Тарих п?нінен Ежелгі адамдарды? ?орша?ан орта туралы т?сінігі атты саба? жоспары


Сабақтың тақырыбы: Ежелгі адамдардың қоршаған орта туралы түсінігі 6класс
Мақсаты Мәтінді топта талқылап, өз бетімен меңгеруге, бір - біріне түсіндіруге үйрену, адамгершілікке, қайырымдылыққа тәрбиелеу, Бір-бірін бағалауға үйрету.
Сыни ойлауға, өз ойын еркін жеткізуге қалыптастыру
Оқыту нәтижесі Білгендерін бір- біріне түсіндіруге, өз ойын еркін айтуға қалыптасады. Топтық жұмыс дағдылары жетіледі. Мәтіннің тәрбиелік мәнін меңгереді.
Түйінді идеясы
Әдіс- тәсілдер ЖИГСО әдісі, венн диаграмма, эссе, Ыстық орындық ИНСЕРТ Ассоциация әдісі.
Уақыты Ресурстар Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
1 Бейнеролик Амандасу түгендеу
Оқушыларды шеңберге тұрғызып,бір біріне сәттілік тілету. Көніл күйін смайликтер арқылы білу. Оқушылар бір бірімен тіл табысады.
Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстері мен сабаққа дайындығын тексеру.
2 Сурет Топқа бөлу.
Оқушыларды сурет арқылы топқа бөлу Оқушылар 2 топ болып топтастырылады.
3 АКТ Ой толғау.
Жебе ұштарын суретін көрсету. Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Тест
1.Ең бірінші қолданылған металл?
А) темір В) күміс Б) қалайы Г) мыс
2. Ботай тұрағының табылған жері?
А) Солтүстік қазақстан Б) Шығыс қазақстан В) Орталық қазақстан Г) Жетісу жері
3.Энолит сөзінің ұғымы?
А) Палеолит В) қола дәуірі Б) мыс тас ғасыры?
4.Адамдардың металдан жасалған құралдарды игере бастаған кезеңі?
А) кейінгі палеолит Б)Энеолит В)неолит Оқушылар, топ болық тест пен жұмыс жасайды.
Оқулық Кесте толтыру.
Тас дәуірінің кезеңдері Кезеңнің уақыты Жаңалықтар
Мен табыстары
1.Мезолит
2.Неолит
3.Энеолит
Жигсо әдісі.
Сұрақ қою қайта сұрақ қою әдісі.
Оқушылар топ болып кесте толтырады.
3 Сергіту айдахар ханшайым аңшы Оқушылар топтасып, жарысады.
4

Алма ағашына көбелекті қондыру арқылы кері байланыс жүргізу Оқушылар тақырып бойынша нені түсінгенін түсінбегенін жазады.
Бағалау Смайликтер, екі жұлдыз, бір тілек, жетон, өзара және өзін бағалау.
Қосымша тапсырма Өткен сабақ бойынша тест эссе сұрақ жауап дайындап келу.