Інноваційний урок в початковій школі

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа Порівняння виразу і числа.  Мета: Продовжувати навчати учнів розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання числа 2; розвивати уміння порівнювати вираз і число, логічне мислення; вдосконалювати навички усної лічби;виховувати бережливе ставлення до природи.  Обладнання: малюнок Буратіно, таблиці до теми, презентація уроку, запис пісень «Ми - першокласники», «Буратіно».  Хід уроку  І. Організаційний момент. (1 слайд)  - Діти, в народі говорять: „Добрий гість – дому радість”. Подаруйте нашим гостям усмішку і привітайтеся з ними.  - Сьогодні, надіюсь, у нас буде цікавий урок.  До знань з математики ми зробим ще крок  Девіз уроку:  На уроці не куняй,  Математику вивчай  ІІ. Актуалізація опорних знань.  1.Усний рахунок. (2 слайд)  Математична розминка ( Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)  Як називається геометрична фігура у якої три кути ?  Який день настає після суботи?  Скільки сторін у квадрата?  Скільки місяців триває зима?  Як називається лінія у якої є початок і кінець?  Закінч речення: тиждень триває  Скільки паличок потрібно, щоб викласти 2 квадрати?  -Молодці!  2.Цікава геометрія (Серед геометричних фігур знайти зайву) (Слайд 3) 3. Каліграфічна хвилинка.  Зошит свій я відкриваю,  Навскоси його кладу,  Ручку я ось так тримаю.  Сяду рівно, не зігнусь,  До роботи я візьмусь.  ( Письмо цифр за зразками вчителя)  -Продовжуємо наш урок. Урок незвичайний, а казковий. А щоб дізнатися в яку ж казку ми потрапимо і хто її головний герой, ми напишемо математичний диктант.  «Математичний диктант» (Слайд 4).  2+0  7+2  5+2  4+1  2+1  9+1  2+2  6+2  Перевірка: 2,9,7,5,3,10,4,8 
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку( під музичний супровід пісні «Буратіно»)  - Жив був на світі Буратіно.(Слайд 5) .Весело він подорожував і зустрічав різні пригоди на своєму шляху, доки шукав чарівну дівчинку Мальвіну.. Але стежинку до Мальвіни знайти було важко. (Слайд 6) Тому що стежка ця незвичайна, а математична. Давайте допоможемо йому знайти стежку.(Слайд 7) .
Прийшов він до Мальвіни, а вона відразу ж йому запропонувала вчити математику. Повідомила вона йому, що тема уроку: « Вправи й задачі  на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2, а також порівнювати вирази».І вирішив Буратіно звернутися до нас, щоб ми йому допомогли.(Слайд 8)  - Допоможемо Буратіно?  IV. Закріплення вивченого матеріалу.  1. Вправи для очей.  -Діти, Буратіно так старанно вдивлявся в приклади, що оченята його втомилися. Тому давайте разом із ним виконаємо вправи для очей.  (Слайд 9) 3. Самостійна робота. (Слайд 10)  2+2 7+2 8+2  8-2 7-2 5-2 ( 3 учні біля дошки)  4. Складання прикладів за числовим відрізком 6+2= (Слайд 11)  Скласти ще 2 приклади. Повторюємо таблиці додавання і віднімання числа 2 (Слайд 12)  5.Розв’язування задачі.( Слайд 13)  З математичними виразами Буратіно впорався, але за погану поведінку Артемон закрив його в темну комірчину. У Буратіно є ключі від цієї комірки, але він не знає яким з них можна відкрити двері. А щоб підібрати ключ до замка, треба розв’язати задачу:  У ставку сиділо 5 жабок, а поруч плавало 2 рибки.  Скільки всього тваринок було? (5+2=7)  Фізкультхвилинка. (Слайд 14 ) 5.Фронтальна робота. Порівняння виразу і числа. ( завдання підручника №2) (Слайд 15)  - Поки ми відпочивали, дмухнув вітер і застелив нашу стежинку новим завданням.  6+1*8  6-1*5  4+2*5  9-1*8 6. Робота в парах. Складання прикладів за малюнками. - Буратіно – великий пустунець. Потрапляв у неймовірні пригоди. Відправляючись в країну дурнів Буратіно потрапляє в казковий математичний ліс. Давайте допоможемо йому знайти стежку, бо ці двоє героїв вирішили обдурити його. Це Кіт Базиліо І Лисиця Аліса. Давайте допоможемо Буратіно вірно порахувати монети.  6. Виконати завдання підручника №3 * - *=* *+*+*=*  7.Додаткові відомості про гроші. 8. Виконання завдання підручника №4 Гра «Працьовиті бджілки». (Слайд16)  Зупинився Буратіно на лісовій галявині, де росли квіти і побачив що над квітами літають бджоли. (Слайд 17) - Визначити , з яких квіток збере нектар кожна бджілка.  - То ж давайте допоможемо бджілкам знайти свою квіточку.  8 6 10  3+2+1 10-2+2 9-2-1 7+2+1 5+1+2 4+2+2  9. Повідомлення про бджіл. (Слайд 18) У бджіл немає дитинства. Уже на третій день після свого народження вони починають працювати: чистять вулик. З четвертого дня годують личинок медом і квітковим пилком. А в 15 днів виконують найпочеснішу роботу: збирають нектар і пилок. Живе робоча бджола влітку 35-65 днів. Причина такого короткого життя бджоли – важка робота.  V. Підсумок уроку. (Слайд 19) - Буратіно дуже дякує вам , що ви йому допомогли у навчанні. Але спочатку скажіть йому, що вам сподобалось і запам’яталось на уроці?  Продовж речення:  - Сьогодні на уроці я навчився....  - Що сподобалось?  - Дякую за працю.  -Молодці!Аплодисменти. 
15