Урок-презентация «Япония-Страна Восходящего Солнца»
Кушугумський навчально-виховний комплекс « школа I – III ступенів- гімназія
«Інтелект»
Розробка уроку
з географії у 10 класі
вчителя географії
Дашковської Г.В.
2014р.
Тема уроку: Японія.
Мета уроку: вивчити особливості ЕГП, природних умов та природних ресурсів, населення, господарства країни, проаналізувати можливості співробітництва України та Японії.Розвивати вміння аналізувати, робити висновки.Пробуджувати інтерес до пізнання побуту, культури ,.традицій інших народів.
Обладнання: політична карта світу, презентація « Японія- країна ранкового Сонця», виставка листівок про Японію, підготовлена учнями 10 класу,
Тип уроку: вивченя нового матеріалу.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
2.Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів
Вивчаючи фізичну географію материків і океанів ми зрозуміли, яка красива наша Земля. В одному з її куточків є маленька, але дивовижна країна. Країна, у якій люди наперекір природі, що не дала їм вдосталь ні корисних копалин, ні землі, досягли таких економічних висот, що багато людей нашої планети могли б позаздрити їм. Давайте подивимось наступні ілюстрації,з яких ви зрозумієте, про яку країну йде мова і яку країну ми сьогодні будемо вивчати.( 1-3 слайд презентації- символи Японії)
Вчитель оголошує тему і мету уроку ( 4-5 слайд презентації)
3.Актуалізація опорних знань, вмінь учнів ( 6 слайд)
Що вам відомо про Японію з уроків фізичної географії, історії, літератури
( відповіді учнів)
Про що б ви хотілись дізнатися на сьогоднішньому уроці?
( відповіді учнів)
Допоможуть мені дати відповідь на всі ваші запитання члени української делегації, які тиждень перебували в Японії з дружнім візитом. Ця подорож справила на них незабутнє враження своїм господарством, красивими пейзажами, звичаями, кухнею, традиціями, технічним рівнем розвитку, культурою. Я сподіваюсь, що всі ви сьогодні на уроці будете не сторонніми слухачами, а активними учасниками. Кожна ваша відповідь отримає оцінку. У вас на столах лежить бланк самооцінки, де ви самі будете вести облік вашій діяльності на уроці. По закінченню уроку ви здасте мені їх і отримаєте оцінку своєї праці на уроці.
4.Вивчення нового матеріалу
Вчитель знайомить учнів з Візитною карткою Японії ( 7 слайд) і далі надає слово учасникам української делегації, які знайомлять учнів з Країною Ранкового Сонця.
1-й учасник: Китай подарував світу компас, сейсмограф, шовк, порцеляну,ієрогліфи. Мене зацікавило, а що ж японці подарували світу? Я нарахував аж десять таких речей.( слайди з 8-17).
2-й учасник розповідає про походження назви країни .
3-й учасник делегації , використовуючи презентацію,знайомить учнів з особливостями ЕГП країни , а 4-й з особливостями природних умов і природних ресурсів Японії.
Вчитель звертається до учнів із запитанням:Який висновок ви зробите із почутого?
( відповіді учнів: природні умови перешкоджають життю людей, а бідність природними ресурсами- перешкоджає розвитку господарства)
Вчитель: Так це? Давайте подивимось наступні слайди нашої презентації і послухаємо розповідь про господарство Японії ще одного учасника української делегації.
Вчитель: Як же Японія домоглась всього цього? Про причини «японського дива» розкажуть наступні слайди презентації.
Вчитель: Є приказка: « Японія стала провідною індустріальною державою світу, маючи лише один вид ресурсів-ТРУДОВІ». І це-беззаперечний факт. Давайте подивимось наступні слайди презентації і послухаємо розповідь учасника делегації про населення країни, рівень урбанізації, найбільші міста і мегалополіси, релігію,освіту, мову.
Наступні слайди презентації розповідають про культуру,літературу, традиції, побут, кухню японців.Вчитель доповнює розповідь цікавими фактами про японців .
5.Рефлексія. Кожний учень одним-двома реченнями підводить підсумок уроку, починаючи словами:
Я дізнався.
Я вперше замислився.
Мене вразило.
Мене зацікавило
Для мене цей час
6.Підсумок уроку вчителем і виставлення оцінок.
7.Домашнє завдання: опрацювати параграф 34 в підручнику, підготувати презентацію на тему: « Японія і світ. Японія і Україна»,або скласти вірш-хайку.
15