Урок алгебри у 8 класі Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками


8 клУрок №9-1004.10.
Тема. Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками
Мета: домогтися засвоєння учнями змісту поняття «(найменший) спільний знаменник» для даних раціональних дробів, змісту алгоритму знаходження найменшого спільного знаменника для раціональних дробів, а також алгоритму додавання і віднімання раціональних дробів із різними знаменниками; сформувати вміння відтворювати вивчені алгоритми та виконувати дії за цими алгоритмами для запису суми або різниці раціональних дробів із різними знаменниками у вигляді (нескоротного) раціонального дробу.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.
Наочність та обладнання: опорний конспект «Додавання і віднімання раціональних дробів».
Хід уроку
Організаційний етап
1.Вітання вчителя
2.Перевірка готовності до уроку
Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання(тести)
Варіант 1
1.Чому дорівнює сума ?
А Б В Г

2.Знайдіть різницю дробів і .
А Б В Г

3.Знайдіть суму дробів і .
А Б В Г
1 2
4. Виконайте додавання: .
А Б В Г
-1 0
Варіант 2
1.Чому дорівнює сума дробів ?
А Б В Г

2.Знайдіть різницю дробів і .
А Б В Г

3.Знайдіть суму дробів і .
А Б В Г
3 3х – 3
4.Знайдіть суму дробів .
А Б В Г
х -1
2. Виконання усних вправ
Зведіть дроби: ; ; ; ; до знаменника 42.
Подайте вирази у вигляді добутку:
а) 10х + 15у; б) а2 – 25; в) 42у2 – 21у; г) 7х2 – 7у2; д) 6m – 2n; є) 16x – xy;
ж) а2 – 4а + 4; з) а8 – a7.
Який знаменник є найменшим спільним знаменником для дробів:
а) і ; б) і ; в) і ?
Яке число слід підставити замість *, щоб утворилась тотожність:
а) ; б) ; в) ; г) ?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Як додати (відняти) звичайні дроби з однаковими знаменниками?
Як виконується додавання (віднімання) звичайних дробів із різними знаменниками?
Як додати (відняти) раціональні дроби з однаковими знаменниками?
Чи схоже це правило на відповідне правило для звичайних дробів?
Чи можна раціональний дріб подати у вигляді рівного йому раціонального дробу з іншим знаменником?
Сьогодні ми навчимося додавати та віднімати дроби з різними знаменниками.
ІV. Засвоєння нових знань
Виконання усних вправ
Знайдіть найменший спільний знаменник дробів:
а) і ; б) і ; в) і ; г) і ; д) і ; є) і .
Із названих пар дробів виберіть ті, що мають спільним знаменником:
а) добуток їхніх знаменників;
б) один із знаменників поданих двох дробів;
в) вираз, складений з усіх різних множників знаменників даних дробів.
Виконання письмових вправ
а)№205
б)№206
в)№208
г)№210
д)№214
V. Підсумки уроку
Серед рівностей виберіть правильну. Поясніть свій вибір.
;
;
;
.
VI. Домашнє завдання
Вивчити схему дій, що дозволяє виконувати зведення дробів до нового знаменника.
Параграф 4 повторити,№207, №209, №213