Д?ниеж?зі тама? ?нерк?сібі (10 сынып)


Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Дүниежүзінің тамақ және жеңіл өнеркәсібі Мектеп: Ж. Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Күні: Мұғалімнің есімі: Миржибаева Улбала Бектургановна
Сынып: 10"А" Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:0
Сабаққа негізделген оқу мақсаты 1. Дүниежүзінің тамақ өнеркәсібі туралы түсінік қалыптастыру.
2. Дүниежүзінің жеңіл өнеркәсібі жайлы ұғыну.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:Тамақ өнеркәсібінің не екенін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Дүниежүзінің тамақ және жеңіл өнеркәсібін түсіндіріп бере алады.
Кейбір оқушылар: Дүниежүзінің тамақ және жеңіл өнеркәсібіне мысал келтіріп, өмірмен байланыстыра алады.
Тілдік мақсат Оқушылар: Тақырыптағы жаңа сөздердің мағынасын түсіндіре алады қай жерде қолданатыны біледі.
Негізгі сөздер мен тіркестер: ет өнеркәсібі, сүт өнеркәсібі, қант өнеркәсібі, кондитер өнеркәсібі, тоқыма және тігін өнеркәсібі
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар: ет өнеркәсібі, сүт өнеркәсібі, қант өнеркәсібі, кондитер өнеркәсібі, тоқыма және тігін өнеркәсібі
Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?
-ет өнеркәсібі денгеніміз не?
-сүт өнеркәсібі нені білдіреді?
- қант өнеркәсібібізге керек пе?
- кондитер өнеркәсібі не өндіріп шығарады?
- тоқыма және тігін өнеркәсібінің айырмашылықтары қандай?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Кондитер-кандитер
Алдыңғы оқу Алдыңғы тақырып бойынша білімі
-дүниежүзінің ауылшаруашылық географиясын біледі
-Агробизнесті түсіндіріп бере алады
-Өсімді және мал шаруашылығына мысалдар келтіре алады
Жоспар
Жоспарланған
уақыт Жоспарланған жаттығулар( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
Кіріспе
(5 минут) А)Сәлемдесу (оқушылар түгелдеу)
Б)Саусақтарын санату арқылы топқа бөлемін
1-топ
2- топ
3- топ
Табыс критерилерін түсіндіру(тақырып бойынша берілген бағалау критерилерімен байланыстырып түсіндіремін. А4 парағы
Ортасы
Тұсаукесер,
(5минут)
Негізгі бөлім
(20минут) Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін Кубизм жаттығуын пайдаланамын.
Кубиктерде сұрақтар жазылған.
Топтарға ішінде тапсырмасы бар жабық конверт беремін. Конвертті ашқаннан кейін топтардың тапсырмалары анықталады.
Топтағы тақырыпшалар анықталған соң, ДЖИГСО әдісі арқылы тапсырмаларды бөліп беремін.Мақсатым: Жаңа тақырыпты меңгерту арқылы білімдерін жетілдіру.
1- топ: Жеңіл өнеркәсіп
2- топ:Тамақ өнекәсібі
3- топ:Мысалдар қарастыру өз идеяларын қосу
Барлық топқа ноудбуг арқылы слайд көпсету.
Оқушылар өз тапсырмаларын оқиды, талқылайды және плакат бетіне түсіріп қорғайды
Өзге топтарға бес сұрақтан дайындайды, топтардың тапсырмаларына байланысты. Мақсатым: Бүгінгі сабаққа толық түсінік қалыптастырып пысықтау үшін дайындаған сұрақтарды топтар бір- біріне қояды. Түрлі - түсті қағаздар
Ноудбуг
Плакаттар, маркерлер
Аяқталуы
Қорытынды
(10 минут)
5 минут Сабақты қорытындылауды КЛИЛЛ әдісін қолданамын.Бүгінгі сабаққа кері байланысты сенім ағашы арқылы жазбаша түрде аламын.
Үйге тапсырма: Әр оқушы бес сұрақтан дайындап келу.
Бағалау: Бағалау парақшалары арқылы бағалаймын. Түсті қағаз
смайликтер
Қосымша ақпарат сайттар ?
Саралау- Сіз қосымша көмек кқрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс құндылықтардағы байланыс
Жаңа сабақты қорғауға шыққанда, және сұрақтарға жауап бергенде және сабақты пысықтау барысында, сабақты қорытындылауда серпілген сауал жаттығуында да көрініс тапты. Бағалау парақшасы арқылы бағалау Экономикамен жеңіл өнеркәсіптің қосқан үлесі
Математикамен пайыздық көрсеткіштері
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ақуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен оз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қорытынды бағамдау
Қандай екі нарсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1:
2:
Қандай екі нарсе сабақты жақсарта алды (оқытуды және оқуды ескеріңіз)
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?