Адам т?л?асын зерттеп ?йренейік


Сабақ: Адам тұлғасын зерттеп үйренейік Мектеп:С.Бердіқұлов
Күні:17.03.2017 Мұғалімнің есімі: А.Д.Ақжолов
Сынып: 2 «Г» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Оқушыларға адам дене мүшелері туралы мағлұмат беру.
Адамды бенелеу туралы білімдерін толықтыру.
Адам дене мүшелерінің орналасуы мен маңызы туралы түсінк беру.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар:Адам дене мүшелері туралы мәлімет беру.
Оқушылардың басым бөлігі:Адам дене мүшелерінің салыну жолдарымен танысу
Тілдік мақсат Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Симметрия- тепе -тең, теңдей.
Алдыңғы оқу Адам мен жануар арасындағы дене құрылымындағы симметрия.
Жоспар Ұйымдастыру жұпқа бөліп жұмыс жасау
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
5-7
минут Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Психалогиялық дайындық
Алдым қолға қарындаш,
Бейнелеймін, саламын.
Суретімді болған соң,
Үлкен бестік аламын!!!
Үй тапсырмасын тексеру. Бағалау.

Бірі- ыдысқа керек,
Бірі-жүріске керек. (аяқ)

Бунақты көсеу,
Тармағы бесеу. (қол саусақтар) Кітап
Құрал жабдық
Фотолар
Ортасы
17-20
минут
Жаңа сабақ.
Адам тұлғасын зерттеп үйренейік
Адамның дене мүшелері қалай айтысқаны туралы ертегі. Ертегі желісі бойынша Айдар атты баланың түсінде оның дене мүшелері адамға қайсымыз қажеттірекпіз деп айтысып жатыр екен.

Ертегі желісі бойынша адам тұлғасын кезекпе кезек таныстырамыз.
Оқушылар назарына фотосурет ұсынылады.
Жұппен жұмыс
Келесі кезекте әртүрлі мамандық иелеріне ең қажетті қай мүше атты сұрақпен тақтада тұрған фотосуретпен жұмыс жасаймыз.
Жұмыс барысында әр түрлі мамандық иелерінің суреттері ұсынылған осы фотоны әр дене бөлшегіне бөле отырып жұптасып бояймыз. Боялған дене мүшесінің осы мамандыққа маңызы туралы оқушылар мысал келтіреді.
Сергіту сәті.
Оқушылар назарына адам дене мүшесі мен сурет салатын шебер туралы видеоролик көрсетіледі. Кітап
Құрал -жабдық
Фотосурет
плакат
Видео
Аяқталуы
15-17 минут Альбоммен жұмыс
Аяқталған жұмысты талдау жасап, жұмыс дәптеріне түсіреміз.
Өткен сабақтарды еске алып адам дене мүшелетін дұрыс орналастырамыз.
Бекіту сұрақтары: 1.Адам дене мүшесіне сипаттама бер.
2.Адам дене мүшелері симметрияға жатадыма?
3.Адам дене мүшелерінің қайсысы ең қажетті?
Бағалау:
Үйге тапсырма:127-128 бет. Адам бейнесін салу. Кітап
Құрал жабдық
фотосурет
Қосымша ақпарат: оқулық, слайд, видео, фотосуреттер.
Саралау – Сізқосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сізқабілеті
жоғары оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз? Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандайболды?
Мен жоспарлаған
саралаушаралары
тиімдіболдыма?
Мен берілген
уақытішінде
үлгердімбе? Мен
ө зжоспарыма
қандай түзетулеренгіздімжәненеліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?