Саба? жоспары математика ?айталау ж?не білімді тияна?тау


Сыныбы: 4 «А»
Мерзімі: Өткен тақырыптар бойынша материалдар
Тақырыбы: Қайталау және білімді дамыту. Сандар. Оларды оқу, жазу,салыстыру және разрядтық қосылғыштарға жіктеу.
Мақсаты: Көп атңбалы сандарды оқу жазу салыстырруа білу білік, дағды, іскерліктерін тиянақтау,жүйелеу.Есеп шығару,есептеу қабілеттерін арттыру.Қамқорлыққа ,шапшаңдыққа,тапқырлыққа,ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.
Ресурс: Карталар,дәптер,оқулық,қағаз,қарындаш,компьютер,математика оқулығы,маркер.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Қызығушылықты ояту», «Ойлан, Бірік, Бөліс» стратегиясы «Венн» диограммасы, Сергіту сәті, Рефлексия «+, -, ?» , Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ басшысының бағалауы
Уақыты
Сабақ кезеңдері Жоспар мазмұны Мұғалім іс – әрекеті Оқушы іс – әректі Бағалау Ресурстар
Кіріспе
3 минут Психологиялық ахуал Оқушылардың топқа бөлінуі Оқушылар топқа карта түстерімен бөліну
топ Тұлпар (жылқы)
топ Қыран
топ Алғырлар (тазы ит)
топ Қиық (Буби) Өте жақсы! Карталар
Тұсаукесер бөлімі
8 минут
Өткен сабаққа шолу
«Кім жылдам?»
«Қызығушылықты ояту» 1 – 2 топ разрядтық бірліктер атауы, кесте бойынша түсіндіру .
3 – топ Мысалдар келтіру.
4 – топ сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу.
1 – 2 топ: бірігіп кесте сызып бірліктерімен атауларын көрсетеді.
3 – топ: Осы кесте бойынша мысаладр келтіреді, толықтырады
4 –топ:сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді.

Дәптер, оқулық, қағаз, қарындаш
смайлик
2 минут Сергіту сәті Екі қол Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды. Жарайсыңдар! компьютер
Негізгі бөлім
13 минут «Миға шабуыл»
стратегиясы
«Болжау стратегиясы» Мұғалімнің сұрағы:
Ашық сұрақ.
-көп таңбалы сандарды қанша разрядқа бөліп айтамыз?
-Мына санда неше разряд бар? Атап көрсет
-Бүгінгі өтетін тақырыбымыз қалай аталуы мүмкін? Оқушының жауабы:
Оқушы пікірін тыңдау
Тақтада алдынала жазылған сандарға таладу

Интербелсенді тақта
5 минут Оқулықпен жұмыс
Әр топқа бір тапсырма №2,№3,№4,№5 орындалу тәртібін түсіндіру Оқушылардың тапсырмаларды өздігінен, тез орындауы.
Математика
оқулығы, дәптер
5 минут Білімді бекіту
«Ойлан. Бірік. Бөліс» стратегиясы
«Венн» диограммасы,
1 – топқа натурал сандар туралы не айта аламыз?
2 – топқа тапсырма теңдік тура болатындай етіп амал таңбаларын,жақшаларды орнына қой
3-4 математикалық
диктант.ші кластың
1-топ: натурал сандар жайлы білімдерін ортаға салады.
2-топ: 1*2*3*4*5*6=1
22321*777*2*10822=1
3-топ:
Отыр едім сабақта,
Қоян келіп шақырды.
Апарып бау – бақшаға,
Қарнымды аштырды(жауабын есептеп айту)
4-топ:
Құмырсқа кір болыпты,
Суға барып түсіпті.
Жағаға шығып
Құмға қыздырыныпты.

Жасыл, сары, қызыл түспен
Математика оқулығы,
Флипчарт, маркер, Венн диаграммасы
Рефлексия
4 минут
«+, -, сабақтың қай кезеңі қызықты болды?» Әр оқушыға стикер таратып беру
Ұнаған кезеңге +
Ұнамаған кезеңге –
Қай кезең қызықты болды жазу?

Стикер
2 минут Үйге тапсырма Өтірік өлеңді жаттау.
Өтірік өлең жазу Күнделікке жазып алу Күнделік
Бағалау
3 минут Формативті бағалау, өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы Бас бармақпен бағалату «5» бас бармақ жоғары
«4» бас бармақ ортаға
«3» бас бармқ төмен
Топбасшының бағалауы Ауызша бағалау, пікірлерін тыңдау