Саба?ты? та?ырыбы: «Ба?ылау ж?мысы»


Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы.Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың алған білімдерін тексеру, тапсырмаларды орындата отырып, өз бетінше жұмыс істей білуге дағдыландыру..2. Дамытушылығы:  оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту..3. Тәрбиелілігі: тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.Сабақ барысы:І.ҰйымдастыруІІ.Бақылау жұмысы:1 – нұсқа                                                                                         2 – нұсқа№ 1  Амалдарды  орында:30 + 20                     40 +10                                      70 + 30                                50 + 4070 – 20                     70 – 50                                      100 – 30                              80 – 5030 + 50                     60 + 20                                     60 + 30                               20 + 7050 – 20                     90 – 30                                      40 – 20                               90 – 40№ 2  Теңдеуді шеш:а + 2 = 5                      9 -  а = 3                                 2 + а = 7                        10 – а = 640 + а = 50                  а – 20 = 60                             30 + а = 80                     а – 20 =40№ 3  Тиісті санды қой:2 дм =   см          2см + 3см =  см                               3дм =   см                  2 дм –  2дм =  см40 см =  дм         8 дм – 4 дм =    см                           60 см =  дм                5 дм + 3 дм =   см8 дм =    см         9 дм – 7 дм =    см                            8 дм =   см                4 дм + 3 дм =    см№ 4   Есепті шығар:Мұрат 50 гүл бояды. Айдос одан 30                          Мектеп асханасында 30 үстел бар еді.гүл артық бояды. Айдос неше гүл                             Оған тағы да одан 20-сы кем үстелдербояды?                                                                         әкелінді. Сонда асханада неше үстелболды?№ 5 Геометриялық тапсырма:Ұзындығы 5 см кесінді сыз;                                        Ұзындығы 3 см кесінді сыз;оны 3 см қысқарт.                                                        оны 5 см ұзарт.Төртбұрыш сыз.                                                           Үшбұрыш сыз.III. Қорытындылау.Сабақтың тақырыбы: 3 саны және цифры.Сабақтың мақсаты: 1. 3 саны, оның шығуы, сандар қатарындағы орны туралы түсінік, 3 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі дамыту.3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге, зейінділікке тәрбиелеуСабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі.2.Өткен сабақты қайталау.а) 0,1,2 сандарының құрамын, сандар қатарын қайталап, еске түсіру.ә) «Орамал тастамақ» ойыныб)  Тай жарысы.    Сандарды салыстыру <  > =1 *  2                                   0 * 2                              2 * 12    * 0                                  1 * 1                             1 * 03.Сергіту сәті.4.Жаңа сабақ-    2  кейін қандай сан келеді?3 санының қалай шығатының, қалай жазылатынын айтып көрсету.2 + 1 = 3                                      3 – 1= 2Жұмбақ шешу.Бір шеңберді бір шеңбер көтеріп тұр білсендер.( 8 )5. Оқулықпен жұмыс.1-тапсырмада суреттің сюжетін әңгімелеп, оған сәйкес есептер құрастырып,3 санының пайда болуы туралы түсіндіріріледі;2 – тапсырма. Суреттегі кесіндіні сантиметрлік жолақшамен өлшеу нәтижесі қарастырылып, оның ұзындығы 3 см болатыны, 3 см неше сантиметрден артық екені анықталады, тап-ғы әйнекшелердің орнына 1см,2см,3см қойылатыны табылады.6.Шығармашылық тапсырма.Әрбір суретте неше үшбұрыш, неше төртбұрыш барын анықтау.7. Дәптермен жұмыс. Өз бетінше орындау.8. Сабақты қорыту-    Балалар, біз бүгін қай санмен таныстық? Ол сандар қатарында қай саннан кейін келеді?Ауызша бағалау