Урок української мови Вживання великої букви у кличках тварин (2 клас)


Клас: 2
Урок: українська мова
Тема: Уживання великої букви в кличках тварин
Мета:
повторити правопис слів, що пишуться з великої букви,навчати писати з великої букви, імена тварин (клички),
розвивати мовлення та спостережливість, підтримувати інтерес до казок та мультфільмів,
виховувати чемність, доброту.
Тип уроку:
Обладнання:
Хід уроку
Організаційний момент
Пролунав та стих дзвінок.
Починається урок.
Девіз нашого уроку:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати.
Актуалізація опорних знань
2.1. Перевірка домашнього завдання
- Що ви знаєте про написання імен, по батькові та прізвищ?
- Наведіть приклади. Гра «Мікрофон»
2.2. Гра «Утвори ім’я»
Завдання – утворити із імен дорослих людей імена, якими називають малечу.
Іван – Іванко, Марина – Маринка, Олена – Оленка, Андрій – Андрійко.
Повідомлення теми та завдань уроку
Сьогодні на уроці ми повторимо написання кличок тварин, згадаємо вивчені правила про іменники та їх правопис.
Отже, нашими гостями на уроці будуть різні тварини з улюблених казок та мультфільмів
3.1. Інсценування казки «Ріпка»
Дід Андрій на світі жив,
Ріпку в полі посадив.
Став він осені чекати,
Ріпку, що зросла, зірвати.
Дід Андрій на поле прийшов,
Ріпку там величезну знайшов.
Став він бабцю Галю гукати,
Ріпку йому допомогти зірвати.
Бабуся Галя старенька була,
Ріпку зірвати вона не змогла.
Позвала на поміч Даринку –
онучку свою – дівчинку-картинку.
Довго не барилась Даринка –
Допомогла їй собачка Минка.
А потім прибігла і кицька Варварка.
Тягнуть всі ріпку – стало їм жарко.
Дружно закипіла весела робота –
Витягти ріпку їм дуже охота.
Тягнули ріпку цілий день,
А вона сидить у землі, як пень
Стали думати-гадати –
Кого ще на допомогу позвати?
Раптом з’явилась мишка Сіроманка.
Знов всі об’єднались, і знову всім жарко.
Ріпку разом із землі витягають,
Гру цікавеньку вони починають.
Гра «Хто уважний»
Які герої казки мають ім’я? Які мають клички?
Робота в зошитах
Записати героїв казки «Ріпка».
Дід Андрій, бабуся Галя, онучка Даринка, собачка Минка, кішка Варварка, мишка Сіроманка.
Фізкультурна пауза
Я – котик Мурчик.
Фізкультурою займаюсь,
Стрибаю в висоту, на роликах катаюсь.
А зараз дружно всі піднялись,
Як після сну міцного розім’ялись.
На раз і два руками помахали,
На три, чотири дружно посідали.
Робота за підручником
5.1. С.78, впр.1.Списати за зразком клички тварин.
Мишенята Круть і Верть. Ведмедик Вінні-Пух. Поросятко П’ятачок. Крокодил Гена. Черепаха Тортила. Папуга Кеша.
5.2. С.80, впр.3.Прочитати й записати за зразком клички тварин.
Собачка Чорниш, корівка Білуха, курочка Чубарочка, кінь Гнідко.
Відгадати загадки і дати клички тваринам.
Хто пасеться на лужочку, товстобокий, наче бочка?
Любить сіном ласувати, молочко дає малятам?
Будьте му-му-му здорові і подякуйте….
Ходить птаха по подвір’ю.
Гребінець, борідка, пір’я.
А якщо сіда в гніздечко,
Нам несе вона яєчко.
Я великий, я красивий,
Як біжу, то в’ється грива.
Хвіст у мене довгий, довгий,
Хвіст у мене, як шовковий.
Узагальнення вивченого
Гра « Знайди зайве»
Бровко, Мурка, кішка, Сірко.
Сергій, Ігор, Наталка, Артем.
Підсумок уроку
Які знання та вміння ми закріпили сьогодні на уроці?
Завершіть речення: З великої букви пишуться ….
Назвіть тварин , які живуть у вас, і як ви будете писати їх клички?
Який настрій був у вас на уроці?
Домашнє завдання.
С.80, вправа 2.