Саба? жоспары Жалпы т?сінік Стандарт кітапханалы? модельдер
Информатика.9- А,Ә-сынып. Күні: Пән мұғалімі: Ибраев С.
Сабақтың тақырыбы. Пар. 6.1 – 6.2 Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер .
Мақсаты. Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер туралы оқушылардың білімдерін кеңейту. Өз бетімен жұмыс жасауға мүмкіндік беру. Практикалық тапсырмалар жасату арқылы қолдана алу дағдысын қалыптастыру.
Жұмыс нәтижесі. Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер туралы білімдері кеңейеді. Өз бетімен жұмыс жасай отырып практикалық тапсырмалар барысында қолдана алу дағдысы қалыптасады.
Сілтеме. Информатика. 9-сынып. Оқулық 2013жыл. Алматы «Мектеп». Б. Бөрібаев, Б. Нақысбеков, Г. Мадиярова, ІІ деңгей Мұғалімдерге арналған нұсқаулық.
Қолданылған әдіс-тәсілдер. АКТ-ны қолдану; СТО үйрету; Жеке жұмыс; Топтық жұмыс
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Ресурстар Оқулық, дәптер, Паскаль бағдарламасы, Интерактивті тақта, компьютерлер, Интернет желісі,
Сабақ жоспары. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою.
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша.
Рефлексия.
Біліп келуге.
Біліп келуге. Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер.
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткі(сұрақ,тапсырма,жағдаят) Нәтиже Бағалау
критерийлер дескриптор Ұпай Жиынтық баға
Білу
10 мин. Үй тапсырмасы
бойынша
білімін анықтау. « Бейне ролик» көрсету арқылы сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Көпөлшемді жиымдар» тақырыбын интерактивті тақтадағы мысалдар қай жерде қолданады? деп сұраймын. «Доп лақтыру» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды да лақтырады және ол оқушы жауап беріп екінші оқушыға лақтырады. Өткен тақырып бойынша алған білімдері анықталады. Білім көлемін зерделеу.
Көпөлшемді жиымдар туралы біледі. 3 Көпөлшемді жиымдар туралы жартылай біледі. 2 Көпөлшемді жиымдар туралы өте аз біледі. 1 Түсіну
15 мин. Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер
мағынасын ашу,
қызметтерін компьютермен жұмысты жасау арқылы
игерту.
Сыныпты 2 топқа бөлу.
(Мозайка арқылы топқа бөлу) Паскаль тілінің басқару операторлары дегенде не байқадың деп сұрау арқылы жаңа сабаққа жол ашамын.
«Тірек белгілер» (ИОӘҚСЖЖБ-99 бет) оқыта үйрету ойыны.
Мәтінді оқиды, сурет, белгі, сызба салып түсіндіріп береды. Сурет сызбалары мазмұндылығын және әсемдігі бойынша басқа топтар қадағалап бағалайды.
Тақырыптың басты идеясын табу Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер түсіндіреді. Тақырыптың басты идеясын
түрлері мен қолдануларын
түсіндырумен орындап мысалдар корсету. Тапсырманы толық орындады 3 Қателіктері болды 2 Мүлдем орындай алмады 1 Қолдану
10 мин. Тақырып тапсырмаларын
орындау барысында қолдану. Деңгейлік тапсырмалар.
Қадам: Жалпы түсінік.
Қадам: Стандарт кітапханалық модельдер.
Қадам. 1,2- қадамдарды бірге орындап корсетеды.
Сергіту:Бейнежазба бойынша
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады. Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру Үш қадам 3 Екі қадам 2 Бір қадам 1 Талдау
5 мин. Тәжірибеде жасаған жұмыстарын түсіндіру, талдау. Әр топтың жасаған жұмыстарына талдау жасау. «Қатені тап» әдісі арқылы топтар бір-бірінің қатесін түзетеді.
Өзара пікірталасқа түсіп, жауаптың дұрыстығын дәлелдейді. Пікірталасқа түсу. диалог құрып,қорытынды жасайды 3 тек диалог құрайды 2 жұмысқа қатыспайды 1 Жинақтау
2 мин. Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер
мысалдарын
салыстыру , шешім шығару. «Талқылау» әдісі арқылы сабаққа белсене қатыспай отырған оқушылардан шығарамын. Ерекшеліктерін және ұқсастықтарын салыстыра нақтылайды. Жағдаяттан шыға білу құзыреті. Толық шықты 3 Қиналды 2 Шыға алмады 1 Бағалау
3 мин.
1 мин. Ойын жинақтауға дағдыландыру. Ой-толғаныс.
Жалпы түсінік. Стандарт кітапханалық модельдер.
Біліп келуге: Тақырыпты оқып сұрақтар мен мысалдар келтыру. Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. Логикалық ойы. Креативті 3 Тексерілді