П?ні: ?дебиеттік о?у М??алімі: К?ні:1 Саба?ты? та?ырыбы Шал мен балалар Саба?ты? ма?саты Шы?арманы жаз?ан жазушы жайлы білуге, ойын толы? баяндап жеткізуге, д?рыс о?у?а,т?сінігін айта білуге да?дыландыру. К?тілетін н?тиже ??гімені т?сініп о?иды, талдайд


Пәні: Әдебиеттік оқу Мұғалімі: Күні:1
Сабақтың тақырыбы Шал мен балаларСабақтың мақсаты Шығарманы жазған жазушы жайлы білуге, ойын толық баяндап жеткізуге, дұрыс оқуға,түсінігін айта білуге дағдыландыру.
Күтілетін нәтиже Әңгімені түсініп оқиды, талдайды, үлкенге ізет көрсетеді, құрметтейді, сөздік қоры молаяды.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
Бірлеске оқуleft0 Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары:
Жеке, жұппен, топпен жұмыс; Ой қозғау Диалогтік оқыту
Алынған ақпарат негізінде постер жасау-«Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс-тәсілдері
Керекті жабдықтар Интербелсенді тақта, плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың барысыСабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті  Оқушы әрекеті Модульдер
Психологиялық дайындық
Топқа бөліну
Сергіту сәті Шенбер құру
Әріптер, буын, сөз, сөйлем.
«Кел билейік» биіОқушылар сабақты жақсы көңіл күймен бастау үшін бір-біріне жақсы тілек сөздер айтады.
4 топқа бөлінеді
Сергіту биін билейді. ОЖТ
АКТ
Үй тапсырмасын сұрау бекіту. Топпен жұмыс 1-топ- автор туралы мағлұмат береді2- топ- Сырбай Мауленов туралы және өленің жатқа айту3- топ- Атасы мен немересі- әңгімелеу.
4- топ «Атаңа не қылсаң, алдыңа сол келер» мағынасын түсіндіру. Білу- Егер сендердің ата -әжелерің емес басқа үлкен кісілер болса, онда оларды сыйлар ма едіңдер? СТО
ОЖТ (ДО)
эл. оқулық
АКТ
Эл. оқулық
Түсіну Оқулықпен жұмыс
Мәтінмен танысу«Шал мен балалар» оқиды . талдауСТО,ДО ОүБ
АКТ
Қолдану Жұппен жұмыс Оқулықпен жұмыс
Мәтіннен шал мен балалардың сөздерін тауып оқиды.
Балалар неге ұялды?
Балардың іс-әрекетіне өз қөзқарастарыңды білдіріңдер. ОЖТ(ДО)
ОүБ, ЖЕ
ТалдауТоппен жұмыс
Мәтін беріледі.
8. Ойланып жауап бер.
Мәнмәтінмен жұмыс
Кімнің пікірі дұрыс?
Сен ата-анаңа не дейсің? СТО, ЖЕ
ОүБ
ОБ ж/е Көш
Жинақтау
Қазақ халқының тәрбие құралдарының бірі — тыйым сөздер. Бұл сөздер есі кірген балаларды жаман әдет, жат пиғыл, орынсыз қылық сақтандырып отырған.  «Әркімді бір келемеждеп, мұқатпа» мағынасын түсіндіру.
Әр топ білетін тыйым сөздер жазады, түсіндіреді.
СТО, ДТО
ОүБ
Бағалау
Кері байланысҮй тапсырмасыБҮҮ кестесіСмайликтерменЕкі жұлдыз,
бір тілекОқу, түсінік айту.
Жаттау. Бағалау парағы бойынша қорытынды бағасын шығарады
-Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады.
ОүБ ОБ