Биология п?нінен саба? жоспары.?ыры?жапыра?тарды?, ?ыры?буындарды? ж?не плаундарды? жо?ары сатыда?ы споралы ?сімдіктер ретінде жалпы сипаттамасы


Пәні: Биология
Сабақ тақырыбы: Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың жоғары сатыдағы споралы өсімдіктер ретінде жалпы сипаттамасы Күні:09.01-14.01
ІІІ-тоқсан Сабақ № 35 Мектеп:
Сынып: Қатысқаны Қатыспағандар Мұғалімнің аты-жөні:
6 Сабақтың оқу мақсаты Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың жоғары сатыдағы споралы өсімдіктер ретінде жалпы сипаттамасы,көбеюі және дамуы.
түралы түсінеді
Сабақ мақсаттары Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың жоғары сатыдағы споралы өсімдіктер ретінде жалпы сипаттамасын біледі Сұрақтарға жауап бере алады.
Оқушылардың көбі мынаны істей алады: топпен, жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады, түсінгенін жинақтап жаза алады;
Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап өз ойларын түйіндеп анық жаза алады.
Алдыңғы оқу Шымтезек мүгі.
Негізгі сөздер мен фразалар: Лиана,еркек усасыр шөп,қысқарған сабақ,сорус,вайя,мыңжылқы жапырағы,шолпаншаш сүмбілі,өсімдікжай,плаун,спорофилл,жерүсті өну,жерасты өну,нағыз тамыр,нағыз сабақ,нағыз жапырақ,сапрофит
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар Қай жерде кездеседі? Құрылысы қандай?
Қанша түрі бар?
Талқылауға арналған сұрақ: Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың көбеюі
Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың дамуы
Сабақ жоспары
Жоспар
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған мерзімдер Жоспарланған шаралар Ресурстар
Ынтымақтастық оқу ортасын құру 3 мин Бір-біріне жақсы тіліктер айту.
Тілдік ортасын құру (сұрақ-жауап арқылы)
Сәлемдесу -1 мин
«Тілектер әлемі» - 2 мин Түрлі-түсті лента, қайшы,А4 бет,бағдаршам түстес дөңгелектер,маркер
Стартер
13 мин Санамақ - 3 мин
Бүгінгі сабаққа қандай сөздер керек болады?
Биологиялық диктант-10 мин
Жауаптары:
І-нұсқа.3,4,1,9,2,5,8,6,7 ІІ-нұсқа. 7,6,9,1,8,5,2,4,3
Санамақ
1 Білім
2 ерлік
3 үлгі
4 тәртіп
5 бестік баға
6 алғыс
7 жеңіс
8 сенім
9 тоқу
10 оқу

Кіріспе
2 мин Сабақтың мақсаттарын бірлесіп қою.
- Мұғалім сабақтың мақсаттарымен таныстырады.
- Оқушылар «білу», «істей алу» мақсаттарын қояды. Даму
15 мин Сөздік жұмысы - 5 мин
Жаңа сөздермен таныстыру.
Мағынасын түсіндіру.
Мәтінмен жұмыс - 5 мин
Мәтінді оқу.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру- 3 мин
Топпен «Синквейн» жазу - 5 мин
Синквейн
Бірінші жол-тақырыптың атауы (Зат  есім)
Екінші жол- тақырыпты сипаттайтын 2 сөз (Сын есім)
Үшінші жол-тақырып туралы қимылды білдіретін 3 сөз (Етістік)
Төртінші жол - тақырыпқа қатысты 4 сөзден тұратын сөйлем.
Бесінші жол- 1 сөз –тақырыптың мәнін ашатын синоним сөз.
Сөздік жұмысы
алғырлық еріншектік
білімділік үлкенді сыйламау
еңбекқорлық ұнамау
ұйымдастырушылық кекшілдік
қайсарлық жалқаулық
салмақтылық уәдесінде тұрмау
табандылық дөрекі сөйлеу
жауапкершілік өтірік айту
қасиет, қабілет Мәтінмен жұмыс
Қалыптастырушы бағалау 1-2 мин Оқушылар саусақтармен өзінді бағалайды Пленарий
5 мин «Өз ойыңмен бөліс»
Сұрақтарға жазбаша жауап беру.
Үйге тапсырма беру
1 мин Сөздерді жаттау Кері байланыс
2 мин -«Екі жұлдыз бір тілек»
- үлестірме бегілер арқылы тақырыпты түсінген-түсінбегендіктерін білдіреді

Рефлексия
Сабақ міндеттері орындалды ма? орындалды Білім алушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? белсенді Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? Кері байланысқа 1 минут жетпеді Жоспарға қандай өзгертулер енгізілді? «Синквейнді» жазуға 3 минут уақыт беру Жетістік критерийлері
Жетті Талпынады
Сынып Оқушының аты-жөні
6 « » Сынып Оқушының аты-жөні
6 « »