Органикалы? заттарды? тоты?уы есебінен жасушаны? энергиямен ?амтамасыз етілуі. Биологиялы? тоты?у ж?не жану. Анаэробты? ж?не аэробты? гликолиз. Митохондриялар — жасушаны? энергиялы? стансасы 11 сынып


Жантасова Динар Латаевна
Химия, биология пәнінің мұғалімі
Алматы облысы, Ескелді ауданы
«Ескелді ауданы әкімдігінің
Ш.Уәлиханов атындағы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Күні: Пәні: Биология Сынып: 11
Сабақтың тақырыбы Органикалық заттардың тотығуы есебінен жасушаның энергиямен қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану. Анаэробтық және аэробтық гликолиз. Митохондриялар — жасушаның энергиялық стансасы
Сабақтың мақсаты Органикалық заттардың тотығуы есебінен жасушаның энергиямен қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану. Анаэробтық және аэробтық гликолиз. Митохондриялар — жасушаның энергиялық стансасыныңқасиеттерімен таныстыру.
Оқытудың нәтижелері Органикалық заттардың тотығуы есебінен жасушаның энергиямен қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану. Анаэробтық және аэробтық гликолиз. Митохондриялар — жасушаның энергиялық стансасыныңқасиеттерімен танысады.
Негізгі дерек-көздер Плакат, маркер, бағалау парақшасы, стикерлер
Модульдің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.

Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар, көрнекіліктер
Кіріспе 2 минут
2 минут
5 минут Топқа бөлу
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
«Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекіту.
Қазақ зиялылары аттары жазылған қима қағаздармен 5 оқушыдан 5 топқа бөлінеді.
«Абай», «Ыбырай», «Шәкәрім», «Мұхтар», «Ахмет»
Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жылы лебіздер айтып, гүл беру арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
Орындыққа отырып, сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын бекітеді. Топтық бағалау.
Смайликтермен формативті бағалау Таратпа қағаздар
Гүлдер
Орындық, смайликтер
Жаңа сабақтың таныстырылымы 14
минут
«Екі түрлі жазба күнделігі» стратегиясы арқылы жаңа сабақтың мазмұнымен таныстыру. Жаңа тақырыпты оқиды, плакаттың бір бетіне әсер еткен тұсын жазса, екінші тұсына неліктен әсер еткенін жазады. Дәлелдейді. Топтық бағалау.
Смайликтермен формативті бағалау Плакат, маркер, смайликтер, бағалау парақшасы
Жаңа сабақты қолдану 10 минут
«Бағдаршам» стратегиясы арқылы тапсырмаларды орындату.
Берілген тапсырмаларды орындай отырып, бағдаршамның түстері арқылы түсінген түсінбегенін айтады. Жасыл түс қызыл түске көмектеседі.
Топтық бағалау.
Смайликтермен формативті бағалау АКТ, түрлі-түсті фишкалар, смайликтер
Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут «Өрмекшінің торы» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.
Оқушыларды шеңбер қылып тұрғызып, бір-бірлеріне сұрақ-жауап өткізу.
Шеңбер болып тұрып, жаңа тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап өткізу арқылы өрмекшінің торын құрастырады.
Топтық бағалау.
Смайликтермен формативті бағалау Жіп, смайликтер
3минут Топтық бағалау
Смайликтермен формативті бағалау Топ басшысы топ мүшелерін бағалау критерийлеріне қарай бағалайды.
Ынталанады. Топтық бағалау.
Смайликтермен формативті бағалау Бағалау парақшасы, смайликтер
3 минут Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға стикерге жауаптарын жазғызу. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауапты стикерге түсіріп, рефлексия парағына леді. Рефлексия парағы, стикер
1 минут Үйге тапсырма беру. Эссе жаздыру. Күнделікке жазып алады. Күнделік