Саба? жоспары Мені? сыныбым (1 сынып)
2-бөлім : Менің мектебім 2-сабақ
Тақырыбы:
Менің сыныбымМектебі:№15 жалпы орта мектебіКүні,айы: Мұғалімнің аты-жөні: Базылбекова Д.А..
1-сынып Сабаққа қатысқан оқушылар
саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар
саны:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты 1.1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекетету(қимыл,ым мен ишараны қолдану,іс-әрекет жасау).
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру.
1.3.3.1.Мәтіннің жанрын (өлең,ертегі,жұмбақ,әңгіме және т.б.)ажырату
1.4.1.1.Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау.
Сабақ мақсаты Барлық оқушылар:
Өзінің мектебі қандай екенін айта алады,үлкен кішкентай сөздерін орынды қолдана алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Сұрақ қою үлгілерін қолдана алады,сұрақтарға дұрыс жауап бере алады,сөйлесу жағдаятында өзін еркін сезінеді.
Кейбір оқушылар:
Мектепті баксқа да сөздер қатарыменстпаттай алады,сабақта үйренген сөйлеу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.
Сабақтың барысы Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы
(2-5 минут) (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру.Сабақ мақсатымен таныстыру. Сабақтың ортасы
(6-40 минут) (МК,Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлесу үлгісіне аударады.Осы диалог арқылы оқушылар жаңа мұрақ үлгісімен (Сыныпта не бар?)және оның жауабын (Сыныпта тақта бар)танысады.Оқушылармен диалогті тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі.Содан кейін осы диалог негізінде тақта сөзінің орнына терезе,парта,есік,орындық,үстел сөздерін қолдануғам жаттығады.
(МК ) «Есте сақта!»айдарында оқушылар «бар,жоқ»сөздерін орынды қолдануға,сыныпта не бар екенін айта алуға үйренеді.
(Ж)Осы үлгіні жаттықтыру үшін,оқушылар өзара сыныпта бар/жоқ нәрселерді айтып қайталайды.
(МК)2-тапсырмада берілген үлгі бойынша оқушылар сыныптағы заттарды түсімен атай алуға үйренеді.
Оқушылардың жауаптары:
Мынау –үстелҮстел көк.Мынау-орындық.орындық-қызыл.
Мынау-есік.Есік қоңыр.Мынау-шкаф.Шкаф –қоңыр.
Осыдан кейін оқушылар тапсырмада берілген заттар бойынша постерлер дайындайды.Бір заттың суретін салып,оны өзі қалаған түске бояйды да,үйренген үлі бойынша сөйлейді.
(МК,Ұ)3-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды.Оқушылар мынадай дағдыларды қалыптастыру қажет:мұғалімнің сұрақтарына (Мынау не?Сынып қандай?Сыныпта не бар?Тақата қандай?)жауап бере алу,өзі сұрақ қойып,жауап бере алу.
(ОТ)3-тапсырмада берілген диалог сыныптағы оқушылармен жеке-жеке сыныпта ойналады.Ойын сыныптағы бір затты көрсету арқылы немесе заттардыңсуреттерін таратып беріп,соны көрсету арқылы жүрізіледі.
(Ж)4-тапсырмада оқушылар «Сыныпта»деген тақпақты хормен,топпен,жұппен тыңдайды,қайталайды.Осы тақпақпен жұмысты былай жалғастыруға болады:сыныптардағы заттарды санауға болады,мысалы,Неше тақта?Неше үстел?Неше орындық?Неше парта? деп оқушыларсанап шығуы керек.
(МК,Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы
Оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Оқулық
Аудиодиск
1.6.1.;
1.6.4.
Киімдерге арналған карточкалар.
Қағаз,
Карындаштар.
Сабақтың соңы
41-45 минут (Қ)Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмыс істегені,не қызық әрі жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. Қосымша ақпарат
Қортындылау Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ
барысына
өзгертулер
еңгіздіңіз бе ?
Неге?
2, Жүргізілген
жұмыс түрлері қаншалықты
тиімді болады? Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2: