Урок-путешествие по математике для 2 класса по темеЧисла от 1 до 100. Сложение и вычитание в пределах 100





Тема: Числа від 1 до 100. Додавання і віднімання. Закріплення.
Мета уроку:вдосконалення обчислювальних навичок учнів, розвиток пізнавальної активності.
Завдання уроку:освітня: закріпити прийоми додавання і віднімання в межах 100; формувати обчислювальні навички й уміння розв'язувати задачі.розвиваюча: розвивати логічне мислення, математичні здібності, мовлення, увагу, пам'ять.виховна: виховувати пізнавальну активність, уміння працювати в колективі, дружнє ставлення один до одного.
Обладнання: ноутбук, презентація, малюнки бананів для оцінювання, білий халат, окуляри, валізка, три пляшки з мікстурою, картки зі знаками для усного рахунку, картки для рефлексії.
Форми роботи: самостійна робота, індивідуальна робота, різнорівнева робота, групова робота, робота з комп'ютером.
Вид уроку: нестандартний, урок - подорож, урок - презентаціяТип уроку: узагальнення і закріплення знань
Хід уроку:1. Організаційний момент- Діти, я рада вас знову бачити на уроці математики. Посміхаєтеся, значить, настрій хороший, можна починати.
2. Мотивація до навчальної діяльностіБудьте всі уважні, А ще старанні.
Будемо сьогодні вирішувати завдання,
Будемо складати і віднімати. (Слайд 3).- Діти, відгадайте загадку:Лікує маленьких дітей,
Лікує пташок і звірів,
Крізь свої окуляри дивиться Добрий лікар ... Айболит (вчитель одягає білий халат і окуляри) (Слайд 4).Стук у двері.
- Вам телеграма. Ой, діти , нам прийшла телеграма з Африки.«Приїжджайте, лікарю, В Африку скоріше, І врятуйте, лікарю, Наших дітлахів!»- Діти , ви допоможете мені, будите подорожувати зі мною в Африку? Ми разом подолаємо всі труднощі, повторимо вивчений матеріал і покажемо всі свої знання. Але спочатку дізнаємося, чи вистачить у вас сил дійти до кінця, адже Африка так далеко. (Слайд 5). Ось вам невелике випробування.
II Основна частина1. Усний рахунок (Слайд 6).а) Порівняй (постав знаки < > =) (у дітей картки зі знаками)(Додаток 1)30 + 20 ... 30 + 40 89 ... 98 99 ... 6670 - 50 ... 80 – 60 61 ... 66 33 ... 39б) Знайди зайве число в кожному рядку:5 7 9 1 3 240 30 19 20 6012 16 34 13 15в) Робота з таблицею. (Слайд 7). - Наш шлях буде довгий. Ми пройдемо через поля, ліси. Входимо в ліс. - Яка зараз пора року? Назвіть її ознаки . - Листя на деревах зелене. На нашій таблиці є теж цікаве і яскраве листячко .Робота з таблицею (у дітей листячко з числами)
1 слагаемое 10 20 40 60
2 слагаемое 9 7 6 5
сумма 28 17 75 64
Висновок: щоб дізнатися невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок.г) Вирішити завдання:1. В сім'ї 7 дочок. Кожна з дочок має одного брата. Скільки в цій сім'ї хлопчиків?2. Катя і Олена зібрали по одній склянці ягід. Катя пересипала свої ягоди в маленьку баночку, а Лена в великий кошик. Де ягід більше у великому кошику або в маленькій баночці?2. Дорога йде через ліс. Хто допомагав Лікарю Айболіти дістатися до моря? Відгадайте загадку:Гострі зуби, сильні лапиДуже схожий на собаку, І полює дуже ловко, Що, впізнали, друзі, ... ?(Вовка) (Слайд 8)- Так. Це вовк. - Що ви знаєте про вовків? Вовки знищують тільки хворих і слабких тварин. Полюють завжди вночі, не поодинці, а зграями.
- Складіть задачу за коротким записом. (Слайд 9).1 зграя - 20 в.2 зграя - ?, на 5 в. >Вирішить задачу працюючи в групах ? (Робота в групах)Перевіряємо1 гр. - 20 + 5 = 25 (в) Відповідь: 25 вовків.
- Молодці, впоралися із завданням.
III Фізкультхвилинка А зараз ми відпочинемоНас не треба лікувати, (крокують один за одним по колу)Добрий лікар Айболит.Не болять у нас животики, (погладжують животики)Як у бідних бегемотиків.До сонця руки ми потягнемо, (руки тягнуть вгору)А потім на траві присядемо (присідають)Як орли летимо, летимо, («махають руками).На всі боки глядимоДе ж країна - Африка? («дивляться» з-під руки)Будемо бігати, і крокувати,Будемо сили набирати .Всім ми допомогу надали, (Показують, які сильні)Самі сильними стали .
IV Робота по закріпленню1. Але ось перед нами море (Слайд10) (звучить музика). Вирує, шумить на просторі. Хто нам допоможе?
Відгадайте загадку:
Острів з пальмою водяною,
Привітається зі мною!
Він ображено пихтить : «Я не острів! Я ж ... Кіт (Слайд 11).-Що ви знаєте про китів?
Кіт зовсім не риба, йому потрібне повітря, щоб дихати. Тому йому необхідно підніматися на поверхню. Коли він видихає повітря, з'являється фонтан. Годують своїх дитинчат молоком.
І знову для нас випробування. Діти , якщо ми виконаємо завдання, то кіт нас перевезе через море.- Зараз, діти, потрібно розв'язати приклади. (Різнорівнева робота)1рівень 2 рівень 3 рівень (Слайд 12).73-1= 74-70= 72-70+20=42+1= 43-40= 80+4+6=50-10= 62-2= 59-50-9=40+10= 90+8= 25+5+40=30-1= 37-3= 40+40+2= Перевірка.- І ось, море вже нам не страшно.2. Ось гори встають у нас на шляху. Хто допоможе?На скелі він будує дім .
Хіба жити не страшно в ньому?
Хоч кругом і краса, Але така висота!
Ні, господар не боїться, Зі скелі крутий скотитися
Два могутні - крила. У господаря ... Орла (Слайд 13).
Робота в парах- А зараз потрібно вирішити завдання (Слайд 14) В одного орла розмах крил - 30 дм, а в іншого - 20 дм. Який розмах крил у двох орлів?30 + 20 =50 (дм) Відповідь: 50 дмПеревірка.3. Молодці. Ну, ось ми і в Африці.
Ось звірі побачили нас і дуже зраділи. Приїхали! Приїхали! (Слайд 15). Зараз вилікуємо всіх звірів і вирушимо назад додому.
- Де ж моя валіза? (Три пляшечки з мікстурами). Ой, забула для чого ці мікстури? (Слайд 16).
Там завдання. (Групова робота)(Додаток )Поставити дужки.4 - 1 + 2 = 18 - 5 + 1 = 2 (Слайд 17) (лікуємо - животики)Вставити числа, щоб його значення було вірним.7 + ... = 7 - ...8 + ... = 8 - ... (Слайд 18) (лікуємо - зубки)Вставити числа, щоб його значення було вірним.50 + 9 + ... = 6078 - 8 - ... = 69 (Слайд 19) (лікуємо - горло)(доктор Айболить лікує усіх звірів, що всі вони сміються, посміхаються).Ось і вилікували хворих. (Слайд 20)
Всі раді!
- Що треба робити, щоб не хворіти?4. А зараз ми вирушаємо додому, але як ми повернемося назад? На чому ми поїдемо додому? Щоб повернутися назад, потрібно виконати ще одне завдання (Слайд 21). Ви готові діти?(Додаток )- Запишіть замість крапок одиниці довжини, щоб запис була вірною. (Індивідуальна робота)1дм = ….см 1дм 5 см =…..см12 см= …дм …см 2 дм = ……см 20см = …дм
(Всі діти виконують завдання самостійно, а один учень працює біля ноутбука) - Перевірка.Молодці! А тепер ми вирушаємо назад III Підведемо підсумки урокуРефлексія - Покажіть картинку з тим малюнком, який настрій був у вас на уроці.
(Додаток )Було цікаво.. . Було важко ...
Було легко, тому що ...- Ось ми і вдома. Всім дякую. Всі діти підраховують, скільки бананів (за кожне завдання дітям роздавали намальовані банани.) (Додаток 8)
-Ви дуже добре працювали на уроці і наші африканські друзі пригощають вас подарунками з Африки – бананами , щоб ви були здорові .