Флипчарт саба? ?аза?станны? жануарлары мен ?сімдіктері 4 сынып
Оқу ісінің меңгерушісі: Сабақтың тақырыбы: Өткен шақСабақтың мақсаты: Оқушыларға келер шақ туралы түсінік беру
Міндеті: Келер шақ етістікті басқа етістіктен ажырата білуге үйрету, келер шақ етістіктері іс әрекеттің алдағы уақытта болатынын ұғындыру:
сөйлеу тілін байланыстырып сөйлеу тілін, ақыл-ойын дамыту.
Сабақтың әдісі: Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету, оқытудағы жаңа әдіс – тәсілдер, АКТ
Сабақтың барысы:
Үй тапсырмасын тексеру
II«Миға шабуыл»
-Етістік дегеніміз не?
Етістіктің неше шағы бар?
-Осы шақ етістік деген не?
Дәптерлерін тексеру, жинап алу
Жаңа сабақ
IY Оқулықпен жұмыс.
36-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы. Қарамен жазылған етісітктер қашан болған істі білдіріп тұр.
37-жаттығу. Жіктеуді сәйкестендіріп жаз. Етістіктердің қашан болған істі білдіретінін және қай жақта тұрғанын айт. Оларға сұрақ қой.
Ереже: Өткен шақ етістіктер іс-әрекеттің бұрын болғанын білдіреді: оқыды, келіпті, ағытты.
Өткен шақ етістіктер не істедім? Не істедің? Не істеді? деген сұрақтарға жауап береді.
Сергіту сәті
Тәулiк бойы тынбайтын,
Болайықшы ақ жаңбыр (Ақырын жауған жауын тырсылын жасайды)
Астан-кестен жауатын
Өткiншi ендi бiз жаңбыр (Тез-тез жауған жаңбыр тырсылын келтiредi)
38-жаттығу. Берілген етістіктерді өткен шаққа қойып, сөйлемдер құрастырып жаз.
39-жаттығу. Әңгімені көшіріп жаз. Алғашқы екі сөйлемді сөйлем мүшесіне талда. Етістіктерді тауып, қай шақ екенін айт.
40-жаттығу. Екі бағандағы етістіктерді салыстырып, олардың бір-бірінен өзгешелігін дәлелде.
Сабақты бекіту: 42- жаттығу. Кестені толықтыр.
Сабақты қорытындылау.
Кері байланыс
Бүгін не үйрендіңіздер?
Оқушылар стикерге сабақтан алған әсерлері жайлы жазады?
Үйге тапсырма: 41-жаттығу, 157 бет.
Бағалау