Поурочный план по английскому языку на тему School shedule (3 класс)
Сабақтың оқу процесіндегі орны: Unit 4. Lesson 1 School shedule
Сабақтың түрі: жаңа білім алу сабағы.
Сабақта АҚТ-ны қолдану тәсілі: интерактивті тақта, тапсырмалар интерактивті тақтада көрсетіліп, оқушылар сабақ барысында орындайды.
Сабақтың мақсаты: оқушыларды сабақ кестесі туралы айтуға, “When have you got PE?”, “How many lessons have you got on Monday?”, “When is Maths?” сұрақтарына жауап беруге үйрету.
Міндеттері:
Оқушыларды “School shedule” тақырыбының лексикасымен таныстыру: Mathematics, Art, Music, subject
Лексиканы оқу, сөйлеуде қолдану білігін дамыту;
Берілген тақырып аумағында сұраққа жауап беруге үйрету;
Сабақ кестесін ағылшын тілінде жазуға үйрету;
Сабақ құралдары:
1.Мұғалім компьютері.
2.Интерактивті тақта.
3.Оқушылардың күнделіктері.
4.Дидактикалық үлестірме материал.
5.ОМК “Ағылшын тілі” 3- сынып.
Қолданылған оқыту тәсілдері: түсіндірмелі-иллюстративті, ізденгіштік, репродуктивтік.
Қолданылған оқыту әдістері: көрсетілім, түсіндіру, әңгімелесу, тыңдап түсіну, сұрақ-жауап, аударма, салыстыру, мәтінмен жұмыс, үлестірме материалмен жұмыс.
Сабақтың барысы :
Сабақтың кезеңіКезеңнің мақсатыМұғалім іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіI. ҰйымдастыруНазарын сабаққа аудару
(сабаққа енгізу) Амандасу, сабақта жоқ баланы анықтау, сабақтың тақырыбын, мақсатын жариялау.
Teacher: Good morning! Take your seats, please, and get ready for the lesson.
— Who is on duty today?
-What season is it now?
-What date is it today?
-What day is it today?
-Who is absent?
Мұғалім сабақтың тақырыбын тақтаға жазады. Мұғаліммен амандасу, кезекшінің әңгімесі: дата, аптаның күні, сабақта жоқ оқушылар.
I’m on duty today.
It is a winter now.
It’s the …of December.
It’s …
Today is\are … absent.
Сынып дата мен тақырыпты өз жұмыс дәптерлеріне жазады.
II. Негізгі бөлім.
1. Тілдік жаттығу Тілдік ая құру.
Үй жұмысын тексеру.
Ой-қозғар. Warm-up. Spring is green. Summer is bright. Autumn is yellow. Winter is white.
Name the days of the week.
Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды, бір тақырыптан екіншіге көшу ұйымдастырылады:
-What’s your name?— How old are you?— Where are you from?-Which class are you in?
-What season is it now?
-What day is it today?
What day is before Tuesday?
— What do you want to be?— Do you want to be a …? Оқушылар мұғалімнің соңынан қайталайды.
Аптаның күндерін ретімен қояды.
Оқушылар мұғалім сұрақтарына жауап береді:
My name is …
— I’m …— I’m from Kazakhstan.— I’m in 3 A.-It is a winter.
-It is … ?
– It is
— I want to be a … .— Yes, I do.\ No, I don’t.
-Балалар, әдеттегідей сабақты фонетикалық жаттығудан бастайық. - What letter is it? (Тақтада Mm әрпі мен [m] дыбысы)
- You are right, letter Mm. What sound is it?
-yes, [m]. listen and repeat after me: [m], [m], [m]
Let’s say together: my, mother, a mother, milk Mm
[m]
[m], [m], [m]
my, mother, a mother, milk
2. Жаңа материалды енгізу және оны алғашқы бекіту.
Оқушыларды “School shedule” тақырыбының лексикасымен таныстыру. Мұғалім оқушыларға жаңа сөздерді таныстырады
Maths, Kazakh, , PE, Art, Russian, English, subject. Оқушылар мұғалім соңынан жаңа сөздерді хормен және жеке қайталайды: Maths, Kazakh, PE, Music, Art, Russian, English, subject.
Лексикалық бірліктерді ауызша жаттығуларда активизациялау. -When is English?
-When is PE?
- When is Music? Оқушылар сұрақтарға жауап береді, тақтада көрсетеді.
Exercise 2
3. Жаңа материалды қолдануМатериалды пайдаланып сабақ кестесін жасату. Мұғалім оқушыларға:
Write please your time-table.
-How many lessons have you got on Monday? Etc.
-When have you got PE?
— When is Maths? Тақтаны қолданып берілген пәндерді сабақ кестесіне кіргізеді.
— We have got …. lessons on Monday.
-We have PE on …... Etc.
Біліктілікті жаттығуда көрсету Мұғалім жасалған сабақ кестесін пайдаланып бір күннің сабағы туралы айтуды ұсынады. Бір-біріне сұрақ қою ұсынылады. Оқушылар кезекпен сабақ кестесі туралы айтады:
— We have got ….. lessons on Monday. There are ……..
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды: — When is …..?
-It’s on …….
-How many lessons have we got on Saturday?
-We have got four lessons on Saturday.
4. Оқу. Жаңа лексиканы алғашқы бекіту. Exercise 1 – 2
Find the wodsCross the odd one out 1 жаттығу жаңа өткен сөздерді табады
Лексикалық топқа жатпайтын сөздерді сызып тастайды, түсіндереді
5. Сөйлеу. Жаңа лексиканы бекіту. Exercise 3
Complete you schedule with these words: Maths, Kazakh, , PE, Art, Russian, English Сабақ кестесін апта күндері бойынша ағылшынша жазады
III. Қорытынды бөлім. Үй тапсырмасын түсіндіру,сабаққа қорытынды жасау. Мұғалім үй тапсырмасын береді exercise 4 page 31, түсіндіреді. Сабақты қорытындылайды (не үйрендік, не білдік). Оқушылардың жауабын бағалайды, түсіндіреді. Тыңдайды, түсінеді, сұрайды. Қорытынды жасайды.