Саба?ты? та?ырыбы: МА?САТ-ЖЕТІСТІК ЖЕЛКЕНІ


Мектеп №2
Пәні: «Өзін-өзі тану»
Сыныбы: 8-сыныптар
Тақырып: №8
Сабақтың тақырыбы: МАҚСАТ-ЖЕТІСТІК ЖЕЛКЕНІ
Құндылық: Ерік-жігер, күш-қуат, сана-сезім. Қасиеттер: Рухани- адамгершілік қасиеттерге ұмтылыу,ізгілік
Мұғалім:Кемеева З.С
Сабақ мақсаты: Оқушыларды өз болашағы бағытын айқындап, мақсат қоя білуге үйрету.
Міндеттері:
Оқушыларға өмірлік мақсаттарын нақты белгілей білу және өз мұратына жету жолдары туралы түсінік беру;
Рухани-адамгершілік құндылықтарды басшылыққа ала отырып, оқушылардың өзін-өзі тәрбиелеу, өзін-өзі жетілдіру арқылы болашаққа құштарлығын арттыру;
Окушыларды өз болашағына деген жауапкершілікке, сенімділікке тәрбиелеу. Ресурстар
(құралдар, мәліметтер)
ӨӨТ.Жалпы білім беретін мектептің 8-сынып мұғаліміне арналған әдістемелік құрал. Алматы«Бөбек»ҰҒПББСО.2010
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Тыныштық сәті, жай музыка, нүрға болену.
Үй тапсырмасы «Талап»
М.Иманжанов
Тапсырма «Талап пен ақыл»
Ш.Қүдайберді Сабақтың барысын талдау:
Релаксация жүргізу, жай музыка пайдалану.үйден оқу.
Ойды жалғай түсу
Өлеңді жаттау.
Ой толғау. Өзіммен-өзім

Өзіммен-өзім.
Оқушылар дәптерге жазады
Сүраққа жауап береді
Дәптермен жұмыс
Адам дүниеге тек қана келіп, әншейін ғана аттана бермейді: ол артында ой қалдырады, ойдан мұра қалдырады. Ол өмірге адам болып келіп, адам күйінеде қайтады. Б.Бұлқышев Оқушылырдың мағанасын түсіндіру, пікірін тыңдау. Дәптерге жазу
Тапсырма
«Әр адам белгілі бір ұлт өкілі. Ендеше оның өз ұлтын сүйгенінің несі айып?! Ұлтын сүймесе, ұлтының қамын жеп өмір сүрмесе, ол қандай адам сонда?!

М.Әуезов. Мысалдар арқылы дәектеңдер.
Түйіндеме
Мақсатыңды нақтылап алуың –жетістікке жасаған алғашқы қадамың.
Мақсатты өмірдегі нақтылы мүмкіндіктеріңе сай таңдап ал. Дәптерге орындау, оқулықта берілген
Сабақты тиянақтау.Оқушылар өзін-өзі танудың адам өмірінде алатын орны туралы түсініктерін талдайды Ой толғау
Соңғы тыныштық сәті. Жай музыка