Урок з інформатики за темою Способи подання повідомлень


Тема: Способи  подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).
Мета: нагадати учням способи подання повідомлень, навчити розрізняти повідомлення за способами подання.
Розвивати у дітей логічне мислення.
Виховувати повагу до вчителя, один до одного.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Методи та форми роботи: інтерактивні методи; розповідь, пояснення, еврістична бесіді, дидактичні ігри; робота за комп’ютером, конкретизація та закріплення набутих знань.
Очікувані результати навчальних досягнень: 
Учні повинні знати: поняття інформація,роль інформації на життя людини, види інформації та способи подання інформації.
Учні повинні вміти: аналізувати отриману інформацію, пояснювати спосіб подання інформації; наводити приклади подання інформації; логічно мислити, аналізувати, висловлювати судження та поважати думку однокласників.
Обладнання:  HYPERLINK "http://urok-ua.com/pidruchnyk-onlajn-shodynky-do-informatyky-3-klas/" \o "Підручник онлайн. Сходинки до інформатики 3 клас" підручник, ПК.
Структура уроку:
Організаційний момент
Мотивація
Пояснення нового матеріалу
Фізкультхвилинка
Закріплення та узагальнення вивченого матеріалу
Підсумок уроку
Рефлексія
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день, мої малята!Рада вас я привітати,Розпалю бажань багаття,Починаємо заняття.
ІІ.Мотивація навчальної діяльності
Робота з картками-«блискавками»
Я протягом 3 секунд демонструю картку зі словом, після чого прибираю її. Учні повинні назвати слово. Після того як усі слова будуть названі, визначити, яке з них «зайве».
Слова для карток: ІНФОРМАЦІЯ, ПОВІДОМЛЕННЯ, ВІДОМОСТІ, НОВИНА, МОНІТОР.
Отже, ми розпочали вивчення теми «Людина та інформація». Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Види та способи подання повідомлень».
—           За допомогою чого отримували інформацію? (За допомогою зору)
—           У вигляді чого було подане повідомлення? (У вигляді тексту)
—           Як іще можна передати інформацію?
Щоб дати правильну та повну відповідь на це запитання ми розпочинаємо наш урок.
III. Пояснення нового матеріалуІнформація передається за допомогою повідомлень.
Одну і ту ж інформацію можна передавати різними мовами, усно та письмово або у вигляді малюнку. Сприйматися інформація (повідомлення) може також по різному. Наприклад, кивок голови згори вниз у нас означає слово «Так», а у Болгарії слово «Ні». Або слово «коса» також має три значення коса дівчини, коса на річці та коса для скосу трави. Таким чином інформація залежить від того, як трактується повідомлення і за допомогою чого воно передається.
Форми подачі інформації бувають: текстова, графічна, звукова, числова, мультимедійна(кіно), керуюча(інструкції, команди).
Серед способів подачі інформації:  мова(усний обмін інформацією), писемність, преса, книги, радіо, кіно, телебачення, комп’ютер.
Отже:

.
IV.ФізкультхвилинкаГра «Не помились»
Учитель називає рухи, які потрібно зробити (наприклад, присісти, підняти руки вгору та ін.), а сам виконує інші. Діти повинні виконати ті рухи, які були названі.
Добре розім’ялися. Працюємо далі.
V. Закріплення та узагальнення вивченого матеріалу
.Про що повідомляє нам кожен сигнал світлофора? Пояснити, у який спосіб передається повідомленняРобота над загадками
Один учень отримує картку із зображенням предмета так, щоб решта учнів не бачили її. Він намагається описати предмет (словами, жестами, символічними рисунками тощо) так, щоб інші відгадали його.
Гра «Загубилася дитина»
Учитель описує зовнішній вигляд одного з учнів класу, не називаючи його імені. Учні повинні впізнати свого однокласника та назвати його.
—           У який спосіб отримували інформацію?
—           У який іще спосіб можна було передати її?
Практична робота за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
—           А тепер ви спробуєте подати повідомлення про звіра так, щоб інші змогли його впізнати. Які програми можемо використати для цього? (Блокнот, Paint)
Повторення правил безпечної поведінки за компютером
Я називатиму повідомлення: якщо вони правдиві, ви підніматимете великий палець угору, а якщо ні — опускатимете вниз (за матеріалом с. 17 підручника + правила поведінки в комп’ютерному кабінеті).
Вправи для очей.
«Напишіть» очима слова: ПОВІДОМЛЕННЯ, ІНФОРМАЦІЯ.
Еврістична бесіда—           Які способи передавання інформації запам’ятали?
—           Який спосіб передавання повідомлень для вас найлегший?
VІ .Підсумки уроку
—           Яку інформацію я передаю вам зараз? (Учитель дзвонить дзвоником.)
—           У який спосіб?
—           Передайте цю ж інформацію в інший спосіб.
VII. Рефлексія
У нас є два капелюха. Один чорний, інший червоний.
У вас на парті лежать карточки з кольоровим і чорно-білим фото.Якщо ви отримали цікаву інформацію і вам все сподобалось, то покладіть кольорове фото в червоний капелюх.Якщо урок був нецікавим, то покладіть в чорний капелюх чорно-біле фото.