үй тапсырмасын тексеру
7 мин
+6 мин №508;513 алдын-ала С тобы тексеріледі. Олар А.В тобы жұмыстарын тексереді Жұмыстарын тексереді.
Орындағы оқушылар сқрақтарға жауаптар іздейді Форматиф-ті бағалау
Ой тұжырымдау: 15 мин Деңгейлік есептер шығарады
А тобы:№442;443;447;
448
В тобы:№486;488;507;
510
С тобы:№495;497;511;
510; 512 Есептер шығару
Топта бірлесіп орындайды, арасынан біраз оқушылар тақтада орындайды Топтық жұмыс,
Жекелен-ген оқушылармен жұмыс
Ой қорыту: 4 мин Топтық Ойларын білдіреді Бағалау: 8 мин Бағалау критерийлері бойынша топ басшысы бағалап отырады Келесі тапсырма:
Жалпы сабақтардан кейінгі қорытынды: Сыныпта зерттеу жұмысына қойылған мақсат жартылай жүзеге асырылды. Оқушылардың сауалнамаларына бойынша барлығына дерлік топтық жұмыс ұнайды. Сыныпта зерттеу жұмысын әлі де жалғастыру керек. Оқушылардың назарын бір ортаға шоғырландыруға, бір-бірін тыңдай білуге жұмыстар жүргізу керек.