Плани уроків виробничого навчання на тему: Розробка конструкції та розкрій блузи жіночої


Затверджую
Старший майстер
_______


План уроку виробничого навчання


Тема програми: Розробка конструкції та розкрій блузи жіночої

Тема уроку: Вибір моделі. Зняття мірок з фігури замовника. Попередній розрахунок ділянок конструкцій. Побудова креслення.

Мета уроку:
Навчити учнів виконувати побудову креслення рукава, коміра, моделювання, ознайомити з правилами оформлення лекал;
Сформувати в
· на основі теоретичних знань практичні навики;
Розвивати творчі здібності, естетичний смак до вибраної моделі та оформлення одягу;
Виховувати уважність під час виконання практичних завдань, відповідальність за якість виконаних робіт, творче ставлення до професії.

КМЗ: Інструменти та пристрої особистого користування

Тип уроку: Комбінований

Методи навчання: словесні (бесіда, розповідь), практичні (показ трудових прийомів та виконання учнями практичних завдань).

Міжпредметні зв’язки: конструювання одягу, технологія виготовлення одягу, матеріалознавство,моделювання та художнє оформлення одягу.

ХІД УРОКУ

Організаційна частина – 2хв
. Перевірити явку та готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.

II. Вступний інструктаж – 35хв..
2.1 Оголошення теми та мети уроку
2.2 Перевірити знання з ОП
2.3 Розказати та практично показати:
знімання мірок з фігури замовника;
методи визначення розмірних ознак;
вибір прибавок;
виконання попередніх розрахунків;
побудову креслення базової основи;
моделювання;


2.4 Узагальнення та систематизація набутих знань
Усне фронтальне опитування:
у якому положенні повинен знаходитись замовник при знятті вимірів?
які особливості знімання вимірів з нестандартної фігури?
які необхідні мірки для побудови креслення блузи?
від чого залежить величина прибавок?
як розрахувати розхил нагрудної виточки?
Як можна перенести нагрудну виточку?.
2.5. Показати прийоми самоконтролю.
2.6. Звернути увагу учнів на можливі дефекти та їх усунення.
2.8. Зосередження уваги учнів на якісне виконання роботи, використання дидактичного матеріалу під час поточного інструктажу.
2.9. Повідомити норму часу на виконання завдання – 2год.

III. Поточний інструктаж
Самостійна робота учнів:
Цільові обходи робочих місць з метою:
Перевірки своєчасного початку роботи.
Перевірки правильної організації робочих місць.
Перевірки дотримання правил з ОП.
Перевырки правильності знімання мірок, виконання попередніх розрахунків, побудови креслення, виготовлення лекал.
Перевірки правильного виконання учнями елементів самоконтролю та взаємоконтролю.
Перевірити та оцінити роботу кожного учня

IV. Заключний інструктаж – 8хв
Підвечсти підсумків та проаналізувати роботу учнів за урок виробничого навчання.
Показати приклад зразкових робіт.
Вказати на допущені помилки та методи їх усунення.
Повідомити оцінки учням, відповідно до критерій оцінювання.
Повідомити домашнє завдання.




Майстер в/н










Затверджую
Старший майстер
_______



План уроку виробничого навчання


Тема програми: Розробка конструкції та розкрій блузи жіночої

Тема уроку: Виготовлення лекал. Підготовка тканини до розкрою. Розкрій блузи .
Мета уроку:
Сформувати вміння, на основі теоретичних знань, практичні навики по виготовленню лекал, ідготовки тканини до розкрою,
розкладці лекал на тканині, розкрою блузи.
Розвивати точність та акуратність в роботі.
Виховувати відношення до особистої праці, як до частини суспільного.
КМЗ: Інструменти та пристрої особистого користування, інформаційний стенд, картки дефекту, критерії оцінювання.
Тип уроку: Комбінований
Методи навчання: словесний, наочний, практичний


ХІД УРОКУ

Організаційна частина – 2хв
. Перевірити явку та готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.

II. Вступний інструктаж – 35хв..
2.1 Оголосити тему та мету уроку
2.2 Перевірити знання з ОП
2.3 Розказати та практично показати:
Виготовлення лекал;
Підготовку тканини до розкрою;
Розкладку лекал на тканині;
а)н.о
б)величина припусків
Розкрій блузи
2.4 Узагальнення та систематизація набутих знань
Усне фронтальне опитування:
Декатирування це---?
На що необхідно звернути увагу перед розкладкою лекал на тканині?





які необхідні припуски ?
як розташовується н.о на деталях блузи?
2.5. Показати прийоми самоконтролю.
2.6. Звернути увагу учнів на можливі дефекти та їх усунення.
2.7. Зосередження уваги учнів на якісне виконання роботи, використання
дидактичного матеріалу під час поточного інструктажу.
2.8. Повідомити норму часу на виконання завдання.

III. Поточний інструктаж
Самостійна робота учнів:
Цільові обходи робочих місць з метою:
Перевірки своєчасного початку роботи.
Перевірки правильної організації робочих місць.
Перевірки дотримання правил з ОП.
Перевірки правильності розкладки лекал на тканині.
Перевірки правильного виконання учнями елементів самоконтролю та взаємоконтролю.
Перевірити та оцінити роботу кожного учня

IV. Заключний інструктаж: – 8хв.
1. Підвести підсумків та проаналізувати роботу учнів за урок виробничого навчання.
2. Показати приклад зразкових робіт.
3. Вказати на допущені помилки та методи їх усунення.
4. Повідомити оцінки учням, відповідно до критерій оцінювання.
Повідомити домашнє завдання.





Майстер в/н


















Затверджую
Старший майстер
_______



План уроку виробничого навчання


Тема програми: Розробка конструкцій ,розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.
Тема уроку: Прокладання копіювальних стібків по контрольним лініям та позначкам. Підготовка блузи до І-ї примірки, її проведення.
Мета уроку:
Навчити учнів перевіряти деталі крою згідно технічної документації на виготовлення блузи.
Закріпити знання та навики при підготовці деталей крою до пошиття,прокладанні копіювальних стібків , при підготовці блузи до примірки та її проведенні .
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання, бережливе відношення до обладнання і майна майстерні, економне використання електроенергії
Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.
Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.
Тип уроку: комбінований
Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда,


ХІД УРОКУ
Організаційна частина – 3хв
Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.

Вступний інструктаж -45хв
2.1. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом :
- назвати зрізи, лінії, контрольні знаки на деталях: пілочки; спинки;
рукава.
- як готують тканину до розкрою?

2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів:
Ознайомлення з ТУ на виготовлення
Перевірка деталей крою
Перенесення контрольних ліній та знаків ;


Вметати комір в горловину;
Підготувати блузу до примірки ;
Перевірити правильність та якість підготовки блузи до примірки;
Для чого проводять першу примірку?
Що таке баланс виробу?
Послідовність проведення першої примірки: спереді; ззаді;
з боку
Як проводиться примірка при несемитричній фігурі?
Внесення змін та уточнень .
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
Згідно якого документу перевіряють деталі крою?
Якими способами можна перенести контрольні лінії та знаки?
ТУ на виконання копіювальних стібків?
З боку якого зрізу виконують зметування рельєфних зрізів?
З боку якої деталі зметують бічні шви ?
В який бік направляють припуски при заметуванні
виточок, рельєфних та бічних швів?
В якому зі швів може розташовуватися застібка?
Як підготувати рукав до примірки?
Перша примірка- ?
Як правильно одягти виріб на замовника ?
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.

Поточний інструктаж.
3.1. Самостійна робота учнів.
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом, критеріями оцінювання.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.

Заключний інструктаж
Аналіз досягнутих результатів роботи: «Сходинки професійного зростання»
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Домашнє завдання: підготувати інформацію на тему: “ Обробка пілочок”.


Майстер в/н



Затверджую
Старший майстер
_______



План уроку виробничого навчання


Тема програми: Розробка конструкцій ,розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.

Тема уроку: Обробка пілочок :виточок, рельєфів, підрізів, кокеток , кишень. Обробка застібки , бортів.
Мета уроку:
Навчити учнів технологічно правильно обробляти пілочки , виконувати ВТО пілочок,обробляти застібку ,борти.
Закріпити знання та навики при обробці пілочок ,застібки ,бортів
Розвивати само- та взаємо контроль.
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання, бережливе відношення до обладнання і майна майстерні, економне використання електроенергії

Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.

Тип уроку: вивчення трудових прийомів та розвиток вмінь і навичок при
виконанні операцій.
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна,
Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда,

ХІД УРОКУ
Організаційна частина – 3хв
1.1. Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.

Вступний інструктаж -45хв
Мотивація уроку.
2.1. Вступне слово майстра.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом :
-Які види пілочок ви знаєте ?
-Для чого проектують виточки на пілочках ?
-Яких видів бувають рельєфні шви ?


-Назвати конструктивні лінії та зрізи пілочок ?
-Як розташовується н.о. на пілочках ?
2.4. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів
Обробка виточок, підрізів;
Обробка рельєфних швів;
Обробка кишень;
ВТО пілочок;
Обкрейдування та підрізання пілочок;
Обробка бортів;
Обробка застібки
Правила з ОП повторюються з учнями поетапно під час показу трудових прийомів при виконанні ручних, прасувальних робіт.
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
З боку якої деталі зшиваємо рельєфний шов?
В який бік направляють припуски рельєфних швів, виточок?
Для чого виконують ВТО пілочок?
Якщо ВТО пілочок правої і лівої виконувати окремо, на що потрібно звернути увагу?
Звернути увагу на дефекти які можуть виникнути , вміння та важливість використання дидактичного матеріалу, критерій оцінювання
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.

III. Поточний інструктаж.

3.1. Самостійна робота учнів – 5 год.
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів, дотримання ТУ.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом, критеріями оцінювання.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.

IV. Заключний інструктаж – 12хв.
Аналіз досягнутих результатів роботи: «Сходинки професійного зростання»
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Домашнє завдання: підготувати інформацію на тему: «Обробка спинки. Обробка бічних та плечових швів.»


Майстер в/н


Затверджую
Старший майстер
_______



План уроку виробничого навчання

Тема програми: Розробка конструкцій ,розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.

Тема уроку: Обробка спинки.. Обробка бічних та плечових швів
Мета уроку:
Навчити учнів технологічно правильно обробляти спинку виконувати ВТО спинки ,обкрейдування спинки, обробляти бічні та плечові зрізів.
Закріпити знання та навики при обробці спинки, бічних та плечових зрізів .
Розвивати само- та взаємо контроль.
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання, бережливе відношення до обладнання і майна майстерні.
Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.

Тип уроку: комбінований
Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда,

ХІД УРОКУ

Організаційна частина – 3хв
Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.
Вступний інструктаж - 45хв
Мотивація уроку
2.1. Вступне слово майстра.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом :
-Які види спинок ви знаєте ?
-Для чого проектують виточки на спинці ?
-Яких видів бувають рельєфні шви ?
-Назвати конструктивні лінії та зрізи спинки ?
-Як розташовується н.о. на спинці?
2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів –
Обробка виточок;
Обробка рельєфних швів;
ВТО спинки;


Обробка середнього шва спинки ;
Обкрейдування та підрізання спинки.
Обробка бічних зрізів:
-із запрасованими швами
- із розпрасованими швами
Обробка плечових зрізів:
-із запрасованими швами
- у виробах з тканин, які легко розтягуються.
Правила з ОП повторюються з учнями поетапно під час показу трудових прийомів при виконанні ручних, машинних, прасувальних робіт.
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
З боку якої деталі зшиваємо рельєфний шов?
В який бік направляють припуски рельєфних швів, виточок ?
Для чого виконують ВТО спинки ? По якій стороні деталі зшивають бічні та плечові зрізи ?
У яких випадках з
·єднують плечові зрізи двома строчками ?
Чи завжди припуски плечових швів запрасовують ?
Коли необхідна посадка плечового зрізу спинки ?
Звернути увагу на дефекти які можуть виникнути, вміння та важливість використання дидактичного матеріалу, критерій оцінювання.
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.
Поточний інструктаж.
3.1. Самостійна робота учнів – 5 год.
·
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом, критеріями оцінювання.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.
IV. Заключний інструктаж – 12хв.
Аналіз досягнутих результатів роботи: «Сходинки професійного зростання»
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Домашнє завдання: підготувати інформацію на тему: “Обробка коміра, вшивання його в горловину”.



Майстер в/н







Затверджую
Старший майстер
_______



План уроку виробничого навчання

Тема програми: Розробка конструкцій ,розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.
Тема уроку: Обробка рукавів. Підготовка та проведення ІІ-ї примірки. Внесення змін.
Мета уроку:
Навчити учнів технологічно правильно обробляти рукави , проводити
ІІ- гу примірку, вносити зміни.
Закріпити знання та навики при обробці рукавів, проведенні ІІ-гої
примірки.
Розвивати само- та взаємо контроль.
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання, бережливе відношення до обладнання і майна майстерні.
Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.

Тип уроку: комбінований
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна,
Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда.

ХІД УРОКУ:

Організаційна частина – 3хв
Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.
Вступний інструктаж - 45хв
Мотивація уроку.
2.1. Вступне слово майстра.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом:
По якій стороні деталі зшивають бічні та плечові зрізи ?
У яких випадках з
·єднають плечові зрізи двома строчками ?
Чи завжди припуски плечових швів запрасовують ?
Коли необхідна посадка плечового зрізу спинки ?
Методичний прийом «Сходинки професійного зростання»
2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів –
Обробка рукавів:
-з гладким низом;
-з пришивною манжетою;
-з застібкою, розташованою у шві рукава;


Підготовка та проведення ІІ- ї примірки:
- вметування рукавів в пройми
- для чого проводять другу примірку?
- що таке баланс виробу?
- Послідовність проведення другої примірки:
з переді;
ззаду;
з боку
Як проводиться примірка при асиметричній фігурі?
Внесення змін та уточнень.
Правила з ОП повторюються з учнями поетапно під час показу трудових прийомів при виконанні ручних, машинних, прасувальних робіт.
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
Як поділяються рукави за конструкцією?
Назвіть зрізи рукавів?
Як можна обробити низ рукавів?
Для чого призначені манжети?
Як розподіляється посадка при вметуванні рукавів в пройму?
Для чого проводять ІІ-гу примірку?
В якій послідовності проводиться друга примірка?
Звернути увагу на вміння та важливість використання дидактичного матеріалу.
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.
Поточний інструктаж.
3.1. Самостійна робота учнів – 5 год.
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.
IV. Заключний інструктаж – 12хв.
Аналіз досягнутих результатів роботи: «Сходинки професійного зростання».
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Домашнє завдання: підготувати інформацію на тему: «Вметування рукавів в пройми, обробка пройм» .

Майстер в/н


Затверджую
Старший майстер
_______



План уроку виробничого навчання


Тема програми: Розробка конструкцій ,розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.

Тема уроку: Обробка коміра, вшивання його в горловину.
Мета уроку:
Навчити учнів технологічно правильно обробляти комір та з
· єднувати його з горловиною.
Закріпити знання та навики при обробці коміра ,горловини.
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання,бережливе відношення до обладнання і майна майстерні, економне використання електроенергії
Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.

Тип уроку: комбінований
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна,

Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда,


ХІД УРОКУ

Організаційна частина – 3хв
Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.

Вступний інструктаж -45хв
Мотивація уроку.
2.1. Вступне слово майстра.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом :
З боку якої деталі зшиваємо рельєфний шов?
В який бік направляють припуски рельєфних швів,виточок ?
Для чого виконують ВТО спинки ? По якій стороні деталі зшивають бічні та плечові зрізи ?
У яких випадках з єднають плечові зрізи двома строчками ?
Чи завжди припуски плечових швів запрасовують ?
Коли необхідна посадка плечового зрізу спинки ?

2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів –
- Обробка горловини обшивкою у виробах без коміра;
- Обробка коміра ;
- З єднання коміра з горловиною
Правила з ОП повторюються з учнями поетапно під час показу трудових прийомів при виконанні ручних, машинних , прасувальних робіт.
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
Для чого необхідна обшивка?
Зріз горловини обшивкою обшивають швом шириною . ?
Шов обшивання горловини виметують збоку . ?
Чому верхній комір більший за нижній по відльоту та кінцям?
На що необхідно звернути увагу при наметуванні коміра ?
З якого боку необхідно обшивати комір ?
Чи можна комір у горловину виробу вметати та вшивати з боку нижнього коміра?
Звернути увагу на вміння та важливість використання дидактичного матеріалу.
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.

Поточний інструктаж.

3.1. Самостійна робота учнів – 5 год.
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.

IV. Заключний інструктаж – 12хв.
Аналіз досягнутих результатів роботи: «Сходинки професійного зростання»
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Домашнє завдання: підготувати інформацію на тему: “ З єднання рукавів з проймами , обробка пройм ”.



Майстер в/н





Затверджую
Старший майстер
_______

План уроку виробничого навчання


Тема програми: Розробка конструкцій ,розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.

Тема уроку: Вметування рукавів у пройми. З
· єднання рукавів з проймами. Обробка пройм.
Мета уроку:
Навчити учнів технологічно правильно вметувати, вшивати рукави у пройми . Обробляти пройми .
Закріпити знання та навики при вшиванні рукавів у пройми .Обробці пройм .
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання,бережливе відношення до обладнання і майна майстерні, економне використання електроенергії
Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, картки дефектів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.


Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.

Тип уроку: комбінований

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна,

Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда,


ХІД УРОКУ:

І .Організаційна частина – 3хв
Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.

ІІ . Вступний інструктаж -45хв
Мотивація уроку.
2.1. Вступне слово майстра.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом :
Як поділяються рукави за конструкцією?
Назвіть зрізи рукавів?




Як можна обробити низ рукавів?
Для чого призначені манжети?
Як розподіляється посадка при вметуванні рукавів в пройму?
Для чого проводять ІІ-гу примірку ?
В якій послідовності проводиться друга примірка ?
2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів
- Вметування рукавів у пройми;
- Спрасування посадки по окату рукава;
- Вшивання рукавів у пройми;
- Обробка пройм;
Правила з ОП повторюються з учнями поетапно під час показу трудових прийомів при виконанні ручних, машинних, прасувальних робіт.
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
-На що необхідно звернути увагу при вметуванні рукавів у пройми?
-Збоку якої деталі вшивають рукави в пройми?
- Збоку якої деталі обметують пройми?

Звернути увагу на вміння та важливість використання дидактичного матеріалу.
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.

ІІІ Поточний інструктаж.

3.1. Самостійна робота учнів – 5 год.
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.

IV. Заключний інструктаж – 12хв.
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Оголосити домашнє завдання



Майстер в/н








Затверджую
Старший майстер
_______


План уроку виробничого навчання

Тема програми: Розробка конструкцій , розкрій та виготовлення виробів легкого жіночого одягу за індивідуальними замовленнями.

Тема уроку: Обробка низу блузи. Прокладання оздоблювальної строчки. Обметування петель. Кінцеве оздоблення виробу. ВТО. Пришивання фурнітури. Перевірка якості готового виробу. Видача виробу замовнику.
Мета уроку:
Навчити учнів технологічно правильно виконувати обробку низу блузи, чистку, кінцеву ВТО, оздоблення виробу. Перевіряти якість готового виробу .
Закріпити знання та навики по темі уроку.
Виховувати любов до обраної професії, творче відношення до праці і навчання, бережливе відношення до обладнання і майна майстерні, економне використання електроенергії
Комплексно-методичне забезпечення уроку:
Інструкційні картки, картки контролю, критерії оцінювання знань учнів, зразок готового виробу в натуральну величину, зразок майстра.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Парові праски, інструменти та пристрої особистого користування.

Тип уроку: комбінований
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна,

Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда,

ХІД УРОКУ:

І. Організаційна частина – 3хв
Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.
ІІ. Вступний інструктаж -45хв
Мотивація уроку.
2.1. Вступне слово майстра.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
2.3 Актуалізація опорних знань шляхом :
-На що необхідно звернути увагу при вметуванні рукавів у пройми ?
-Збоку якої деталі вшивають рукави в пройми ?
- Збоку якої деталі обметують пройми ?
-Якими методами можна обробити низ блузи ?
- Як можна оздобити низ виробу ?


2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів
- Обробка низу блузи:
-швом в підгин звідкритим обметаним зрізом ;
-швом в підгин ззакритим зрізом ;
- чистка виробу;
- кінцева ВТО виробу;
- оздоблення блузи;
- перевірка якості готового виробу;
- видача виробу замовнику;

Правила з ОП повторюються з учнями поетапно під час показу трудових прийомів при виконанні ручних, машинних, прасувальних робіт.
Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.
2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Усне фронтальне опитування:
Якими методами можна обробити низ ?
Як можна оздобити низ виробу ?
В якій послідовності виконують кінцеву ВТО виробу ?
Чим можна оздобити блузу?
Як перевіряють якість готового виробу ?
На що необхідно звернути увагу при видачі готового виробу замовнику ?
Звернути увагу на вміння та важливість використання дидактичного матеріалу.
Повідомити норму часу на виконання завдання – 5год.
ІІІ .Поточний інструктаж.

3.1. Самостійна робота учнів – 5 год.
Цільові обходи робочих місць:
перевірити правильність виконання трудових прийомів.
здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.
звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом.
При необхідності провести індивідуально чи з групою інструктаж.
IV. Заключний інструктаж – 12хв.
Аналіз досягнутих результатів роботи: «Сходинки професійного зростання»
Підведення підсумків роботи на уроці
4.2. Характеристика роботи кожного учня. Зупинитись на допущених помилках при обробці коміра.
4.3. Повідомити оцінки.
4.4. Домашнє завдання: підготувати інформацію на тему: “ Знімання вимірів з фігури замовника. Виконання попередніх розрахунків. Побудова креслення пілочки та спинки. ”.


Майстер в/н



15