6 сынып?а саба? жоспары. Та?ырыбы: ?ол?нер ?йірмесі


Пәні: Қазақ тілі Сынып: 6 «Б» Пән мұғалімі: Д. С. Сламбек
Тақырыбы: Қолөнер үйірмесі
Мақсаты: Қолөнер үйірмесі туралы біледі және оларды өмірде қолдануға үйренеді.
Міндеті: Қолөнер үйірмесінің өзіне тән ерекшеліктері туралы айта алу, берілген заттармен бір нәрсе жасай алу, деректермен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту.
Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгерту
Құрал-жабдықтар: лента, әр түрлі маталар, бисер, сіріңке таяқшалары, маркер, постер, интербелсенді тақта.
Әдіс-тәсілдері: СТО, Диалогті оқыту, « Сұрақты ұстап ал» , «Тақырыптық түйінді сөздер», «Сөздер банкісі» әдісі, жеке жұмыс, топпен, жұппен.
Күтілетін нәтиже: Жаңа әдіс-тәсілдерді қолдана алады.Оқушылар өздерін бағалайды, оқушылар бір-бірінің жауаптарын талқылайды, оқыту үрдісін түсінеді.
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Ұйымдастыру түрі Бағалау Қолданылатын модуль
Үй тапсырмасы
Білу.
Тақырыпқа шығу. 3 мин
5 мин.
« Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.Оқушылармен бірге менде мақал-мәтел айту арқылы жаңа тақырыпқа шығамыз.
Негізгі сөзді атамай тақырыпқа қатысты сөздерді атау арқылы жаңа тақырыпқа шығу.Интербелсенді тақтаға қолөнер жұмысы үлгілерінің және қолөнерге қажетті құралдардың суреттерін бейнелеп, атауларын жазып қоямын. 1-тапсырма.
Фасольді қапшықты ұстап алу арқылы тіл туралы жаттаған мақал- мәтелдерді айтып беру. Интербелсенді тақтадан қолөнер жұмысы үлгілерінің және қолөнерге қажетті құралдардың суреттерін тамашалап, атауларымен танысып, барлығына ортақ сөзді табу үшін ойлану. Жеке
Топпен Өзін-өзі бағалау
Тақтаға бағалау парағын іліп қою керек. Қойған бағасын дәлелдейді АКТ
СТО
Түсіну 10 мин. «Тақырыптық түйінді сөздер» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпқа қатысты сөздермен танысу. 2-тапсырма.Мәтінді оқу, талдау.
Бір-біріне сұрақ дайындасын.
«Сөздер банкісінен» тақырыпқа қатысты сөздерді теріп алу. Жеке.
Жұппен.
Топтық Шапалақ арқылы бағалау ( 5рет соқса, жақсы. 4 рет соқса, орташа, 3 рет соқса, төмен) СТО
Оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдер.
Қолдану. 5мин. Жауабы тақтада тұрады. 3-тапсырма. Берілген мәтіннен сын есімдердің теріп жазу. Жұппен. Өздері бағалайды.
Критерийі тақтаға жазу керек. Талдау. 7 мин. Төрт топқа төрт түрлі заттың суретін беремін. Сол заттардың ерекшеліктерін, қолдану аясы бойынша оқушылар сипаттайды. ( суретте ағаш, ою, саз, жіптер) 4- тапсырма. Оқушылар конверттен алған суретке сипаттама береді. Топпен, Топтық бағалау. Дарынды және талантты. Басқаршы мен көшбасшылық.
Жинақтау 10 мин. Берілген түрлі материалдар бойынша нақты зат жасау. (бисер, лента,сіріңке таяқшасы, түрлі-түсті мата) 5- тапсырма. Берілген заттарды қолдана отырып, бір зат жасап шығару, қорғау. Топпен. Бармақпен бағалау СТО. Дарынды және талантты Басқаршы мен көшбасшылық. Оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдер.
Бағалау. 5 мин Бағыт беруші. Оқушылардың жасаған заттарынан көрме ұйымдастыру және оларды аукционға қою.Аукционнан сатып алуын дәлелдеу. Жеке, жұппен Бірін –бірі бағалау ТжД
Бағалау: Үй тапсырмасы: Қолөнер тақырыбына шағын шығарма жазу.