§3.7. Рационал сандарды к?бейту


«Бекітемін »
Оқу ісі жөніндегі орынбасары
_______________ Ж.Е.Ерманова
Пәні: Математика
Сабақ жоспары
САБАҚ: §3.7. Рационал сандарды көбейту Мектеп 23
Күні: 26.11.2016ж Мұғалімнің есімі: Қабдолқызы Бақтыгүл
СЫНЫП:6а,6б Қатысқандар саны:21,20 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісін; таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісін; рационал сандарды көбейтіп, көбейтіндіні табуды үйрету
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар:
Сабақ мақсаттары Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісін біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісін табуды біледі
Кейбір оқушылар:
Рационал сандарды көбейтіп, көбейтіндіні табудың ережесін біледі, есептер шығаруда қолдана алады;
Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісін таба алады;
Тілдік мақсат Оқушылар:
Ережені айта алады
ой-өрісін дамыта отырып,білімдерін есептер шығаруда қолдана біледі
Негізгі сөздер мен тіркестер
Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісі қалай табылады?
Екі теріс санның көбейтіндісі қалай табылады?
Көбейткіштердің біреуі нөлге тең болса, көбейтінді неге тең?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдыңғы тақырып Үлестер
Жоспар
Сабақ кезеңдері Уақыты Жоспарланған жаттығулар мен тапсырмалар
Ресурстар/
Оқу үшін бағалау
Басталуы 10 мин 2 Ұйымдастыру: Сергіту сәті: «Сыйлық сыйлаймын» әдісі. Көршісіне жылы сөзбен сыйлық сыйлайды.
Мақсат: сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру Т.А.Алдамұратова, Т.С.Байшоланов Е.С.Байшоланов
2 Топқа бөлу: Түстер арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді 6 Қайталау сұрақтары:
1. Оң санның модулі қандай санмен өрнектеледі?
2. Теріс санның модулі қандай санмен өрнектеледі?
3. Қандай санның модулі 0-ге тең? Ынталандыру мен мадақтау мақсатында қол шапалақтау, қате болған жағдайда «қайта бағыттау» сұрақтарын беру
Ортасы 25 мин 10 1.Тапсырма. Топтық жұмыс:
I топ: №565(1,2)
II топ: №565(3,4)
III топ: №565(5,6)
IV топ: №565(7,8) Тапсырманы әрбір топ орындап болған соң, келесі топпен алмастырып өзара бағалау жүргізеді.
15 2.Тапсырма: Топтық жұмыс:
I топ: №566(1,2)
II топ: №566(3,4)
III топ: №566(5,6) Критерий арқылы бағалау,
Формативті бағалау: өзін-өзі бағалау, «смайликтер»
Аяқталуы 10 мин 7
Қорытынды тапсырма: №570
3 Кері байланыс.
Өрмекшінің торы
Оқушылар сабақ және үйренгендері туралы кері байланыстарын сұрақ қою арқылы сабақты қортындылайды
Үйге тапсырма: №567, №568
Қосымша ақпарат Дидактикалық материалдан тапсырмалар орындату
Саралау тапсырмалары Деңгейлік тапсырмалар:
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. География, физика, математика
Бағалау