Ахмет Йассауи ?мірі саба? жоспары


ІІ тоқсан 17.11.2014 Сабақ
Сабақтың атауы А.Йасауидің өмірі туралы мәліметтер
Жалпы мақсаты
Оқушылар А.Йасауидің өмірін оқиды,жаңа мәліметтерге ие болады.
Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері
диалогтік оқыту жүргізіледі, талантты,дарынды балаларды оқытуға көңіл бөлінеді.
Сабақта туындаған негізгі идеяларАхмет Йассауиді таныту.
Оқыту формасы, технологиясы, әдістері диалогтік оқыту, талантты,дарынды балаларды оқыту,СТО
Қолданылатын материалдар оқулық, хрестоматия, АКТ,
флипчарт,
ЭО, қосымша мәліметтер
ТапсырмаларМұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс әрекеті 
Ұйымдастыру.
Сәлемдесу, түгендеу, сабаққа зейінін бұру.
Психологиялық ахуал тудыру.Сергіту сәтін өткізу.
1-4 –ке дейін санау арқылы топқа бөлу.
Топ ережесін еске түсіру.
Балалар шеңбер формасында тұрып, билейді. Содан соң 1-4-ке дейін санау арқылы 6 адамнан 4 топқа бөлінеді. Оқушылыр өздері топ ережесінеске түсіреді.
І. Білу.
Сабақтың мақсатын айқындау. «Жіңішке, жалпақ сұрақтар» арқылы өткен тақырыпты сұрау.
Берілгшен жауаптарға қарай оқушылар «Бағдаршам» арқылы бағалайды.
ІІ. Түсіну.
ЭО, 1,2-тапсырманы орындау.
АВС оқушылардың мүмкіндіктерін ескеру).ЭО –та берілген 1,2- тапсырмаларды оқушылар орындайды.
ІІІ. Қолдану.
«Концептуалдыкесте» толтыру тапсырмасы беріледі.
Кейіпкерлерге баға береді.
ІҮ. Талдау.
«Алты қалпақ» стр. Әр түстегі қалпақтарды кию арқылы оқушылар өз пікірлерін айтады.
Ү. Жинақтау.
«Топтастыру» стр. Сабақта алған білімдерін топтастырады.
ҮІ. Бағалау.
«Бағдаршам» арқылы бағалайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. «Бағдаршам» арқылы бағалайды.
Үйге:
Өмірін оқу Оқушылар күнделіктеріне жазады.
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» «Екі жұлдыз, бір тілек» бойынша оқушылар рефлексия жазады. «Оқушы үні» бойынша АВС тобының оқушыларын бағалау.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары: Оқушылар немен айналысады және мұғалімдер немен айналысады.
2-сабақ
Балалар шеңбер формасында тұрып, билейді. Содан соң 1-4-ке дейін санау арқылы 6 адамнан 4 топқа бөлінді. Оқушылыр өздері топ ережесін еске түсірді. Берілген жауаптарға қарай оқушылар «Бағдаршам» арқылы бағалады. ЭО –та берілген 1,2- тапсырмаларды оқушылар орындады. Кейіпкерлерге баға берді. Әр түстегі қалпақтарды кию арқылы оқушылар өз пікірлерін айтты. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойды. «Бағдаршам» арқылы бағалады.
«Екі жұлдыз, бір тілек» бойынша оқушылар рефлексия жазды. «Оқушы үні» бойынша АВС тобының оқушыларын бағалады.
Сабақ барысында мұғалім СТО стратегияларын пайдаланды.
Дереккөздер және жабдықтар:
МАН, оқулық, хрестоматия, АКТ,флипчарт,ЭО, қосымша мәліметтер
Кейінгі тапсырмалар мен портфолио деректері Зигфридке хат жазу.
Кейінгі оқу
 Әңгімені қайталау.
Сабақты талдауТәжірибелік сабақты бағалау
Сабақ бойынша өзгертулер