Урок по казахскому языку на тему Мені? с?йікті п?ндерім ( 4 класс)


Қысқа мерзімді жоспар
Н.Н.Шойынбаева, №17ЖОББСОБМ қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті пәндерім.
Сынып: 4 «А»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: «Менің сүйікті пәндерім» тақырыбы бойынша білімдерін молайту.
Дамытушылық: Сауатты жазуға дағдыландыру, сөздік қорын байыту, ауызекі сөйлеу тілін дамыту.
Тәрбиелік: Білімге қызығушылықтарын арттыру.
Міндеттері: Жуан және жіңішке сөздерді ажыратып алуға машықтандыру.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.
Дереккөздер: Қазақ тілі оқулығы Ермекова Т.Н., Интербелсенді тақта, маркер, А-3 қағазы.
Әдіс-тәсілдер: жеті модульдің стратегиялары, Блум таксомониясы, жұппен, топпен жұмыс түрлері.
Күтілетін нәтиже:
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері Уақыт Модульдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
І. Ұйымдастыру кезеңі. 3мин ЖЕСО
ОЖТ 1.Амандасу
2.Топқа бөлу
3.Психологиялық ахуал 1. Амандасады
2.Уықтың түстері арқылы топқа бөлінеді.(сары, қызыл,жасыл)
3.Әр бала уыққа жазылған тілекті оқиды .
ІІ.Жаңа тақырыпқа шығу.
Білу
1.Сөздік
жұмыс 3мин
5мин ОЖТ, СТОү
ОБжК
«Мозайка» әдісі
«Сөздік банкі» әдісі
АКТ,СТОү,
ОЖТ Әр топтың үстелінде қиғыш қағаздар жатыр
-Ненің суреті шықты?
-Бір сөзбен қалай айтамыз?
-Тағы қандай оқу пәндерін білесіңдер?
-Сен қай пәнді ұнатасың?
-Сабақтың тақырыбы қалай болады?
Интербелсенді тақтада оқушылар жұмыс жасайды.
Жаңа сөздер:
Сүйікті-
Оқимыз-
Қазақша
сөйлеймін-
Орысша -
Ағылшынша
Еңбек сабағы-
Ән-күй сабағы Қиғыш қағаздардан сурет жинайды.
«Қазақ тілі»
«Орыс тілі»
«Ағылшын тілі»
Бір шеңберден екінші шеңберге тақырыпқа қатысты сөздерді шығару. Жаңа сөздерді оқиды.
Сөз тіркесін, сөйлем құрастырады
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті 5мин
3мин
1мин ОБжК, ЖЕСО, ОүБжОБ, ОЖТ
«Дұрыс-Бұрыс»
Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.
Топ ішінде жұпта талқылайды.
Мәтін бойынша әр топ 1сұрақтан құрастырады.
Тақтада флипчартпен жұмыс жасайды.
Оқушылар мәтінді үнтаспадан тыңдайды. Топ ішінде талқылап,, мазмұның орысша жеткізу
Әр топтан балалар шығып, берілген сөздердің дұрыс-бұрысын анықтайды
Талдау
3мин
3мин «Бас бармақ» 1топ-пән д. талдау
2топ-ұстаз септеу
3топ-оқулық-тәуелдеу
Кілт арқылы бірін-бірі тексереді.
(Бір бала ортаға шығады, сөз жасырылады. Балалар жасырылған сөзді сиппатайды.) Оқушылар бас бармақпен бағалайды.
Жинақтау 5мин Постер жасау Әр топқа маркер, А-4қағазы таратылады Оқушылар топпен постер жасайды, ортаға шығып қорғайды
Шығарма-шылық тапсырма
Рефлексия
Бағалау 5мин
3мин
ЖЕСО
ТжДБО
ОЖТ «Менің сүйікті пәнім» эссе
Басбармақ ойының өткізу.
Смайлик арқылы сабақтан қандай көңіл- күймен кетіп барасыңдар соны смайлик арқылы көрсетесіңдер.
Ең үздік эссе «автор орындығына» отырып оқиды