Розробка уроку з української мови Однорідні члени речення (із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним звязком) як засіб деталізації і конкретизації. Речення з кількома рядами однорідних членів (8 клас)


УРОК №
8 клас українська мова
Тема. Однорідні члени речення (із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв'язком) як засіб деталізації і конкретизації. Речення з кількома рядами однорідних членів.
Підготував: учитель української мови та літератури
Смірнов Д.Е.
Мета
навчальна: поглибити знання учнів про роль однорідних членів речення, навчити визначати їх у реченні,
ставити розділові знаки при однорідних членах речення;
розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, мислення учнів;
виховна: виховувати почуття відповідальності, старанності у навчанні.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент. Перевірка д. з.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Повторення відомостей про однорідні члени речення в 5 класі та на уроках російської мови.
Зробити синтаксичний розбір поданих речень.
Запашні й яскраві квіти росли біля будинку.
Люблю читати газети, журнали, професійну літературу.
III. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку.
IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
Пояснення вчителя.
Однорідні члени речення — це такі члени речення, що відповідають на одне й те саме питання і є однаковими членами речення.
Безсполучниковий зв’язок: О, О, О;
сполучниковий: і О, і О, і О;
змішаний: О і О, О і О.
Сполучники при однорідних членах речення (с. 128 підручника).
Інтонація при однорідних членах речення.
Інтонація — невід’ємний компонент звукового мовлення, за допомогою якого ми усвідомлюємо зв’язки між предметами, явищами, ознаками. Саме в інтонації виявляється граматична і стилістична структура однорідності.
Опрацювання теоретичного матеріалу підручника (с. 128-129).
Виконання вправ на закріплення вивченого (вправи 238 (у), 239(п).
116673522600000Творче завдання
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Бесіда з учнями.
Які члени речення називаються однорідними?
Назвати їх ознаки.
За допомогою якого виду зв’язку поєднуються між собою однорідні члени речення?
Яка роль інтонації у реченнях з однорідними членами?
VI. Домашнє завдання.
§ 18, вправа 241.