Сулы ерітінділер ж?не ж?згіндер. Суды тазарту ?дістері, ?оспалардан б?лу.


Күні: 03.03.2017 ж Сынып: 8 «а» Пән: Химия
Сабақ тақырыбы Сулы ертінділер және жүзгіндер. Суды тазарту әдістері, қоспаларды бөлу.
Сабақтың мақсаты Сулы ерітінділердің табиғаттағы түрлерін, маңызын біледі. Сулы ерітінділердің қолдану салаларын талдайды
Күтілетін нәтиже Сулы ертінділер және жүзгіндер, суды тазарту, қоспаларды бөлу әдістерімен танысады, судың маңызын біледі.
Түйінді идеялар Су – әмбебап еріткіш.
Көрнекіліктер Интерактивті тақта, оқулық
Сілтеме Күнтізбелік жоспар, оқу жоспары, окулық.
Сабақ барысы Уақыт Оқу белсендігін арттыруда қолданылатын
әдіс - тәсілдер Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының
іс - әрекеті Бағалау (форматив-ті)
Сабақ кезеңдері
Ұйымдастыру 2 мин
А) Амандасу, оқушыларды түгендеу, жаттығу жасату.
Ә) Жағымды психологиялық
ахуал орнату.
Б) Бағалау парағын ұсыну.
В) Терминдерді қайталау А) Амандасады, жаттығу жасайды.
Терминдерді оқу Қол
шапалақ
Үй тапсырмасын тексеру 5 мин «Химиялық диктант» Таратпа тапсырмаларды тарату арқылы тест алу. Таратпа тапсырмаларды тарату арқылы тест алу. Бір-бірімен ауысып жауаптарын тексеру.
Жаңа тақырып 7 мин
«Ойланайық, ойлайық!»
Әр жұпқа толықтыру мақсатында кластер
беру. Әр жұп кластерді толтырып, бір-біріне түсіндіреді.
Қолдау
көрсету
Зертханалық жұмыс 10 мин «Қызықты химия» Топқа бөліп, зертханалық жұмыс орындау орындату. Топқа бөлініп, зертханалық жұмыс жасау. Қолдау көрсету
Бекіту 10 мин «Миллион кімге бұйырады» Презентация арқылы тапсырмаларды ұсыну. Оқушылар топпен ақылдасып
деңгейлік
сұрақтарға жауап береді. Дұрыс жауап берген балға ие болады.
Бағалау 3 мин Жинаған ұпайларын есептету Жинаған ұпайларын есептету Критерий бойынша
Үй тапсырмасы 1 мин 5-7 – тапсырларды
үйге беру. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу. Кері байланыс 2 мин Ойды аяқта Оқушылар стикер таратады. Тақта да көрсетілген ойды аяқтап жазып көрсетеді.