Математика і штрихування Тема. Орієнтування на площині (попереду, позаду, поруч, між, в центрі,під, на). Ознайомлення з геометричними фігурами( круг,овал). Встановлення послідовності в геометричному ланцюжку.Способи порівняння предметів за формою. Знаходж


Математика і штрихування
Тема. Орієнтування на площині (попереду, позаду, поруч, між, в центрі,під, на). Ознайомлення з геометричними фігурами( круг,овал). Встановлення послідовності в геометричному ланцюжку.Способи порівняння предметів за формою. Знаходження симетричних фігур. Число і цифра 1. Обведення цифри 1 в зошиті. Штрихування похилими лініями.
Мета.Систематизувати знання дітей про розліновку зошита, взаємне розміщення предметів у просторі (під, на, над, зверху, знизу, спереду, позаду між, поруч), правильне сидіння під час письма та розташування зошита на парті. Формувати навички лічби; розкривати властивості предметів, які різняться за довжиною, шириною та висотою.Ознайомити учнів з числом 1, цифрою 1.Розвивати мову, пам'ять, логічне мислення. Виховувати любов до предмету.
Обладнання:мультимедійний посібник, картки.
Словник: попереду, позаду, поруч, між, в центрі,під, на, круг,овал;число і цифра 1.
Хід заняття
3959225132715І .Організація класу
ІІ Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
- Відгадайте загадку:
Сидів він на віконечку,
Як маленьке сонечко.
Від діда з бабусею утік,
Побіг у ліс і раптом зник.
(«Колобок»)
Сьогодні на заняття до нас завітав Колобок. Він розкриває властивості предметів, які різняться за довжиною, шириною та висотою; ознайомить вас з числом 1 та цифрою 1.
Лічба

Порахуте всіх казкових героїв. ( Хором, хлопці, дівчата.)
Хто стоїть попереду Колобка?
Хто позаду?
Хто поруч з Лисою?
Хто між Вовком та Лисою?
В центрі?
Під деревом стоїть?
На небі літає?
2. Весела лічба
- В клас зайшла Маринка, за нею Яринка,потім зайшов Гнат. Скільки всіх хлоп’ят?
- У малої Галини є п’ять ягід малини,Три дала вона брату, що лишилось – порахувати.
- Іде маленька Валя, веде її Наталя,Зустріли п’ять хлоп’ят, то скільки всіх малят?
3. Відгадування загадки
2471420-377190Довгі вуха, куций хвіст, невеличкий сам на зріст. На городі побував, там капусту куштував. Довгі лапи: скік та скік, ми погнались, а він втік. ( Заєць)
- Які слова допомогли вам відгадати загадку?
4. Порівняння смужок за довжиною, шириною, висотою
У кожного учня картонні смужки різного кольору і різної довжини та ширини. Учні розглядають смужки і визначають, чим вони відрізняються.
- Чи однакові смужки? Чим вони відрізняються? Порівняємо їх. Як це робити? ( Учні прикладають одну смужку до другої.) Що можна сказати про ці смужки?
5. Порівняння предметів за довжиною, шириною та висотою
Учитель показує предмети, а діти визначають:
який предмет довший, а який коротший;
який предмет широкий, а який вузький;
який предмет високий, а який низький.
6.Фізкультхвилинка
Забавлялись зайченята, (підвестися,
підняти руки вверх, потягнутися
Виглядаючи маму і тата.
(Руки на пояс, повороти ліворуч-праворуч.)
Ось так — лапку до лапки,
(поплескати в долоні)
Ось так — шапку до шапки,
(руки до голови, уверх)
Ось так — вусом потрусимо,
(похитати головою)
Так, так, так! (Пострибати)
7. Ознайомлення з числом і цифрою 1
Перша цифра – одиниця -Гостроноса, ніби спиця!Позначає що вона?Що предмет один-єдиний:Голова у нас одна,Серце теж одне в людини.
8.Пальчикова гімнастика
Пальчик-пальчик, де ти був?
Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив,
З цим я кашки скуштував,
А з найменшим заспівав.

9. Робота в зошиті

10. Слухання вірша
Один — значить мало чи значить багато? Це як подивитись, малята, — одне в світі сонце і батьківська хата, одні в тебе ненька і тато. Одне в тебе серце, життя у людини, і в світі не знайдеш країни миліше тієї, де ти народився, — твоєї землі — України. - Назвіть ще приклади, чого буває по одному.
11. Цікаві вправи
- Ось один, чи одиниця, —і тонка, й пряма, як спиця.
С. Маршак
- Скопав я грядку сам одинв городі біля тину.
35280601151255Хотів зростить багато динь, зросла ж одна-єдина! Та ласував не я один, а наша вся родина.І всі хвалили як один мою єдину диню.
218694060325
Жабки з острахом здалека
Приглядались до лелеки:
Хоч на одиничку схожий,
Упіймати жабку може.
ІІІ. Підсумок заняття
Яку цифру вивчали?
Якою цифрою позначається число?
Чого в класі одне?