Ана тили Арыстан мен тышкан
Шағын орталығы бар жалпы білім беретін № 12 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Г.А. Шпекбаеваның 4 Б сыныбында ана тілінен өткізген қысқа мерзімді сабағының жоспары
Ана тілі Күні жыл
21.10.2015ж. Сабақ
Сабақтың тақырыбы Арыстан мен тышқан
Мақсаты Мысалды оқып, мазмұнын түсіну,проблеманы кейіпкер тарапынан көре білу, қорытынды шығару
Жұмыс нәтижесі Мысалдар келтіріп дәлелдейді, ақпаратты талдап .түсінеді, өз көзқарасын білдіреді.
Сілтеме С.Рахметова, Т. Әбдікәрімова, Р. Базарбекова 4-сынып. Алматы «Атамұра» 2012 жыл. 71-72 -беттер.
Негізгі идеясы Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс.
Ресурстар Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары Ұйымдастыру: топқа бөлу: өшіргіш, сызғыш, бояу, кітап, қалам суреттері б-ша ; мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
Үйге тапсырма
Үйге тапсырма 71-72- бет оқу, жақсылық пен жамандық туралы ойтолғау
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер. Нәтиже Бағалау
Критерийлер дескриптор Ұпай Жиынтық баға
Білу Үй тапсырмасы «Мысалдар » тақырыбы бойынша
білімін анықтау.
Мысал не үйретеді?
Автор неге жан-жануарларды негізге алады? Ойлана отырып, мысалдың мақсатын айтады Білім көлемін зерделеу
Рөлге толық енді, мазмұны жақсы 3 Рөлге толық ене алмады, мазмұны жақсы 2 Рөлге толық енген жоқ, мазмұны нашар 1 Түсіну Оқулық мәтінін игерту. Оқулық бойынша топтық жұмыс\мәтінмен жұмыс, диалог туралы түсінік беру Тақырыптың басты идеясын табады, диалог құрады,
Өмірмен байланыстырады Тақырыптың басты идеясын табу Тапсырманы толық орындады 3 Қателіктері болды 2 Мүлдем орындай алмады 1 Қолдану Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. І топ – арыстанға байланысты іс-қимыл
ІІ топ - тышқанға байланысты іс-қимыл
ІІІ топ -автордың көзқарасы
Мысалдағы кейіпкерлердің әрекеті, тіршілік етуі
Сергіту сәті Мәтін мазмұнына сай пазл құрады, оны қорғайды.
« өлі арыстаннан ,тірі тышқан артық» деген ойды дәлелдейді Әр топ мысал желісіндегі кейіпкерлердің іс –әрекеті туралы Қалыптасқан 3 Толық емес 2 Қиын 1 Талдау Мінездеме беру арқылы әр топ өз кейіпкерін суреттейді Арыстан мінезді адамдар
Тышқан мінезді адамдар
Ақынның өмірге көзқарасы Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. Диалолог құру, дауыс ырғағына сай рөлде ойнау диалог құрып,қорытынды жасайды 3 тек диалог құрайды 2 жұмысқа қатыспайды 1 Жинақтау
Өзің қиыншылққа тап болсаң қандай амал табар едің?
Адам бойындағы жағымды , жағымсыз қылықтарлы алфавит ретімен жаз. Достық қарым-қатынас, сыйластық,
Өзара көмек
Адамгершілік
Әділдік
Батылдық
Даналық т.с.с. Қажеттілігін салыстыра нақтылайды Жағдаяттан шыға білу құзыреті Толық шықты 3 Қиналды 2 Шыға алмады 1 Бағалау Оқушылардың сабақ барысында не иүсінгенін анықтау
Өзара бағалау
Қолдарында жазылған сөздерді ақ, қара парақтарындың астына ілу Ақын өлеңді қандай мақсатпен жазған?
Қандай ой түйдіңдер?
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. Логикалық ойы
Ақ пен қараны ажырата білу,
Ой таразыға сала білу Креативті 3 Ойы жүйелі, тың ойы емес 2 Жалпыға ортақ ой 1