?МЖ. 4 сынып. Е.Елубаев. Жыл мезгілдері.
4 сынып
Пәні:әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы:Ескен Елубаев .Жыл мезгілдері.
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға өлең жолының негізгі ойын анықтауға, түсінуге жаттықтыру. Ақынның жыл мезгілдерінің ерекшелігін сөзбен сипаттауын байқау, ұғыну.
Оқыту нәтижесі: Өлең мазмұнын түсінеді, өзіндік ой қалыптасады.
Сілтеме: Әдебиеттік оқу,2015 ж «Атамұра» баспасы, оқыту әдістемесі, интернет көздері.
Сабақтың түрі: жаңа білімді игерту.
Қолданылатын көрнекіліктер: бор, оқулық, АКТ слайдтар.
Сабақтың барысы:
Кезеңі Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Тапсырмалар О/б
О/ү/б
Мотивациялық
бағдарлау.
10 минут
Операциялық-
Орындаушылық
30 минут
Рефлексиялық бағалау.
5 минут
Ұйымдастыру сәті.
Үй жұмысын тексеру.
Ш.Құдайбердіұлы.
Еріншек.
Ойлан да, тап!
Біз не істеп жатырмыз?
Тауып көр!
Автор жайлы түсінік ал!
Көшбасшы оқушының әрекеті
Оқулықпен жұмыс
«Сөздік қобдишасына».
Кесте бойынша жұмыс
Топтық жұмыс
Постер қорғау.
Үйге тапсырма
Кері байланыс
Оқушылардың сыни ойлауын дамыту.
Бағалау Сабаққа назарларын аудару.
Оқушылар өлең жолдарын мәнерлеп оқу.
Оқушылар іс-әрекетіне қарай табу.
1 топ
Весна пришла.
2 топ
От нас никак не уходит зима.
3 топ.
Ах, когда начнется лето!
Қай мезгіл жөнінде сөйлем құрастырылмаған?
Сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындау.
Ескен Елубаев -1942 жылы 18 ақпанда Жамбыл облысы, Қордай ауданындағы Отар стансасында туған.
Топ басшылары өздері өлең жолдарын бөліп алады.
Өлеңді оқиды, түсінеді.
Дәптерге салыстырма түрде жыл мезгілдерін дәлелдеп жазу.
1 топ – күз
2 топ - қыс
3 топ – көктем,жаз.
1 топ- Эссе жазу
Көктем
2 топ – өлең құрастыру
Жаз жайлы
3 топ – мақал-мәтелдер ойластыру
Жыл мезгілдері туралы.
1 топ -Жаз
2 топ –Қыс
3 топ- Күз Кітап та алма ағашы
Жемісін біздер теретін.
Тәтті алмаға балашы
Кітабыңның әр бетін.
Оқушыларға кеспе қағаздар беріледі.
Сөйлемдер орыс тілінде жазылған.
Қазақ тіліне аударып айту.
Слайд бойынша түсінік беру.
Мағынасы түсініксіз сөздерді теріп жазу.
Диалог құрастыру
Жаттау
(бөліп алу).
Ұпай бойынша
Бағалау
Сәтті жұмысты
Мұғалім тарапынан
смайликпен ерекшелеу.
Оқушылар
да бағалайды.
Топ басшы ұпайын айтады.
Мұғалім бағалайды.